13. 8. svátek má Alena
Hejtmanka se ostře pustila do Kalouska, viní ho z psychické šikany

2. dubna 2019   (13:31)
Hejtmanka se ostře pustila do Kalouska, viní ho z psychické šikany

„Vzkaz panu Kalouskovi a jeho patolízalům. Středočeský krajský úřad se bude vždy řídit zákony, a to i v případě prošetřování možného střetu zájmů premiéra Babiše.“


V posledních 8 měsících jsem se já a moje rodina staly oběťmi řízeného obtěžování a nátlaku. Dva případy byly uměle vytvořeny opozicí ve spolupráci s opozičními médii. Oba případy, „případ automobilu" a „případy smluv PR" nemají žádný právní ani politický základ. Žádný z případů se nijak netýká kvality života našich obyvatel. Ani jeden z těchto případů nemá žádný skutečný dopad na postupy transparentnosti a řádné správy věcí veřejných. Opozice prostě nemá žádné téma, neboť Středočeskému kraji se pod naším vedením ve spolupráci s koaličním partnerem nebývale daří. Jedinou možnost tak opozice vidí ve vytvoření umělého tlaku s využitím udávání, „sledovaček", trestního oznámení a následného nepřiměřeného mediálního tlaku.

Opozice tento tlak načasovala přesně do začátků mého těhotenství a další vinu spustila necelý týden po narození mé dcery. Cílem bylo, aby tento tlak měl na mě maximální psychologický dopad. To se potvrdilo ve chvíli, kdy se minulý týden do médií vyjádřil také Miroslav Kalousek. Ten ztratil veškerou mezinárodní a domácí podporu pro svou politiku. Jedinou příležitost ke zviditelní tak vidí pouze ve snaze poškodit Andreje Babiše prostřednictvím uměle vytvářeného tlaku na mě, že bych mohla ovlivnit případ možného střetu zájmů premiéra. Dosud nepochopili, že na tento případ nemám a ani nemůžu mít žádný vliv.
Miroslav Kalousek je politicky poražený člověk, kterého odstrčila jeho vlastní strana. Kalouskovo jediné politické téma posledních měsíců bylo vytahování StB proti Babišovi. Návštěva premiéra Babiše v Bílém domě však vzala Kalouskovi i toto poslední téma. Zoufalý Miroslav Kalousek tak porušuje své vlastní pravidlo a chce podat trestní oznámení na ženu na mateřské dovolené s jediným cílem: ovlivnit „případ střetu zájmů Andreje Babiše".
Vítám, když občané podávají připomínky, návrhy, ale i stížnosti. Vítám, když žádají informace o správě věcí veřejných. Nemám problém ani s kritikou mého řízení kraje. To je demokratický proces, který nás posouvá dál. Ale neustálé rozpoutávání mediálních bouří za účelem vyvíjení politického tlaku je prostá šikana.

Kalouskovo sebevědomé prohlášení z minulého týdne mě přesvědčilo, že spolu s reportérem Seznamu Vojtěchem Blažkem organizuje tuto šikanu ve spolupráci s vybranými členy STAN a ODS, kteří slouží jako „užiteční idioti". Jejich snahou je pouze vyvíjení tlaku na mě a na úředníky kraje. To je vše, o co tady jde. Není to pokus opozice zlepšit vládnutí v kraji. Jsou to jen loutky v ruce Miroslava Kalouska. Výsledkem je šikanování mojí osoby, mé rodiny a zaměstnanců krajského úřadu, vše za účelem anti Babiš agendy pana Kalouska.
Vzkaz panu Kalouskovi a jeho patolízalům. Středočeský krajský úřad se bude vždy řídit zákony, a to i v případě prošetřování možného střetu zájmů premiéra Babiše. Bude konat v souladu s právním řádem a já se nebudu vměšovat do řízení statní správy.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová

autor: Hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová

Další články

Přehledně: Počty nakažených covidem v jednotlivých obcích na Příbramsku Přehledně: Počty nakažených covidem v jednotlivých obcích na Příbramsku Známe všechna místa stanovišť policejních hlídek pátečního Speed marathonu Známe všechna místa stanovišť policejních hlídek pátečního Speed marathonu Do bezpečnostní akce nazvané Speed marathon se policejní hlídky zapojují každoročně, loni při ní v rámci celé republiky zkontrolovaly na 7500 aut a zjistily na 3200 přestupků. 12. srpna 2020   (18:05) Hasiči vyjížděli k požáru vzrostlého obilí u Zbenic Hasiči vyjížděli k požáru vzrostlého obilí u Zbenic Doprava na silnici I/4 byla částečně omezena. 12. srpna 2020   (15:26) Každá třetí zmrzlina neprošla testy, uvedla SZPI Každá třetí zmrzlina neprošla testy, uvedla SZPI U třiceti procent odebraných vzorků zmrzlin byly bakterie typu salmonel. 12. srpna 2020   (14:20) V době nouzového stavu kradli dřevo, naftu, ale i peníze. Trojici mužů stíhá policie V době nouzového stavu kradli dřevo, naftu, ale i peníze. Trojici mužů stíhá policie Policisté i kriminalisté z Písecka a Příbramska spolupracovali na objasnění případů majetkové trestné činnosti. Skupina tří mužů měla krást a škodit opakovaně ve firmách v Tochovicích a v obcích Lety a Chrást. 12. srpna 2020   (11:44) Doba trávená na sociálních sítích stoupla na 159 minut Doba trávená na sociálních sítích stoupla na 159 minut Oproti loňsku se průměrná doba zvedla o 16 minut. 12. srpna 2020   (11:36) Nepřehlédněte Příbramská nemocnice s okamžitou platností zakazuje návštěvy v LDN a OŠP Příbramská nemocnice s okamžitou platností zakazuje návštěvy v LDN a OŠP Státní lesy spustily kampaň, v níž chtějí propagovat zvěřinovou gastronomii Státní lesy spustily kampaň, v níž chtějí propagovat zvěřinovou gastronomii Zvěřina bude k dostání na 65 lesních správách a zvěřinových závodech. 12. srpna 2020   (08:58) V Příbrami zabojují o tituly více než čtyři stovky triatlonistů V Příbrami zabojují o tituly více než čtyři stovky triatlonistů O víkendu 15. a 16. srpna se v Příbrami uskuteční nejen mistrovství republiky na olympijských tratích, ale také atraktivní závod tříčlenných štafet. Nechybí mezi nimi ani většina českých reprezentantů. 12. srpna 2020   (06:21)
Hygienici otestovali účastníky dobříšského tábora. Drtivá většina se covidem nenakazila Hygienici otestovali účastníky dobříšského tábora. Drtivá většina se covidem nenakazila Z celkového počtu osmdesáti testovaných zná výsledky již 73 lidí. Kromě vedoucího tábora byla nákaza covidem zjištěna u dvou osob. 11. srpna 2020   (20:22)
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz