Hasiči měli od půlnoci kvůli extrémnímu počasí přes tisícovku zásahů
AKTUALIZOVÁNO
14. září 2024 (09:00)
Další 4 fotografie v galerii
foto: HZS Středočeského kraje
Hasiči v celé republice od půlnoci do dnešního rána vyjížděli kvůli mimořádně nepříznivému počasí k 1127 událostem.
"Od půlnoci do dnešních 8:00 jsme v souvislosti s aktuální meteosituací zasahovali u 1127 událostí, z toho 1067 technických pomocí, nejvíce v Moravskoslezském a Pardubickém kraji," uvedl na síti X Hasičský záchranný sbor ČR.
V pohotovosti je kvůli záplavám na 100.000 profesionálních a dobrovolných hasičů. Mimo jiné pomáhají městům a obcím s výstavbou protipovodňových opatření, evakuací lidí, odstraňují ze silnic popadané stromy nebo odčerpávají vodu. Vedle toho zasahují u požárů, dopravních nehod či jiných mimořádných situací.
Problémy na železnici řeší drážní hasiči, kteří od pátečního večera do dnešního rána zasahovali u 28 událostí, nejvíc v Libereckém a Královéhradeckém kraji. Všechny se obešly bez zranění, sdělil mluvčí hasičů Správy železnic Martin Kavka. Kolem 09:00 byl podle něj kvůli popadaným stromům nebo preventivně zastaven provoz vlaků na zhruba 15 místech.
Problémy na železnici řeší drážní hasiči, kteří od pátečního večera do dnešního rána zasahovali u 28 událostí, nejvíc v Libereckém a Královéhradeckém kraji. Všechny se obešly bez zranění, sdělil mluvčí hasičů Správy železnic Martin Kavka. Kolem 09:00 byl podle něj kvůli popadaným stromům nebo preventivně zastaven provoz vlaků na zhruba 15 místech.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / ČTK
autor: Oldřich Kozák
Související
•Rakušan: Na povodně je připraveno 100.000 hasičů, posiluje i policie
•Konec týdne bude extrémně deštivý a větrný, meteorologové varují před povodněmi
•Města se připravují na velkou vodu a ruší naplánované akce. V Příbrami nebude Běh Kovohutěmi, ani Šalmaj
Další články
Májovky v Dobříši: Kolotoče, adrenalin a MIG 21 v hlavní roli
Dobříš se opět promění v místo, kde to žije od rána do večera – DOBŘÍŠSKÉ MÁJOVÉ …
KULTURA
Ceby benzinu šly v Příbrami nahoru, nejlevněji naplníte nádrž u Silmetu a Prim
Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 40,99 Kč do 44,40 Kč …
DOPRAVA
Atommuzeum v Brdech vás zavede do časů studené války
Hluboko v brdských lesích se ukrývá místo, které bylo kdysi jedním z nejstřeženějších …
TIP NA VÝLET
Rožmitál investuje do oprav chodníků, silnic i bezpečnosti ve městě
Město Rožmitál pod Třemšínem pokračuje v jarních investicích do oprav chodníků, …
Příbram čeká víkendový nářez: Svatohorský Downtown slaví 10 let. Dorazí vítěz Asia Express i rapové legendy PSH
Historické centrum Příbram už tuto sobotu ovládne adrenalin, hluk kol, skoky mezi zdmi …
SPORT
Drama kolem výborů, krácená dotace pro HC Příbram a dotaz na „náhubkový“ řád. Zastupitelstvo tentokrát jelo rychle, ale bylo o čem mluvit
Ve středu 20. května se příbramští zastupitelé sešli na dalším jednání. A i když šlo o …
POLITIKA
Kultura, která spojuje celý region: Březnicko čeká rok s loutkami
Malí i velcí diváci, milovníci pohádek, loutek a kouzelných příběhů – zbystřete. Od …
KULTURA
Licenční komise FAČR neudělila v první instanci licenci čtyřem klubům. Mezi nimi je i FK Příbram
Licenční komise Fotbalové asociace ČR (FAČR) v první fázi licenčního řízení …
SPORT
Lesem v Brdech občas otřese exploze. Pyrotechnici tam likvidují ostrou munici
Exploze občas vyleká obyvatele pod brdskými hřebeny a pochopitelně i turisty, co se …
NEPŘEHLÉDNĚTE








