21. 8. svátek má Johana

Hejtman Řihák jednal o budoucnosti Rožmitálské ulice

FOTOGALERIE
6. června 2014   (09:05)
Další 3 fotografie v galeriiHejtman Řihák jednal o budoucnosti Rožmitálské ulice

Obyvatelům zřejmě definitivně uleví až dokončení obchvatu, prozatím by se mohly položit protihlukové asfaltové koberce.


Hejtman Středočeského kraje Josef Řihák (ČSSD) se včera sešel společně s místostarostou města Příbram Ivanem Šedivým (ODS) a ředitelem závodu Praha Ředitelství silnic a dálnic (dále ŘSD) Janem Kroupou, aby společně probrali otázku obyvatel Rožmitálské a Husovi ulice v Příbrami, kteří si stěžují na nadměrný hluk.

„Obrátili se na mě obyvatelé příbramských ulic Rožmitálská a Husova, kterým pod okny jejich domů a bytů jezdí nákladní auta směrem na západ. Složitou situací se na svém posledním jednání zabývali i zastupitelé města Příbrami. Obyvatelé zmíněných ulic sepisují petice, ve kterých si stěžují na nadměrný hluk a prašnost,“ vysvětlil situaci středočeský hejtman Josef Řihák. 

Prodloužení R4 letos, obchvat v roce 2016

Definitivně by se místním obyvatelům mělo ulevit až po dokončení jihovýchodního obchvatu města. Zástupce ŘSD sdělil, že projekční práce začnou ještě v letošním roce. „V příštím roce bychom měli vykoupit pozemky a chtěli bychom získat stavební povolení na stavbu jihovýchodního obchvatu Příbrami. Až je budeme mít, vyhlásíme soutěž na dodavatele. Pokud vše půjde optimálně a budeme mít peníze, může budování obchvatu začít v roce 2016,“ uvedl Jan Kroupa z ŘSD. Podle dostupných informací by se ale v letošním roce mělo začít stavět prodloužení rychlostní silnice R4.

Zatím by mohl pomoci protihlukový asfalt

Hejtman Josef Řihák navíc dohodl s ŘSD, že zajistí ve spolupráci s Krajskou hygienickou stanicí v Příbrami měření hlučnosti. Na základě výsledků by se mohlo přijmout opatření, jako je například položení protihlukových asfaltových koberců.

Josef Řihák dále zástupci ŘSD poděkoval za urychlení oprav na rychlostní silnici R4 u Jíloviště, které se podařilo dokončit o deset dní dříve. "Chci poděkovat generálnímu řediteli ŘSD panu Janu Kubišovi za vstřícný postoj při našich společných jednáních, protože zúžení komplikovalo každodenní život tisícům občanů, kteří jezdili do práci či do školy. Jsem rád, že komunikace s ŘSD funguje na velmi vysoké úrovni a že se daří věci rozhýbávat," řekl závěrem Řihák.

Fotogalerie

Hejtman Řihák jednal o budoucnosti Rožmitálské ulice () Hejtman Řihák jednal o budoucnosti Rožmitálské ulice (1) Hejtman Řihák jednal o budoucnosti Rožmitálské ulice (2)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text: pribram.cz
foto: red

autor: MJDalší články

Příbramští policisté zastavili během pátku a soboty 127 aut, odhalili 53 přestupků Příbramští policisté zastavili během pátku a soboty 127 aut, odhalili 53 přestupků 29 řidičů překročilo povolenou rychlost 21. srpna 2019   (10:55) „Doufám, že v co nejbližší době venku body urveme,“ říká Jan Starka, majitel klubu 1. FK Příbram „Doufám, že v co nejbližší době venku body urveme,“ říká Jan Starka, majitel klubu 1. FK Příbram Do pořadu Na slovíčko jsme si tentokrát pozvali Bc. Jana Starku, majitele klubu 1. FK Příbram. 21. srpna 2019   (08:36) Do vzhledu restauračních předzahrádek radní v Příbrami nemluví Do vzhledu restauračních předzahrádek radní v Příbrami nemluví Předzahrádky jsou v Příbrami osvobozeny od místního poplatku, jejich vzhled není městem ovlivňován 21. srpna 2019   (06:12) V Rožmitále srazilo auto dítě na kole, to skončilo v nemocnici V Rožmitále srazilo auto dítě na kole, to skončilo v nemocnici Dopravu řídí hasiči kyvadlově 20. srpna 2019   (18:51) Kraj vypsal výběrové řízení na nového ředitele Čapkova památníku Kraj vypsal výběrové řízení na nového ředitele Čapkova památníku Uchazeči o funkci by měli mít vysokoškolské vzdělání ekonomického, právního, technického nebo humanitního zaměření, manažerské schopnosti, zkušenost s řízením kolektivu a alespoň dvouletou praxi v územním samosprávném celku nebo příspěvkové organizaci. 20. srpna 2019   (15:59) Hasiči likvidují masivní únik ropné látky na Vltavě Hasiči likvidují masivní únik ropné látky na Vltavě Na místo míří zástupce Povodí Vltavy 20. srpna 2019   (13:58) AKTUALIZOVÁNO Brdská vřesoviště jsou v plném květu Brdská vřesoviště jsou v plném květu Vřesoviště vznikla v Brdech na dopadových plochách. Jsou nevídaného rozsahu a v této zeměpisné šířce a nadmořské výšce v Evropě zcela unikátní 20. srpna 2019   (11:46) Neznámý pachatel okradl sedlčanské hasiče Neznámý pachatel okradl sedlčanské hasiče Vzniklá škoda byla stanovena na 15 tisíc korun. 20. srpna 2019   (09:23) ČOI: Nedostatky má polovina kontrolovaných hraček ČOI: Nedostatky má polovina kontrolovaných hraček Nedostatky se většinou opakují. 20. srpna 2019   (08:32) Den pro zvíře nejen potěšil, ale i pomohl Den pro zvíře nejen potěšil, ale i pomohl Výtěžek z této akce bude použit ve prospěch místních psích a kočičích útulků 20. srpna 2019   (06:19)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz