21. 4. svátek má Alexandra

Hejtman Řihák jednal o budoucnosti Rožmitálské ulice

FOTOGALERIE
6. června 2014   (09:05)
Další 3 fotografie v galeriiHejtman Řihák jednal o budoucnosti Rožmitálské ulice

Obyvatelům zřejmě definitivně uleví až dokončení obchvatu, prozatím by se mohly položit protihlukové asfaltové koberce.


Hejtman Středočeského kraje Josef Řihák (ČSSD) se včera sešel společně s místostarostou města Příbram Ivanem Šedivým (ODS) a ředitelem závodu Praha Ředitelství silnic a dálnic (dále ŘSD) Janem Kroupou, aby společně probrali otázku obyvatel Rožmitálské a Husovi ulice v Příbrami, kteří si stěžují na nadměrný hluk.

„Obrátili se na mě obyvatelé příbramských ulic Rožmitálská a Husova, kterým pod okny jejich domů a bytů jezdí nákladní auta směrem na západ. Složitou situací se na svém posledním jednání zabývali i zastupitelé města Příbrami. Obyvatelé zmíněných ulic sepisují petice, ve kterých si stěžují na nadměrný hluk a prašnost,“ vysvětlil situaci středočeský hejtman Josef Řihák. 

Prodloužení R4 letos, obchvat v roce 2016

Definitivně by se místním obyvatelům mělo ulevit až po dokončení jihovýchodního obchvatu města. Zástupce ŘSD sdělil, že projekční práce začnou ještě v letošním roce. „V příštím roce bychom měli vykoupit pozemky a chtěli bychom získat stavební povolení na stavbu jihovýchodního obchvatu Příbrami. Až je budeme mít, vyhlásíme soutěž na dodavatele. Pokud vše půjde optimálně a budeme mít peníze, může budování obchvatu začít v roce 2016,“ uvedl Jan Kroupa z ŘSD. Podle dostupných informací by se ale v letošním roce mělo začít stavět prodloužení rychlostní silnice R4.

Zatím by mohl pomoci protihlukový asfalt

Hejtman Josef Řihák navíc dohodl s ŘSD, že zajistí ve spolupráci s Krajskou hygienickou stanicí v Příbrami měření hlučnosti. Na základě výsledků by se mohlo přijmout opatření, jako je například položení protihlukových asfaltových koberců.

Josef Řihák dále zástupci ŘSD poděkoval za urychlení oprav na rychlostní silnici R4 u Jíloviště, které se podařilo dokončit o deset dní dříve. "Chci poděkovat generálnímu řediteli ŘSD panu Janu Kubišovi za vstřícný postoj při našich společných jednáních, protože zúžení komplikovalo každodenní život tisícům občanů, kteří jezdili do práci či do školy. Jsem rád, že komunikace s ŘSD funguje na velmi vysoké úrovni a že se daří věci rozhýbávat," řekl závěrem Řihák.

Fotogalerie

Hejtman Řihák jednal o budoucnosti Rožmitálské ulice () Hejtman Řihák jednal o budoucnosti Rožmitálské ulice (1) Hejtman Řihák jednal o budoucnosti Rožmitálské ulice (2)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text: pribram.cz
foto: red

autor: MJDalší články

Sluneční paprsky oživily ve Skanzenu tradiční velikonoční zvyky Sluneční paprsky oživily ve Skanzenu tradiční velikonoční zvyky Ukázky tradičních velikonočních zvyků a rukodělných činností v autentickém prostředí venkovských chalup, dvorků a zápraží. To vše je k vidění ve Vysokém Chlumci. 20. dubna 2019   (19:47) Hasiči varují: V lese a jejich blízkosti je zakázáno rozdělávání ohňů! Hasiči varují: V lese a jejich blízkosti je zakázáno rozdělávání ohňů! Český hydrometeorologický ústav vydal výstrahu na zvýšené nebezpečí vzniku požárů. 20. dubna 2019   (16:24) Rekonstrukce sportovní haly na Dobříši uzavře restauraci a na prázdniny i knihovnu Rekonstrukce sportovní haly na Dobříši uzavře restauraci a na prázdniny i knihovnu Projekt byl vysoutěžen za 53 milionů korun. 20. dubna 2019   (13:50) ​Na zápase Příbrami s Plzní budou zajíčci nadělovat vajíčka ​Na zápase Příbrami s Plzní budou zajíčci nadělovat vajíčka Už tuto neděli 21. dubna, na Boží hod Velikonoční, se koná jeden z velmi očekávaných zápasů jara. Do hornické Příbrami dorazí Viktorka Plzeň, která je jedním z hlavních aspirantů na titul. Pro děti je připravena velikonoční nadílka 20. dubna 2019   (11:08) Zdemoloval dopravní značení a omezil provoz na sjezdu z dálnice Zdemoloval dopravní značení a omezil provoz na sjezdu z dálnice Hasiči likvidují uniklé provozní kapaliny 20. dubna 2019   (09:43) AKTUALIZOVÁNO Aquapark vyžaduje urychlený zásah, jinak hrozí jeho uzavření. Ukážeme vám zákulisí Aquapark vyžaduje urychlený zásah, jinak hrozí jeho uzavření. Ukážeme vám zákulisí Byli jsme se podívat v místech, kam se návštěvník zařízení nedostane. 20. dubna 2019   (06:44) Čtyři jednotky hasičů zasahují u požáru lesa Čtyři jednotky hasičů zasahují u požáru lesa Ani na Velký pátek nemají hasiči klid 19. dubna 2019   (17:49) AKTUÁLNĚ Velký pátek připomíná smrt Ježíše Krista Velký pátek připomíná smrt Ježíše Krista Pokračujeme v našem mini seriálu o významu Velikonoc. 19. dubna 2019   (16:19) K nahlášenému požáru vyjížděli hasiči na Březové hory K nahlášenému požáru vyjížděli hasiči na Březové hory Právě nyní proběhl zásah hasičů na Březových Horách. 19. dubna 2019   (13:58) AKTUÁLNĚ Tragická nehoda na Příbramsku: Motorkář nepřežil srážku s autem Tragická nehoda na Příbramsku: Motorkář nepřežil srážku s autem Záchranářský vrtulník odlétl prázdný 19. dubna 2019   (12:28) AKTUÁLNĚKodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz