26. 6. svátek má Adriana

Hejtmanka se ostře pustila do Kalouska, viní ho z psychické šikany

2. dubna 2019   (13:31)
Hejtmanka se ostře pustila do Kalouska, viní ho z psychické šikany

„Vzkaz panu Kalouskovi a jeho patolízalům. Středočeský krajský úřad se bude vždy řídit zákony, a to i v případě prošetřování možného střetu zájmů premiéra Babiše.“


V posledních 8 měsících jsem se já a moje rodina staly oběťmi řízeného obtěžování a nátlaku. Dva případy byly uměle vytvořeny opozicí ve spolupráci s opozičními médii. Oba případy, „případ automobilu" a „případy smluv PR" nemají žádný právní ani politický základ. Žádný z případů se nijak netýká kvality života našich obyvatel. Ani jeden z těchto případů nemá žádný skutečný dopad na postupy transparentnosti a řádné správy věcí veřejných. Opozice prostě nemá žádné téma, neboť Středočeskému kraji se pod naším vedením ve spolupráci s koaličním partnerem nebývale daří. Jedinou možnost tak opozice vidí ve vytvoření umělého tlaku s využitím udávání, „sledovaček", trestního oznámení a následného nepřiměřeného mediálního tlaku.

Opozice tento tlak načasovala přesně do začátků mého těhotenství a další vinu spustila necelý týden po narození mé dcery. Cílem bylo, aby tento tlak měl na mě maximální psychologický dopad. To se potvrdilo ve chvíli, kdy se minulý týden do médií vyjádřil také Miroslav Kalousek. Ten ztratil veškerou mezinárodní a domácí podporu pro svou politiku. Jedinou příležitost ke zviditelní tak vidí pouze ve snaze poškodit Andreje Babiše prostřednictvím uměle vytvářeného tlaku na mě, že bych mohla ovlivnit případ možného střetu zájmů premiéra. Dosud nepochopili, že na tento případ nemám a ani nemůžu mít žádný vliv.

Miroslav Kalousek je politicky poražený člověk, kterého odstrčila jeho vlastní strana. Kalouskovo jediné politické téma posledních měsíců bylo vytahování StB proti Babišovi. Návštěva premiéra Babiše v Bílém domě však vzala Kalouskovi i toto poslední téma. Zoufalý Miroslav Kalousek tak porušuje své vlastní pravidlo a chce podat trestní oznámení na ženu na mateřské dovolené s jediným cílem: ovlivnit „případ střetu zájmů Andreje Babiše".

Vítám, když občané podávají připomínky, návrhy, ale i stížnosti. Vítám, když žádají informace o správě věcí veřejných. Nemám problém ani s kritikou mého řízení kraje. To je demokratický proces, který nás posouvá dál. Ale neustálé rozpoutávání mediálních bouří za účelem vyvíjení politického tlaku je prostá šikana.

Kalouskovo sebevědomé prohlášení z minulého týdne mě přesvědčilo, že spolu s reportérem Seznamu Vojtěchem Blažkem organizuje tuto šikanu ve spolupráci s vybranými členy STAN a ODS, kteří slouží jako „užiteční idioti". Jejich snahou je pouze vyvíjení tlaku na mě a na úředníky kraje. To je vše, o co tady jde. Není to pokus opozice zlepšit vládnutí v kraji. Jsou to jen loutky v ruce Miroslava Kalouska. Výsledkem je šikanování mojí osoby, mé rodiny a zaměstnanců krajského úřadu, vše za účelem anti Babiš agendy pana Kalouska.

Vzkaz panu Kalouskovi a jeho patolízalům. Středočeský krajský úřad se bude vždy řídit zákony, a to i v případě prošetřování možného střetu zájmů premiéra Babiše. Bude konat v souladu s právním řádem a já se nebudu vměšovat do řízení statní správy.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová

autor: Hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná JermanováDalší články

V pondělí nás v redakci navštívilo miminko měsíce dubna V pondělí nás v redakci navštívilo miminko měsíce dubna Maminka a tatínek Karinky si přijeli pro zasloužený dárkový balíček 26. června 2019   (06:09) V domě s pečovatelskou službou v Rožmitále pod Třemšínem zahořelo lůžko V domě s pečovatelskou službou v Rožmitále pod Třemšínem zahořelo lůžko Bylo evakuováno celkem 13 osob, předběžná škoda činí 300 000 korun 25. června 2019   (22:17) Nejoblíbenější příbramskou herečkou je Anna Fixová, mezi herci se prosadil Jiří Vojta Nejoblíbenější příbramskou herečkou je Anna Fixová, mezi herci se prosadil Jiří Vojta Do ankety přišlo 1500 lístků. 25. června 2019   (19:57) Placení parkovného přes chytrý telefon je otázkou několika vteřin Placení parkovného přes chytrý telefon je otázkou několika vteřin Po instalaci aplikace, prvním zadání registrační značky a spárování s platební kartou již nemusíte při dalších platbách zadávat žádné údaje 25. června 2019   (16:55) Dopravní nehoda osobního automobilu omezuje provoz v ulici Husova Dopravní nehoda osobního automobilu omezuje provoz v ulici Husova Osobní vozidlo značky Hyundai narazilo do zábrany vedle vozovky a zablokovalo jeden jízdní pruh, na místě se tvoří kolony 25. června 2019   (14:37) AKTUÁLNĚ Město je ochotno podílet se na výstavbě protihlukových stěn Jihovýchodního obchvatu Město je ochotno podílet se na výstavbě protihlukových stěn Jihovýchodního obchvatu V pátek 21. června měli občané možnost předkládat připomínky ke stavbě obchvatu. Své námitky podalo i samotné město 25. června 2019   (12:52) Alka má nové vedení Alka má nové vedení Novou ředitelkou je Mgr. Lenka Mottlová, která má mnohaleté zkušenosti s řízením a rozvojem sociálních služeb pro cílovou skupinu osob se zdravotním postižením. 25. června 2019   (09:51) Uplynulá sobota změnila život hned několika rodinám Uplynulá sobota změnila život hned několika rodinám Při sobotních dopravních nehodách bylo zraněno 11 osob, pro pět z nich přilétl vrtulník 25. června 2019   (07:31) Tropy ve městě? Nemusí být úmorné Tropy ve městě? Nemusí být úmorné Venkovní bazén pojede tento týden ve víkendovém režimu a otevře již v 11 hodin 25. června 2019   (06:01) Namol opilý muž urážel matku a napadl příbuzného, policisté ho odvezli k vystřízlivění na záchytku Namol opilý muž urážel matku a napadl příbuzného, policisté ho odvezli k vystřízlivění na záchytku Dechová zkouška u dotyčného vykázala hodnotu bezmála tři promile alkoholu. 24. června 2019   (19:41)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz