vývoj epidemie COVID-19
testovaní nakažení uzdravení zesnulí
celá ČR 403358 8972 6180 317
Středočeský kraj 6299 1053 818 23
okres Příbram ? 50 45 1
Hasiči ze Solenic slavnostně odemkli zrekonstruovanou zbrojnici

FOTOGALERIE
24. června 2018   (14:45)
Dalších 40 fotografií v galeriiHasiči ze Solenic slavnostně odemkli zrekonstruovanou zbrojnici

Potřebné zázemí si vybudovali dobrovolní hasiči z JSDH Solenice a představili ho svým kolegům a široké veřejnosti


Soleničtí dobrovolní hasiči otevřeli slavnostně ve čtvrtek 21. června svou nově zrekonstruovanou zbrojnici. Na základě výzvy Ministerstva vnitra v gesci generálního ředitelství HZS ČR, která podporovala rekonstrukci stávajících zbrojnic a vybudování nových, zvažovali původní umístění vozidla Nissan Patrol, které dostali od stanice Příbram. Protože v Solenicích řešili již delší dobu problematiku zázemí pro krizové řízení a mimořádné události, nechali zpracovat studii a podali svou žádost i u Krajského úřadu Středočeského kraje, kterou zastupitelé podpořili částkou 1.422 896, - Kč.

Na základě získání těchto prostředků vypsala obec výběrové řízení na dodavatele ve kterém zvítězila firma ze Sedlčan. Vzhledem k tomu, že náklady se oproti původním plánům navýšily, byla požádána o příspěvek i Nadace ČEZ, která přispěla další částkou ve výši 400 000,- Kč. Celkové náklady na rekonstrukci pak byly vyčísleny na částku 7.061 648, - Kč včetně DPH.
.
Soleničtí dobrovolní hasiči otevřeli …

Současně s rekonstrukcí zbrojnice bylo pořízeno i další podporované vybavení Jako:
přetlakové dýchací přístroje, vysokotlaké zařízení do vozidla Nissan Patrol, vybavení jednotky pro zásahy a další.
Nejnovějším přírůstkem se v průběhu rekonstrukce stala i cisternová stříkačka Tatra T815.

Čtvrtek 21.června byl dnem slavnostním, kdy byla celá nově zrekonstruovaná zbrojnice uvedena do provozu. Na událost byla pozvána řada hostů nejen z řad hasičů, ale Solenice přivítaly například mimo jiné i starostku obce Hvožďany, kam putovalo původní vozidlo Tatra, které do té doby bylo ve výzbroji solenické jednotky. Součástí uvedení do provozu bylo i samozřejmé vysvěcení a požehnání nejen zbrojnici, ale i technice a jednotce hasičů.

 
Současně s rekonstrukcí zbrojnice bylo …
Měli jsme tu čest si v doprovodu celou budovu zbrojnice prohlédnout a místní dobrovolní hasiči mohou být na své nové zázemí skutečně pyšní. Přibylo jim celé jedno garážové stání s odsáváním výfukových spalin a dostatečně velká šatna pro přípravu jednotky k výjezdům. V horním patře zbudované nástavby našla své místo ložnice pro přespání v případě mimořádných událostí a velitelská místnost vybavená počítačem. Velkou část horního patra zaujala prostorná společenská místnost, kde nyní mohou hasiči pořádat své výroční a členské schůze, ale jistě najde i další uplatnění.

Na všechny přítomné čekalo nejen bohaté občerstvení, ale i program. Vyproštění osoby z havarovaného vozidla přijela předvést jednotka hasičů ze Zalužan a na hladině Vltavy se předvedl motorový člun z výbavy JSDH Solenice. Během dne také navštívila hasiče řada místních obyvatel a dětí z místních školek. Pro ty nejmenší byla samozřejmě nejzajímavější výzbroj hasičů a neváhaly při té příležitosti ani obsadit celý člun, do kterého jim rádi místní hasiči pomohli.

Naše redakce se také připojuje k blahopřání obci Solenice, aby jim nově získaná technika a vybudované zázemí co nejlépe sloužilo a přispělo tak k pomoci a větší bezpečnosti nejen místních obyvatel.
Měli jsme tu čest si v doprovodu celou budovu …

Fotogalerie

Hasiči ze Solenic slavnostně odemkli zrekonstruovanou zbrojnici () Hasiči ze Solenic slavnostně odemkli zrekonstruovanou zbrojnici (1) Hasiči ze Solenic slavnostně odemkli zrekonstruovanou zbrojnici (2) Hasiči ze Solenic slavnostně odemkli zrekonstruovanou zbrojnici (3) Hasiči ze Solenic slavnostně odemkli zrekonstruovanou zbrojnici (4) Hasiči ze Solenic slavnostně odemkli zrekonstruovanou zbrojnici (5) Hasiči ze Solenic slavnostně odemkli zrekonstruovanou zbrojnici (6) Hasiči ze Solenic slavnostně odemkli zrekonstruovanou zbrojnici (7) Hasiči ze Solenic slavnostně odemkli zrekonstruovanou zbrojnici (8) Hasiči ze Solenic slavnostně odemkli zrekonstruovanou zbrojnici (9) Hasiči ze Solenic slavnostně odemkli zrekonstruovanou zbrojnici (10) Hasiči ze Solenic slavnostně odemkli zrekonstruovanou zbrojnici (11) Hasiči ze Solenic slavnostně odemkli zrekonstruovanou zbrojnici (12) Hasiči ze Solenic slavnostně odemkli zrekonstruovanou zbrojnici (13) Hasiči ze Solenic slavnostně odemkli zrekonstruovanou zbrojnici (14) Hasiči ze Solenic slavnostně odemkli zrekonstruovanou zbrojnici (15) Hasiči ze Solenic slavnostně odemkli zrekonstruovanou zbrojnici (16) Hasiči ze Solenic slavnostně odemkli zrekonstruovanou zbrojnici (17) Hasiči ze Solenic slavnostně odemkli zrekonstruovanou zbrojnici (18) Hasiči ze Solenic slavnostně odemkli zrekonstruovanou zbrojnici (19) Hasiči ze Solenic slavnostně odemkli zrekonstruovanou zbrojnici (20) Hasiči ze Solenic slavnostně odemkli zrekonstruovanou zbrojnici (21) Hasiči ze Solenic slavnostně odemkli zrekonstruovanou zbrojnici (22) Hasiči ze Solenic slavnostně odemkli zrekonstruovanou zbrojnici (23) Hasiči ze Solenic slavnostně odemkli zrekonstruovanou zbrojnici (24) Hasiči ze Solenic slavnostně odemkli zrekonstruovanou zbrojnici (25) Hasiči ze Solenic slavnostně odemkli zrekonstruovanou zbrojnici (26) Hasiči ze Solenic slavnostně odemkli zrekonstruovanou zbrojnici (27) Hasiči ze Solenic slavnostně odemkli zrekonstruovanou zbrojnici (28) Hasiči ze Solenic slavnostně odemkli zrekonstruovanou zbrojnici (29) Hasiči ze Solenic slavnostně odemkli zrekonstruovanou zbrojnici (30) Hasiči ze Solenic slavnostně odemkli zrekonstruovanou zbrojnici (31) Hasiči ze Solenic slavnostně odemkli zrekonstruovanou zbrojnici (32) Hasiči ze Solenic slavnostně odemkli zrekonstruovanou zbrojnici (33) Hasiči ze Solenic slavnostně odemkli zrekonstruovanou zbrojnici (34) Hasiči ze Solenic slavnostně odemkli zrekonstruovanou zbrojnici (35) Hasiči ze Solenic slavnostně odemkli zrekonstruovanou zbrojnici (36) Hasiči ze Solenic slavnostně odemkli zrekonstruovanou zbrojnici (37) Hasiči ze Solenic slavnostně odemkli zrekonstruovanou zbrojnici (38) Hasiči ze Solenic slavnostně odemkli zrekonstruovanou zbrojnici (39)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: mip
Brožek Evžen JSDH Solenice

autor: mip

Další články

Polovina dětí se vrátila do školních lavic, výuka probíhá v omezeném režimu Polovina dětí se vrátila do školních lavic, výuka probíhá v omezeném režimu Od úterý se otevřou všechny přechody s Německem a Rakouskem. Na Slovensko od středy na 48 hodin bez testů Od úterý se otevřou všechny přechody s Německem a Rakouskem. Na Slovensko od středy na 48 hodin bez testů Nepřehlédněte Firmám do 50 zaměstnanců by stát mohl odpustit sociální odvody za červen až srpen Firmám do 50 zaměstnanců by stát mohl odpustit sociální odvody za červen až srpen Nepřehlédněte Od úterý už nebudou v obchodech vyhrazené hodiny pro seniory Od úterý už nebudou v obchodech vyhrazené hodiny pro seniory ON-LINE: Zastupitelé znovu zasedají po přerušeném jednání z minulého týdne ON-LINE: Zastupitelé znovu zasedají po přerušeném jednání z minulého týdne Kvůli bezpečným rozestupům se bude jednat v estrádním sále kulturního domu. 25. května 2020   (15:59) Na Venkovním bazénu koupání bez roušky, do sauny maximálně v šesti Na Venkovním bazénu koupání bez roušky, do sauny maximálně v šesti Zpřísněná hygienická opatření, roušky při volném pohybu po areálu a maximální okamžitá kapacita 300 osob. 25. května 2020   (15:06) Žáci druhého stupně základních a středních škol by mohli usednout do lavic 8. června Žáci druhého stupně základních a středních škol by mohli usednout do lavic 8. června Od dnešního dne se školy otevřely pro první stupeň. 25. května 2020   (13:57) I když lidé ode dneška nemusí venku nosit roušky, velká část z nich si i dál ústa a nos zakrývá I když lidé ode dneška nemusí venku nosit roušky, velká část z nich si i dál ústa a nos zakrývá Zloděj ukradl i dvě polévkové lžíce Zloděj ukradl i dvě polévkové lžíce Na případy krádeží dnes upozornili policisté z Příbrami. V jednom případě došlo k dopadení zloděje, který se zaměřoval na vykrádání objektů, jiní zloději odcizili koňská sedla. 25. května 2020   (09:47)
Pomněnkový den připomíná pohřešované děti Pomněnkový den připomíná pohřešované děti Čeští policisté pátrají každý rok po několika tisících dětí a po téměř dvou desítkách pohřešovaných dětí v ohrožení. 25. května 2020   (08:45) Otevírají se restaurace, nemocnice přijímají návštěvy a končí povinnost nosit venku roušky Otevírají se restaurace, nemocnice přijímají návštěvy a končí povinnost nosit venku roušky Česko se dočkalo velké vlny uvolňování restriktivních opatření zavedených kvůli koronaviru. 25. května 2020   (06:04) Vláda nepočítá s mechanismem pro odškodňování firem Vláda nepočítá s mechanismem pro odškodňování firem Pokud podnikatelé budou škody mít, mají se obrátit na soudy a prokázat je, uvedla ministryně spravedlnosti Marie Benešová. 24. května 2020   (16:16) V příštím týdnu teploty většinou nepřesáhnou 20 stupňů, začátkem června se oteplí V příštím týdnu teploty většinou nepřesáhnou 20 stupňů, začátkem června se oteplí Příští týden bude podle meteorologů relativně chladnější, noční teploty se budou pohybovat od deseti do čtyř stupňů Celsia a maximální denní teploty většinou nepřesáhnou 20 stupňů. 24. května 2020   (12:49) Restaurace a hospody otevřou v pondělí. Lidé jsou natěšení, snad jim to vydrží, říká provozní pizzerie Restaurace a hospody otevřou v pondělí. Lidé jsou natěšení, snad jim to vydrží, říká provozní pizzerie Tatér: Snad opatření brzy odezní a vše se vrátí do normálu Tatér: Snad opatření brzy odezní a vše se vrátí do normálu Hygienici: Kvalita vody na Orlíku a na Slapech je výborná Hygienici: Kvalita vody na Orlíku a na Slapech je výborná Letošní sezóna bude zcela určitě poznamenána koronavirovou krizí, která výrazně ovlivnila snad každou oblast našeho života. Omezený přístup k moři, zrušení all inclusive a vouchery nabádají k prožití prázdnin v Česku. 23. května 2020   (17:17) Meteorologové varují před silným větrem, pozor by měli dát především řidiči Meteorologové varují před silným větrem, pozor by měli dát především řidiči Silný vítr místy s nárazy až 70 kilometrů v hodině bude v sobotu foukat od 16. hodiny až do půlnoci. 23. května 2020   (13:26) Jídelní zóny v obchodních centrech otevřou v pondělí. Dětské koutky zůstávají zavřené Jídelní zóny v obchodních centrech otevřou v pondělí. Dětské koutky zůstávají zavřené Roušku si lidé budou moci sundat jen na konzumaci jídla a pití. 23. května 2020   (10:22) Cestovní kanceláře Exim Tours a Fischer kvůli epidemii koronaviru ruší prázdninové zájezdy Cestovní kanceláře Exim Tours a Fischer kvůli epidemii koronaviru ruší prázdninové zájezdy Klienti dostanou vouchery a budou se moci rozhodnout, zda letos na dovolenou, kterou by v zahraničí zřejmě provázela řada omezení, pojedou. 23. května 2020   (07:55) Příbram by na rekonstrukci akvaparku mohla získat dotaci Příbram by na rekonstrukci akvaparku mohla získat dotaci S příchodem prázdnin možná odložíme roušky i ve vnitřních prostorech S příchodem prázdnin možná odložíme roušky i ve vnitřních prostorech Od pondělí 25. května nebudou roušky povinné venku, pokud bude člověk jen se členy své domácnosti nebo od ostatních bude dál než dva metry. Se začátkem prázdnin možná skončí omezení i ve vnitřních prostorech. 22. května 2020   (17:37) Jan Konvalinka: Krok k odvolání a znovuzvolení všech členů finančního výboru vnímám jako restart Jan Konvalinka: Krok k odvolání a znovuzvolení všech členů finančního výboru vnímám jako restart Údajné spory a obstrukce mezi členy finančního výboru eskalovaly na pondělním jednání městského zastupitelstva, kde byli všichni jeho členové odvoláni. 22. května 2020   (15:29) Změna bodového systému: Tři sazby za dopravní přestupky a až tříletý zákaz řízení Změna bodového systému: Tři sazby za dopravní přestupky a až tříletý zákaz řízení Novinkou bude mimo jiné řidičský průkaz na zkoušku, řidičům do dvou let od získání oprávnění bude hrozit zabavení průkazu už při dosažení šesti trestných bodů. 22. května 2020   (13:02) Orlická přehrada si připsala další tragickou událost. Muž skočil z hráze do vody, na místě zemřel Orlická přehrada si připsala další tragickou událost. Muž skočil z hráze do vody, na místě zemřel Kvůli koronaviru byly pro letošní rok zkráceny dotace Kvůli koronaviru byly pro letošní rok zkráceny dotace Zastupitelé se v základních věcech většinou shodovali. 22. května 2020   (09:09) Lékaři chtějí vyšetřit 8000 těhotných žen na problémy se štítnou žlázou, testování začne v září Lékaři chtějí vyšetřit 8000 těhotných žen na problémy se štítnou žlázou, testování začne v září Nepřehlédněte Příbram vybuduje nové oddělení domova pro seniory, práce by měly začít letos Příbram vybuduje nové oddělení domova pro seniory, práce by měly začít letos Příbram pořídí nové kamery, staré využije na jiných místech Příbram pořídí nové kamery, staré využije na jiných místech Náklady na nové kamery město vyčíslilo na 270.000 korun bez daně. 21. května 2020   (19:09) Policisté neznají totožnost cyklisty, kterého po pádu transportoval vrtulník do nemocnice Policisté neznají totožnost cyklisty, kterého po pádu transportoval vrtulník do nemocnice Policie žádá případné svědky dopravní nehody o poskytnutí svědectví 21. května 2020   (16:29) Příbram obnoví provoz letního kina, o programu rozhodnou diváci Příbram obnoví provoz letního kina, o programu rozhodnou diváci Loni se v letním kině nepromítalo, což se setkalo s kritikou. 21. května 2020   (15:25) Jeden se zaměřoval na pervitin, druhý na marihuanu Jeden se zaměřoval na pervitin, druhý na marihuanu Příbramští policisté dopadli dva muže, kteří prodávali drogy. Nyní jim hrozí až dva roky ve vězení. 21. května 2020   (12:19) Všechny pošty se v pondělí vrátí k běžné otevírací době Všechny pošty se v pondělí vrátí k běžné otevírací době Od pondělí se také ruší i časové rozmezí pro obsluhu klientů starších 65 let a držitelů průkazu ZTP 21. května 2020   (11:18) Městská policie evidovala desítky přestupků v souvislosti s koronavirem Městská policie evidovala desítky přestupků v souvislosti s koronavirem Nejčastěji strážníci vyjížděli k neukázněným bezdomovcům, kteří se shlukovali. 21. května 2020   (08:54) Starosta se sešel s ředitelem nemocnice, hodnotili průběh epidemie Starosta se sešel s ředitelem nemocnice, hodnotili průběh epidemie Nemocnice, město i jeho instituce jsou připraveny na případnou druhou vlnu. 21. května 2020   (06:32) Letní sezona klepe na dveře, venkovní bazén otevře dříve Letní sezona klepe na dveře, venkovní bazén otevře dříve Rodiče neztratí nárok na ošetřovné, když děti nepošlou do škol Rodiče neztratí nárok na ošetřovné, když děti nepošlou do škol Podpora zůstává 80 procent vyměřovacího základu. Vyplácet se bude nejdéle do konce nynějšího školního roku, tedy do konce června. 20. května 2020   (17:49) Pro vážně zraněného cyklistu přiletěl vrtulník Pro vážně zraněného cyklistu přiletěl vrtulník Příbramští zastupitelé odvolali finanční výbor Příbramští zastupitelé odvolali finanční výbor Důvodem tohoto kroku je restart činnosti výboru, ve kterém nebyla dobrá atmosféra. 20. května 2020   (14:07) Přehledně: Ministerstvo zdravotnictví vydalo opatření, která budou platit od 25. května Přehledně: Ministerstvo zdravotnictví vydalo opatření, která budou platit od 25. května Opatření se týkají například provozu škol, restaurací, hotelů, lázní, nemocnic, sociálních služeb, velkých akcí či nošení roušek. Platit budou do odvolání. 20. května 2020   (11:37) K požáru rodinného domu v Luhách vyjelo pět jednotek hasičů K požáru rodinného domu v Luhách vyjelo pět jednotek hasičů Ve středu ráno bylo na operačním středisku hasičů přijato oznámení o požáru přístavku v obci Luhy na Příbramsku. Oheň se rozšířil i na rodinný dům, na místo vyjelo pět hasičských jednotek. 20. května 2020   (09:44)


Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz