18. 10. svátek má Lukáš

Hasiči ze Solenic slavnostně odemkli zrekonstruovanou zbrojnici

FOTOGALERIE
24. června 2018   (14:45)
Dalších 40 fotografií v galeriiHasiči ze Solenic slavnostně odemkli zrekonstruovanou zbrojnici

Potřebné zázemí si vybudovali dobrovolní hasiči z JSDH Solenice a představili ho svým kolegům a široké veřejnosti


Soleničtí dobrovolní hasiči otevřeli slavnostně ve čtvrtek 21. června svou nově zrekonstruovanou zbrojnici. Na základě výzvy Ministerstva vnitra v gesci generálního ředitelství HZS ČR, která podporovala rekonstrukci stávajících zbrojnic a vybudování nových, zvažovali původní umístění vozidla Nissan Patrol, které dostali od stanice Příbram. Protože v Solenicích řešili již delší dobu problematiku zázemí pro krizové řízení a mimořádné události, nechali zpracovat studii a podali svou žádost i u Krajského úřadu Středočeského kraje, kterou zastupitelé podpořili částkou 1.422 896, - Kč.

Na základě získání těchto prostředků vypsala obec výběrové řízení na dodavatele ve kterém zvítězila firma ze Sedlčan. Vzhledem k tomu, že náklady se oproti původním plánům navýšily, byla požádána o příspěvek i Nadace ČEZ, která přispěla další částkou ve výši 400 000,- Kč. Celkové náklady na rekonstrukci pak byly vyčísleny na částku 7.061 648, - Kč včetně DPH.
.

Soleničtí dobrovolní hasiči otevřeli …
Současně s rekonstrukcí zbrojnice bylo pořízeno i další podporované vybavení Jako:
přetlakové dýchací přístroje, vysokotlaké zařízení do vozidla Nissan Patrol, vybavení jednotky pro zásahy a další.
Nejnovějším přírůstkem se v průběhu rekonstrukce stala i cisternová stříkačka Tatra T815.

Čtvrtek 21.června byl dnem slavnostním, kdy byla celá nově zrekonstruovaná zbrojnice uvedena do provozu. Na událost byla pozvána řada hostů nejen z řad hasičů, ale Solenice přivítaly například mimo jiné i starostku obce Hvožďany, kam putovalo původní vozidlo Tatra, které do té doby bylo ve výzbroji solenické jednotky. Součástí uvedení do provozu bylo i samozřejmé vysvěcení a požehnání nejen zbrojnici, ale i technice a jednotce hasičů.

 

Současně s rekonstrukcí zbrojnice bylo …
Měli jsme tu čest si v doprovodu celou budovu zbrojnice prohlédnout a místní dobrovolní hasiči mohou být na své nové zázemí skutečně pyšní. Přibylo jim celé jedno garážové stání s odsáváním výfukových spalin a dostatečně velká šatna pro přípravu jednotky k výjezdům. V horním patře zbudované nástavby našla své místo ložnice pro přespání v případě mimořádných událostí a velitelská místnost vybavená počítačem. Velkou část horního patra zaujala prostorná společenská místnost, kde nyní mohou hasiči pořádat své výroční a členské schůze, ale jistě najde i další uplatnění.

Na všechny přítomné čekalo nejen bohaté občerstvení, ale i program. Vyproštění osoby z havarovaného vozidla přijela předvést jednotka hasičů ze Zalužan a na hladině Vltavy se předvedl motorový člun z výbavy JSDH Solenice. Během dne také navštívila hasiče řada místních obyvatel a dětí z místních školek. Pro ty nejmenší byla samozřejmě nejzajímavější výzbroj hasičů a neváhaly při té příležitosti ani obsadit celý člun, do kterého jim rádi místní hasiči pomohli.

Naše redakce se také připojuje k blahopřání obci Solenice, aby jim nově získaná technika a vybudované zázemí co nejlépe sloužilo a přispělo tak k pomoci a větší bezpečnosti nejen místních obyvatel.

Měli jsme tu čest si v doprovodu celou budovu …

Fotogalerie

Hasiči ze Solenic slavnostně odemkli zrekonstruovanou zbrojnici () Hasiči ze Solenic slavnostně odemkli zrekonstruovanou zbrojnici (1) Hasiči ze Solenic slavnostně odemkli zrekonstruovanou zbrojnici (2) Hasiči ze Solenic slavnostně odemkli zrekonstruovanou zbrojnici (3) Hasiči ze Solenic slavnostně odemkli zrekonstruovanou zbrojnici (4) Hasiči ze Solenic slavnostně odemkli zrekonstruovanou zbrojnici (5) Hasiči ze Solenic slavnostně odemkli zrekonstruovanou zbrojnici (6) Hasiči ze Solenic slavnostně odemkli zrekonstruovanou zbrojnici (7) Hasiči ze Solenic slavnostně odemkli zrekonstruovanou zbrojnici (8) Hasiči ze Solenic slavnostně odemkli zrekonstruovanou zbrojnici (9) Hasiči ze Solenic slavnostně odemkli zrekonstruovanou zbrojnici (10) Hasiči ze Solenic slavnostně odemkli zrekonstruovanou zbrojnici (11) Hasiči ze Solenic slavnostně odemkli zrekonstruovanou zbrojnici (12) Hasiči ze Solenic slavnostně odemkli zrekonstruovanou zbrojnici (13) Hasiči ze Solenic slavnostně odemkli zrekonstruovanou zbrojnici (14) Hasiči ze Solenic slavnostně odemkli zrekonstruovanou zbrojnici (15) Hasiči ze Solenic slavnostně odemkli zrekonstruovanou zbrojnici (16) Hasiči ze Solenic slavnostně odemkli zrekonstruovanou zbrojnici (17) Hasiči ze Solenic slavnostně odemkli zrekonstruovanou zbrojnici (18) Hasiči ze Solenic slavnostně odemkli zrekonstruovanou zbrojnici (19) Hasiči ze Solenic slavnostně odemkli zrekonstruovanou zbrojnici (20) Hasiči ze Solenic slavnostně odemkli zrekonstruovanou zbrojnici (21) Hasiči ze Solenic slavnostně odemkli zrekonstruovanou zbrojnici (22) Hasiči ze Solenic slavnostně odemkli zrekonstruovanou zbrojnici (23) Hasiči ze Solenic slavnostně odemkli zrekonstruovanou zbrojnici (24) Hasiči ze Solenic slavnostně odemkli zrekonstruovanou zbrojnici (25) Hasiči ze Solenic slavnostně odemkli zrekonstruovanou zbrojnici (26) Hasiči ze Solenic slavnostně odemkli zrekonstruovanou zbrojnici (27) Hasiči ze Solenic slavnostně odemkli zrekonstruovanou zbrojnici (28) Hasiči ze Solenic slavnostně odemkli zrekonstruovanou zbrojnici (29) Hasiči ze Solenic slavnostně odemkli zrekonstruovanou zbrojnici (30) Hasiči ze Solenic slavnostně odemkli zrekonstruovanou zbrojnici (31) Hasiči ze Solenic slavnostně odemkli zrekonstruovanou zbrojnici (32) Hasiči ze Solenic slavnostně odemkli zrekonstruovanou zbrojnici (33) Hasiči ze Solenic slavnostně odemkli zrekonstruovanou zbrojnici (34) Hasiči ze Solenic slavnostně odemkli zrekonstruovanou zbrojnici (35) Hasiči ze Solenic slavnostně odemkli zrekonstruovanou zbrojnici (36) Hasiči ze Solenic slavnostně odemkli zrekonstruovanou zbrojnici (37) Hasiči ze Solenic slavnostně odemkli zrekonstruovanou zbrojnici (38) Hasiči ze Solenic slavnostně odemkli zrekonstruovanou zbrojnici (39)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: mip
Brožek Evžen JSDH Solenice

autor: mipDalší články

Benefiční kalendář na pomoc popáleným dětem pokřtili Kabáti Benefiční kalendář na pomoc popáleným dětem pokřtili Kabáti Výtěžek bude v plné výši věnován na prevenci proti popáleninám 18. října 2019   (13:23) Sezona ve skateparku bude ukončena stylově Sezona ve skateparku bude ukončena stylově Vystoupí matadoři české hip hopové scény Peneři strýčka Homeboye. A představí své debutové album DEBUT 18. října 2019   (11:06) Chřipka se šíří i podáním ruky Chřipka se šíří i podáním ruky Virus chřipky přežívá v prostředí i několik dní, nemoc se velmi snadno šíří 18. října 2019   (08:35) Cenná socha z kamenného mostu v Dobříši nebyla zničena opilci, ale při záměrné bezpečnostní akci Cenná socha z kamenného mostu v Dobříši nebyla zničena opilci, ale při záměrné bezpečnostní akci Podle dochovaných dokumentů to vypadá, že památkově chráněná empírová socha Sv. Jana Nepomuckého skončila někde na smetišti 18. října 2019   (06:14) V Sedlčanech vzniká městský park za miliony. Je financován převážně z daru V Sedlčanech vzniká městský park za miliony. Je financován převážně z daru Dar, který město Sedlčany na vybudování městského parku získalo, činí osm milionů korun 17. října 2019   (19:08) Novorozené děti v Příbrami bude hlídat dvacet nových monitorů dechu Novorozené děti v Příbrami bude hlídat dvacet nových monitorů dechu Smyslem projektu „Maminko, dýchám“ je vybavit monitorem dechu každou postýlku pro miminko na porodnických, novorozeneckých a JIP odděleních nemocnic v České republice 17. října 2019   (16:43) Zakoupila v obchodě pečivo, chuť jí okamžitě přešla Zakoupila v obchodě pečivo, chuť jí okamžitě přešla V housce měly být obsaženy exkrementy od hlodavce. 17. října 2019   (13:30) Nepřehlédněte Na silnicích a křižovatkách proběhne průzkum dopravy Na silnicích a křižovatkách proběhne průzkum dopravy Na páteřních komunikacích budou umístěny kamery zaznamenávající pohyby dopravy. 17. října 2019   (11:48) McDonald's v Příbrami prozatím nebude, studentům naletěla téměř tisícovka lidí McDonald's v Příbrami prozatím nebude, studentům naletěla téměř tisícovka lidí Školní projekt vyvolal na sociální síti pozdvižení 17. října 2019   (09:20) Nepřehlédněte Jaromíra Jágra doprovází ve Vegas Petr Větrovský Jaromíra Jágra doprovází ve Vegas Petr Větrovský „V kasinu jsme nebyli, netáhne nás to tam,“ řekl Petr 17. října 2019   (06:40)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz