Hejtmanka: Byla jsem ubezpečena, že se nezadržují platby živnostníkům a malým firmám. Bylo by to pro ně likvidační
26. března 2020 (16:13)
foto: pribram.cz
Středočeský kraj se intenzivně připravuje na ekonomické výzvy v návaznosti na škody způsobené současnou koronavirovou krizí.
„Dala jsem radnímu pro finance Gabrielovi Kovácsovi za úkol připravit akce na zmírnění negativních dopadů této krize na obyvatele a firmy Středočeského kraje a navrhnout ekonomická opatření na úrovni krajského rozpočtu a opatření, která budeme řešit s vládou České republiky,“ řekla hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO 2011).
„Jedním z klíčů k zvládnutí krize a zmírnění ekonomických dopadů do regionů jsou krajské investice. Středočeský kraj chce proto jednat s vládou o zajištění financí na významné navýšení investic do své infrastruktury, zajištění finanční podpory obcí a investice do obecní infrastruktury. Středočeský kraj je skvěle připraven, máme velmi dobře naplněn zásobník projektů. Vždyť jen v dopravě jsou hotové projekty k realizaci za 9 miliard Kč. Dále jsou to projekty ve zdravotnictví za 224 milionů korun, v sociálních službách za 70 milionů korun, v kultuře a památkové péči přes 310 milionů korun a ve školství 439 milionů korun. Velkou příležitost vidím také v životním prostředí. Je jasné, že budeme čelit i dalším krizovým situacím, například v oblasti vodních zdrojů. Buďme na ně připraveni,“ dodala hejtmanka Pokorná Jermanová. „Zprávy ze světa hovoří o obrovských stimulačních investicích do národních ekonomik, například v USA a Německu se jedná o astronomické částky, které jsou vlády připravené okamžitě pustit do systému. Tyto stimuly podporuje i EU,“ upřesnila Pokorná Jermanová.
Středočeský kraj však nespoléhá jen na pomoc státu. Dokončuje jednání o dlouhodobém investičním úvěru za 5 mld. Kč. Ten půjde prioritně na výstavbu silnic, investice do nemocni a dále na oblast sociální a sportu. „Středočeský kraj se na pokles hospodářství připravuje již od roku 2019, čerpání investičního úvěru už směřujeme na rok 2020. Investice podpoří hospodářský růst a vytvoří pracovní místa. Středočeský kraj získá potřebnou infrastrukturu, a to s ohledem na hospodářský pokles za rozumnou cenu,“ říká náměstek pro oblast financí Gabriel Kovács (ANO 2011).
Vedení Středočeského kraje vnímá celou řadu příležitostí, které ze současné krizové situace plynou. Obrovský potenciál nabízí oblast inovací. Středočeské inovační centrum (SIC) vypracovává celou řadu projektů ve spolupráci s domácími i zahraničními partnery. Podporuje podnikatele v regionu. „SIC disponuje týmem odborníků, kteří se dlouhodobě věnují mapování služeb a technologií ve středočeských firmách a výzkumných centrech. Díky tomu disponuje komplexní databází subjektů, které se zabývají například biomedicínou, nanotechnologiemi nebo 3D tiskem. Tyto poznatky lze využít ve prospěch firem, měst i obcí v našem regionu,“ říká hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová.
Hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová také oslovila velké středočeské firmy, aby v této těžké době nezadržovali platby živnostníkům a malým firmám, pro které bude druhotná platební neschopnost likvidační. Byla ubezpečena, že se tak neděje a firmy platí své závazky v normálním režimu.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Další články
RE/MAX Nova roste: Chci makléřům vytvořit podmínky, které jinde nenajdou, říká Jan Kvída
Když před třemi měsíci vstupovala kancelář RE/MAX Nova na příbramský realitní trh, …
PR
Příbram zvládla dramatickou pětisetovou bitvu. Ústí nad Labem porazila 3:2
Volejbalisté VK Trox Příbram zvládli důležité utkání 24. kola ČEZ extraligy. Na domácí …
SPORT
Tipy na víkend: Karneval, koncert, sport i pohádky v kině
Pokud ještě nemáte plány na víkend, Příbramsko nabízí hned několik zajímavých akcí pro …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Oslavy MDŽ na Rožmitálsku: tradice, poděkování i společná setkání
Mezinárodní den žen, který si každoročně připomínáme 8. března, je svátkem věnovaným …
Tankování v Příbrami: Konflikt na Blízkém východě výrazně zdražil pohonné hmoty
Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 33,90 Kč do 37,90 …
AKTUÁLNĚ
Řidič najel na sraženou zvěř
V pátek 6. března zasahovali hasiči u další nehody mezi Rožmitálem a Voltuší.
AKTUALIZOVÁNO
Příbram zakročí proti popíjení. Další ulice budou bez alkoholu
Město Příbram chystá rozšíření obecně závazné vyhlášky, která zakazuje konzumaci …
BLESKOVÁ ZPRÁVA
„Tohle nikdo nečekal.“ Michal Dlouhý v Příbrami oznámil 2. řadu Zločinů Velké Prahy
Festival Sherlock v Příbrami přinesl zásadní novinku. Historik, scenárista a odborný …
KULTURA
Nehoda blokuje provoz nad Rožmitálem, několik zraněných
Ve čtvrtek odpoledne se na silnici č. 119 nad Rožmitálem u Voltuše srazily dva osobní …
AKTUALIZOVÁNO
Investice snů se změnila v noční můru. Internetový trik stál ženu statisíce
Internetové podvody jsou stále sofistikovanější a jejich scénáře se neustále opakují …
KRIMI




