17. 4. svátek má Rudolf




Hasičům se podařilo uchránit sklad olejů a zastavit šíření požáru střešní konstrukcí a půdou

AKTUALIZOVÁNO
23. března 2025   (17:38)
Dalších 7 fotografií v galeriiHasičům se podařilo uchránit sklad olejů a zastavit šíření požáru střešní konstrukcí a půdou
foto: Požár v Rožmitále. / pribram.cz

V 16:33 byl oznámen požár v Rožmitále pod Třemšínem. Na místo mířilo několik jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů.


"Podle prvotních informací na místě hoří pergola nebo nějaký přístavek u rodinného domu. Velitel zásahu okamžitě po příjezdu na místo vyhlásil druhý stupeň požárního poplachu," uvedl mluvčí středočeských hasičů Jan Sýkora.



Hasičům se podle prvotních zpráv podařilo uchránit sklad olejů a museli vyskladňovat půdu zasaženou požárem.

Hasiči vyčíslili předběžnou škodu na 950 000 a uchráněné hodnoty na pět milionů korun.

Pouději HZS podrobně popsal celý zásah na síti X: "Velitel z místa hlásil, že jde o budovu 10x10 metrů s altánem v plném rozsahu. Uvnitř jsou pravděpodobně skladovány autodíly a oleje. Z tohoto důvodu vyhlásil druhý stupeň požárního poplachu. Na místo tedy celkem vyjely profesionální jednotky z Dobříše a Příbrami společně s dobrovolnými jednotkami obcí Bohutín, Březnice, Hvožďany, Chrást, Příbram - Březové Hory, Rožmitál pod Třemšínem, Starý Rožmitál, Volenice, Vševily. Celý zásah byl komplikován jednak zakouřením celého prostoru, ale i složitým členěním budov. Jedna budova navazovala na druhou a nedalo se k požáru dostat ze všech stran. Postupně se nám dařilo oheň dostávat pod kontrolu."

Sklad olejů se podařilo uchránit a podařilo se zastavit šíření požáru střešní konstrukcí a půdou. Pro zajištění dostatku hasební látky bylo zřízeno čerpací stanoviště. "O tom, že celý hospodářský komplex je složitě členěný svědčí i fakt, že současně používáme sedm vodních proudů abychom dokázali požár odříznout a hasit ze všech stran," popsali hasiči komplikovaný zásah.


Fotogalerie

Požár v Rožmitále. (1) Požár v Rožmitále. (2) Požár v Rožmitále. (3) Požár v Rožmitále. (4) pribram.cz (5) pribram.cz (6) pribram.cz (7)

foto: Požár v Rožmitále. / HZS Středočeského kraje / se souhlasem

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: HZS Středočeského kraje / se souhlasem
autor: Karel Hutr








Další články

Tipy na víkend: Farmářské i bleší trhy, festival chutí i bohatý kulturní program Tipy na víkend: Farmářské i bleší trhy, festival chutí i bohatý kulturní program Tento víkend se v Příbrami budou opět konat farmářské trhy, podívat se můžete i na … NEPŘEHLÉDNĚTE TASTY STREET FOOD FESTIVAL míří do Příbrami už tuto sobotu TASTY STREET FOOD FESTIVAL míří do Příbrami už tuto sobotu Už 18. dubna se Náměstí T. G. Masaryka od 10:00 do 19:00 promění v ráj všech milovníků … KOMERČNÍ SDĚLENÍ V Příbrami začal Dvořákův festival, letos se posluchači přenesou do Británie V Příbrami začal Dvořákův festival, letos se posluchači přenesou do Británie Plzeňská filharmonie spolu s britskou violoncellistkou Laurou van der Heijdenovou … KULTURA Jak dopadl Speed Marathon na Příbramsku? Jaké jsou postihy za překročení rychlosti? Jak dopadl Speed Marathon na Příbramsku? Jaké jsou postihy za překročení rychlosti? Policisté na příbramských silnicích v rámci celostátní akce Speed Marathon ve středu … AKTUÁLNĚ Řidiči si sami ukázali na problémová místa. Přesto stovky z nich šláply na plyn víc, než měly Řidiči si sami ukázali na problémová místa. Přesto stovky z nich šláply na plyn víc, než měly I když sami řidiči mohli navrhovat místa k měření rychlosti, bezmála tři sta z nich … VIDEO Máte doma octomilky? Tohle je důvod — a řešení, které opravdu funguje Máte doma octomilky? Tohle je důvod — a řešení, které opravdu funguje Octomilky. Malé, otravné a neuvěřitelně rychlé. Stačí jeden přezrálý banán, otevřená … ZAJÍMAVOSTI Benzin i nafta zlevnily o koruny. Nejlevněji natankujete stále u Silmetu Benzin i nafta zlevnily o koruny. Nejlevněji natankujete stále u Silmetu Za benzin Natural 95 zaplatíte v Příbrami v rozmezí od 38,99 Kč do 41,59 Kč za litr. … AKTUÁLNĚ V Husově ulici náklaďák poškodil semafor V Husově ulici náklaďák poškodil semafor Ve čtvrtek 16. dubna po 15. hodině chvíli brzdila provoz v dopravní špičce nehoda. FOTO Drbákov–Albertovy skály: nejkrásnější vyhlídky středního Povltaví. Náročnější okruh, ale odměna stojí za to Drbákov–Albertovy skály: nejkrásnější vyhlídky středního Povltaví. Náročnější okruh, ale odměna stojí za to Skály, tisy, prudké svahy a výhledy, které vám zůstanou v hlavě ještě dlouho po … TIP NA VÝLET
Zrod nové tradice? Březnický špacír zve na první kroky Zrod nové tradice? Březnický špacír zve na první kroky První ročníky bývají vždy trochu nejisté. Neví se, kolik lidí dorazí, jaké bude … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz