25. 5. svátek má Viola

Hejtman Řihák jednal o budoucnosti Rožmitálské ulice

FOTOGALERIE
6. června 2014   (09:05)
Další 3 fotografie v galeriiHejtman Řihák jednal o budoucnosti Rožmitálské ulice

Obyvatelům zřejmě definitivně uleví až dokončení obchvatu, prozatím by se mohly položit protihlukové asfaltové koberce.


Hejtman Středočeského kraje Josef Řihák (ČSSD) se včera sešel společně s místostarostou města Příbram Ivanem Šedivým (ODS) a ředitelem závodu Praha Ředitelství silnic a dálnic (dále ŘSD) Janem Kroupou, aby společně probrali otázku obyvatel Rožmitálské a Husovi ulice v Příbrami, kteří si stěžují na nadměrný hluk.

„Obrátili se na mě obyvatelé příbramských ulic Rožmitálská a Husova, kterým pod okny jejich domů a bytů jezdí nákladní auta směrem na západ. Složitou situací se na svém posledním jednání zabývali i zastupitelé města Příbrami. Obyvatelé zmíněných ulic sepisují petice, ve kterých si stěžují na nadměrný hluk a prašnost,“ vysvětlil situaci středočeský hejtman Josef Řihák. 

Prodloužení R4 letos, obchvat v roce 2016

Definitivně by se místním obyvatelům mělo ulevit až po dokončení jihovýchodního obchvatu města. Zástupce ŘSD sdělil, že projekční práce začnou ještě v letošním roce. „V příštím roce bychom měli vykoupit pozemky a chtěli bychom získat stavební povolení na stavbu jihovýchodního obchvatu Příbrami. Až je budeme mít, vyhlásíme soutěž na dodavatele. Pokud vše půjde optimálně a budeme mít peníze, může budování obchvatu začít v roce 2016,“ uvedl Jan Kroupa z ŘSD. Podle dostupných informací by se ale v letošním roce mělo začít stavět prodloužení rychlostní silnice R4.

Zatím by mohl pomoci protihlukový asfalt

Hejtman Josef Řihák navíc dohodl s ŘSD, že zajistí ve spolupráci s Krajskou hygienickou stanicí v Příbrami měření hlučnosti. Na základě výsledků by se mohlo přijmout opatření, jako je například položení protihlukových asfaltových koberců.

Josef Řihák dále zástupci ŘSD poděkoval za urychlení oprav na rychlostní silnici R4 u Jíloviště, které se podařilo dokončit o deset dní dříve. "Chci poděkovat generálnímu řediteli ŘSD panu Janu Kubišovi za vstřícný postoj při našich společných jednáních, protože zúžení komplikovalo každodenní život tisícům občanů, kteří jezdili do práci či do školy. Jsem rád, že komunikace s ŘSD funguje na velmi vysoké úrovni a že se daří věci rozhýbávat," řekl závěrem Řihák.

Fotogalerie

Hejtman Řihák jednal o budoucnosti Rožmitálské ulice () Hejtman Řihák jednal o budoucnosti Rožmitálské ulice (1) Hejtman Řihák jednal o budoucnosti Rožmitálské ulice (2)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text: pribram.cz
foto: red

autor: MJDalší články

Den prevence a osvěty u hlubošského koupaliště již ve čtvrtek Den prevence a osvěty u hlubošského koupaliště již ve čtvrtek Pojďme dětem vysvětlit, co je ještě zdravý adrenalin a co už je nebezpečné 25. května 2019   (10:58) Policisté vyšetřující nehodu sanitky v Čenkově čekají na posudky Policisté vyšetřující nehodu sanitky v Čenkově čekají na posudky Nehoda se stala 4. dubna ráno na trati mezi Jinci a Bratkovicemi 25. května 2019   (08:16) Korunovace 2019 – Hlavní pouť české církevní provincie Korunovace 2019 – Hlavní pouť české církevní provincie Slavnostní liturgie bude zakončena mariánským průvodem a uctíváním u Korunovačního oltáře. 25. května 2019   (06:46) Vítěz Svatohorské Downtownu si odnese „korunu“ a titul mistra ČR Vítěz Svatohorské Downtownu si odnese „korunu“ a titul mistra ČR Už potřetí se ze Svaté Hory do centra Příbrami rozjede okolo 130 jezdců. Tradice Svatohorského Downtownu pokračuje 8.června a chystá se několik změn a novinek. 24. května 2019   (19:19) Víkend, jak má být: Korzo Obora, Divadlo patří dětem a mnoho dalšího Víkend, jak má být: Korzo Obora, Divadlo patří dětem a mnoho dalšího Počasí by akcemi nabitý víkend nemělo pokazit. 24. května 2019   (16:27) Stavba dalšího příbramského „nákupáče“ finišuje Stavba dalšího příbramského „nákupáče“ finišuje Autobusová zastávka, která byla přemístěna od Lidlu k novému nákupnímu centru, bude v provozu od 14. června 24. května 2019   (13:27) Pyrotechnik musel odpálit velké množství nalezené munice Pyrotechnik musel odpálit velké množství nalezené munice Při hledání detektorem kovů objevil oznamovatel dne 22. května po osmé hodině večerní v obci Buková u Příbramě nevybuchlou munici. 24. května 2019   (11:22) Spadla klec! Policisté dopadli skupinu dealerů pervitinu a marihuany Spadla klec! Policisté dopadli skupinu dealerů pervitinu a marihuany Hrozí jim až pět let za mřížemi 24. května 2019   (09:06) Češi dnes míří k volebním urnám Češi dnes míří k volebním urnám Úderem dnešní 14. hodiny budou Češi volit své zástupce do Evropského parlamentu 24. května 2019   (08:40) Většina příbramských základních škol přiznává zkušenost s kyberšikanou Většina příbramských základních škol přiznává zkušenost s kyberšikanou Kyberšikana se odehrává ve virtuálním světě, kterým dnešní děti žijí. Ponižující informace jsou dostupné komukoli, odkudkoli a kdykoli 24. května 2019   (06:32)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz