Města se připravují na velkou vodu a ruší naplánované akce. V Příbrami nebude Běh Kovohutěmi, ani Šalmaj
11. září 2024 (15:58)
foto: pixabay
Běh Kovohutěmi zrušen, Šalmaj taktéž, hasiči v pohotovosti. Mimořádně závažná výstraha meteorologů před deštěm zalarmovala starosty, kteří koordinují opatření proti velké vodě. Chystají hasiče, pytle s pískem i generátory.
Meteorologové předpovídají pro nadcházející dny velmi extrémní srážky, místy může napršet přes 300 milimetrů srážek, a to zejména na Moravě. Na většině území Čech se očekává od 100 do 250 milimetrů. V návaznosti na extrémní předpovědi meteorologů začaly všechny přehrady upouštět vodu s úmyslem vytvoření rezervy pro zachycení nové.
V pohotovosti jsou i města. Starosta Jan Konvalinka z pozice předsedy bezpečnostní rady již aktivoval nejužší tým pracovníků a koordinuje připravenost jednotlivých složek. „Prozatím jsem aktivoval pracovníky z odboru občanských agend, pod které patří krizové řízení. Nechal jsem pro nadcházející dny posílit hlídky městské policie, aktivoval jednotky dobrovolných hasičů, aby byly v pohotovosti. Necháváme rovněž pročistit kanálové vpusti na nejvíc rizikových místech. Dobře si pamatujeme situaci z minulých let a děláme vše proto, abychom byli připraveni. Já osobně budu v terénu, kde budu situaci monitorovat,“ dodal starosta.
V pohotovosti jsou i města. Starosta Jan Konvalinka z pozice předsedy bezpečnostní rady již aktivoval nejužší tým pracovníků a koordinuje připravenost jednotlivých složek. „Prozatím jsem aktivoval pracovníky z odboru občanských agend, pod které patří krizové řízení. Nechal jsem pro nadcházející dny posílit hlídky městské policie, aktivoval jednotky dobrovolných hasičů, aby byly v pohotovosti. Necháváme rovněž pročistit kanálové vpusti na nejvíc rizikových místech. Dobře si pamatujeme situaci z minulých let a děláme vše proto, abychom byli připraveni. Já osobně budu v terénu, kde budu situaci monitorovat,“ dodal starosta.
Nepříznivá předpověď počasí přiměla dnes i organizátory Běhu Kovohutěmi zrušit chystaný 52. ročník. „Bezpečnost a pohodlí účastníků jsou pro nás na prvním místě, a proto nechceme riskovat vaše zdraví“, uvedli organizátoři běhu na sociálních sítích. Podobný osud čeká i dlouho chystanou a oblíbenou Šalmaj, jejíž 17. ročník se měl uskutečnit tuto sobotu na Svaté Hoře. Přednost před uměním dostala bezpečnost.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Oldřich Kozák
Související
•Hasiči dnes likvidovali drobný lesní požár v Brdech nedaleko vrcholu Třemošná
•Cvičný zásah u hořícího elektromobilu prověřil nové technologie příbramských hasičů
•Hasiči budou cvičně likvidovat požár elektromobilu
Další články
Sochařská dílna v galerii: Objevte skryté tvary v kameni
Výtvarná dílna pro děti i dospělé se uskuteční 15. listopadu od 15:00 v Galerii …
Světový den obětí silničních dopravních nehod
Každý rok zemřou na silnicích po celém světě více než dva miliony lidí. Za každým …
Zubní pohotovost v příbramské nemocnici je o víkendu uzavřena
Oblastní nemocnice Příbram informuje o tom, že z provozních důvodů bude zubní …
Ceny benzinu a nafty v Příbrami: nejvíce zaplatíte u čerpací stanice značky OMV
Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 33,50 Kč do 34,90 …
Tipy na víkend: Víkendové trhy v Příbrami nabídnou lokální potraviny i exotické kousky
Tento víkend se můžete těšit na tradiční Farmářské trhy, do Příbrami zavítají ale i …
V Mokrovratech se stala tragická nehoda
Ráno v pátek 14. listopadu se stala tragická nehoda v Mokrovratech. Řidička tam …
Dolejší Padrťský rybník v Brdech se už po výlovu napouští
V samotném srdci Chráněné krajinné oblasti Brdy se ve středu 12. listopadu uskutečnil …
FOTOGALERIE
Svatohorští vzpomínají na zemřelého kardinála Dominika Duku
V souvislosti s pohřbem zemřelého kardinála a bývalého pražského arcibiskupa Dominika …
Žloutenka opět na vzestupu: Příbramská nemocnice hlásí několik případů
Od začátku školního roku se v regionu znovu objevily případy virové žloutenky. Lékaři …
V památníku ve Vysoké u Příbramě si zahrajete karty jako Dvořák
Oblíbenou hru Antonína Dvořáka se zájemci naučí během karetního večera v pátek 14. …




