25. 4. svátek má Marek

Hejtmanka se ostře pustila do Kalouska, viní ho z psychické šikany

2. dubna 2019   (13:31)
Hejtmanka se ostře pustila do Kalouska, viní ho z psychické šikany

„Vzkaz panu Kalouskovi a jeho patolízalům. Středočeský krajský úřad se bude vždy řídit zákony, a to i v případě prošetřování možného střetu zájmů premiéra Babiše.“


V posledních 8 měsících jsem se já a moje rodina staly oběťmi řízeného obtěžování a nátlaku. Dva případy byly uměle vytvořeny opozicí ve spolupráci s opozičními médii. Oba případy, „případ automobilu" a „případy smluv PR" nemají žádný právní ani politický základ. Žádný z případů se nijak netýká kvality života našich obyvatel. Ani jeden z těchto případů nemá žádný skutečný dopad na postupy transparentnosti a řádné správy věcí veřejných. Opozice prostě nemá žádné téma, neboť Středočeskému kraji se pod naším vedením ve spolupráci s koaličním partnerem nebývale daří. Jedinou možnost tak opozice vidí ve vytvoření umělého tlaku s využitím udávání, „sledovaček", trestního oznámení a následného nepřiměřeného mediálního tlaku.

Opozice tento tlak načasovala přesně do začátků mého těhotenství a další vinu spustila necelý týden po narození mé dcery. Cílem bylo, aby tento tlak měl na mě maximální psychologický dopad. To se potvrdilo ve chvíli, kdy se minulý týden do médií vyjádřil také Miroslav Kalousek. Ten ztratil veškerou mezinárodní a domácí podporu pro svou politiku. Jedinou příležitost ke zviditelní tak vidí pouze ve snaze poškodit Andreje Babiše prostřednictvím uměle vytvářeného tlaku na mě, že bych mohla ovlivnit případ možného střetu zájmů premiéra. Dosud nepochopili, že na tento případ nemám a ani nemůžu mít žádný vliv.

Miroslav Kalousek je politicky poražený člověk, kterého odstrčila jeho vlastní strana. Kalouskovo jediné politické téma posledních měsíců bylo vytahování StB proti Babišovi. Návštěva premiéra Babiše v Bílém domě však vzala Kalouskovi i toto poslední téma. Zoufalý Miroslav Kalousek tak porušuje své vlastní pravidlo a chce podat trestní oznámení na ženu na mateřské dovolené s jediným cílem: ovlivnit „případ střetu zájmů Andreje Babiše".

Vítám, když občané podávají připomínky, návrhy, ale i stížnosti. Vítám, když žádají informace o správě věcí veřejných. Nemám problém ani s kritikou mého řízení kraje. To je demokratický proces, který nás posouvá dál. Ale neustálé rozpoutávání mediálních bouří za účelem vyvíjení politického tlaku je prostá šikana.

Kalouskovo sebevědomé prohlášení z minulého týdne mě přesvědčilo, že spolu s reportérem Seznamu Vojtěchem Blažkem organizuje tuto šikanu ve spolupráci s vybranými členy STAN a ODS, kteří slouží jako „užiteční idioti". Jejich snahou je pouze vyvíjení tlaku na mě a na úředníky kraje. To je vše, o co tady jde. Není to pokus opozice zlepšit vládnutí v kraji. Jsou to jen loutky v ruce Miroslava Kalouska. Výsledkem je šikanování mojí osoby, mé rodiny a zaměstnanců krajského úřadu, vše za účelem anti Babiš agendy pana Kalouska.

Vzkaz panu Kalouskovi a jeho patolízalům. Středočeský krajský úřad se bude vždy řídit zákony, a to i v případě prošetřování možného střetu zájmů premiéra Babiše. Bude konat v souladu s právním řádem a já se nebudu vměšovat do řízení statní správy.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová

autor: Hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná JermanováDalší články

Čarodějnice na Nováku si užily především děti Čarodějnice na Nováku si užily především děti Na Nováku byla zahájena letošní sezóna čarodějnicemi. 25. dubna 2019   (20:09) Turisté se 18. května vydají na 54. ročník pochodu Praha-Prčice Turisté se 18. května vydají na 54. ročník pochodu Praha-Prčice Pěší dostanou na výběr 16 tras 25. dubna 2019   (16:12) Na Nováku nově také koloběžky Na Nováku nově také koloběžky Největším sportovištěm v Příbrami je areál Nového rybníka, který v posledních letech se začínající sezonou nabízí vždy novou aktivitu pro sportovce. 25. dubna 2019   (13:29) Na dnešní odpoledne je již Novák připraven Na dnešní odpoledne je již Novák připraven Dnes proběhnou na Nováku čarodějnice. 25. dubna 2019   (11:43) V Husově ulici se zasekl autobus. Silnice je neprůjezdná! V Husově ulici se zasekl autobus. Silnice je neprůjezdná! Momentálně probíhají vyprošťovací práce. 25. dubna 2019   (09:48) AKTUÁLNĚ Most přes dálnici D4 u Řitky byl včera uzavřen, je v havarijním stavu Most přes dálnici D4 u Řitky byl včera uzavřen, je v havarijním stavu V brzké době se dá čekat oprava mostu a s tím spojená omezení. 25. dubna 2019   (08:19) Zesnulého Dana Nekonečného nahradí na Vítání slunovratu Prague Queen Zesnulého Dana Nekonečného nahradí na Vítání slunovratu Prague Queen Kapela Queen je opět velmi populární díky povedenému filmu Bohemian Rhapsody. 25. dubna 2019   (06:08) Policie by měla znát škodu na havarovaném vrtulníku do měsíce Policie by měla znát škodu na havarovaném vrtulníku do měsíce Policie původně očekávala, že škodu bude znát již na počátku letošního roku, následně se termín posunul na únor, kdy se zjistilo, že rozsah poškození nelze vizuální prohlídkou zjistit a bude nutné vrtulník odstrojit. 24. dubna 2019   (20:17) Už tento pátek dorazí do Březnice kapely Mňága a Žďorp společně s E!E Už tento pátek dorazí do Březnice kapely Mňága a Žďorp společně s E!E Páteční večer bude patřit rockové hudbě! Při troše štěstí můžete jít zdarma! 24. dubna 2019   (17:12) Výjezd z Příbrami komplikuje srážka vozidel na Evropské Výjezd z Příbrami komplikuje srážka vozidel na Evropské Vozidla blokují oba jízdní pruhy. 24. dubna 2019   (14:49) AKTUÁLNĚKodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz