20. 2. svátek má Oldřich




Hasiči: Hrdinové všedního dne. Přidejte se k nim!

PR
19. února 2025   (06:45)
Dalších 5 fotografií v galeriiHasiči: Hrdinové všedního dne. Přidejte se k nim!
foto: Ilustrační foto / HZS Příbram / se souhlasem

Když se řekne hasiči, většině lidí se vybaví oheň, sirény a odvážní muži a ženy bojující s plameny. Jenže jejich práce je mnohem rozmanitější.


Každý den zasahují u dopravních nehod, pomáhají při přírodních katastrofách, likvidují nebezpečné látky nebo zachraňují lidské životy v situacích, kdy jde o vteřiny.
V roce 2024 středočeští hasiči zasahovali u 19 945 událostí, což je o 898 událostí více než v roce 2023. Z celkového počtu tvořily požáry 2 647 zásahů, při nichž bylo usmrceno 7 osob, 228 bylo zraněno, 205 osob bylo zachráněno a 3 295 evakuováno.

Celkové škody způsobené požáry dosáhly částky 692 156 000 Kč, přičemž hasiči uchránili hodnoty ve výši 2 753 182 000 Kč. Nejčastějším typem zásahů však byly technické pomoci a havárie, kterých bylo celkem 10 593.

Chcete se stát součástí týmu těchto hrdinů? Hasičský záchranný sbor v Příbrami nyní hledá nové kolegy na pozici Komisař – technik – chemická a technická služba.

Co vás čeká?
Samostatné zajišťování specializovaných odborných činností v oblasti technické a chemické služby. Odborné řízení a kontrolování výkonu služby velitelů stanic, čet a družstev. Zabezpečení akceschopnosti technických a chemických prostředků požární ochrany. Budete rovněž organizovat školení a kurzy pro odbornou způsobilost hasičů. Podílíte se na sběru dat a přípravě podkladů pro rozpočet.

Co vím za to nabízíme?
Hrubou mzdu 39 500 – 45 000 Kč/měsíc.
6 týdnů dovolené ročně. Příspěvek na stravování a výhody FKSP. K dispozici budete mít kartu MultiSport.

K tomu je výsluhový nárok po 15 letech služby a odchodné po minimálně 6 letech, každoroční lázeňská péče po 15 letech služby.

Co požadujeme?
Občanství ČR, bezúhonnost, loajalitu a flexibilitu. Minimálně vyšší odborné nebo bakalářské vzdělání. Řidičský průkaz sk. B, zdravotní, osobnostní a fyzickou způsobilost.

Předpokládaný termín přijetí do služebního poměru je 1. května 2025. Pokud chcete být součástí silného týmu a pomáhat chránit životy i majetek, neváhejte kontaktovat Hasičský záchranný sbor Příbram!


Fotogalerie

Ze zásahů profesionálních hasičů. (1) Ze zásahů profesionálních hasičů. (2) Ze zásahů profesionálních hasičů. (3) Ze zásahů profesionálních hasičů. (4) Ze zásahů profesionálních hasičů. (5)

foto: Ilustrační foto / HZS Příbram / se souhlasem

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: HZS Příbram
autor: pribram.cz







Další články

Stát testuje divočáky napříč republikou kvůli smrtelnému onemocnění. Jak vážná je situace? Stát testuje divočáky napříč republikou kvůli smrtelnému onemocnění. Jak vážná je situace? V celé České republice letos probíhá monitoring Aujeszkyho choroby u prasat divokých. … Balóny nad Sedlčanskem! Proč letěly tak vysoko a kam mířily? Balóny nad Sedlčanskem! Proč letěly tak vysoko a kam mířily? Sedlčansko dnes zažilo nečekanou podívanou. Nad regionem se v dopoledních hodinách … AKTUÁLNĚ Tipy na víkend: Do Příbrami zavítá Festival Sherlock a dobrovolnické centrum ADRA bude slavit! Tipy na víkend: Do Příbrami zavítá Festival Sherlock a dobrovolnické centrum ADRA bude slavit! Tento víkend si opět můžete vybrat z široké nabídky. Chcete-li se dobře pobavit a … „Když Měsíc přistane v Příbrami“ – město ožije světlem a hvězdami „Když Měsíc přistane v Příbrami“ – město ožije světlem a hvězdami Město, které obvykle spojujeme s historií hornictví, se promění v vesmírnou oázu. … ZAJÍMAVOSTI Konečně jasno? Příbram po letech řeší parkoviště u LEKA. Firma chce směnu, radnice doplatky Konečně jasno? Příbram po letech řeší parkoviště u LEKA. Firma chce směnu, radnice doplatky Debata o parkovišti v Seifertově ulici se táhne už od roku 2016. Teď se vrací na … NEPŘEHLÉDNĚTE Valentýn je pryč, realita u stolu: láska versus rozpočet Valentýn je pryč, realita u stolu: láska versus rozpočet Valentýn skončil, čokolády dojedeny a srdíčkové dekorace uklizeny. Zůstává realita a … LIFESTYLE Po deseti letech se vrací do Lázu Hasičský bál Po deseti letech se vrací do Lázu Hasičský bál Po deseti letech čekání se do obecního sálu v Lázu vrací tradiční Hasičský bál, který … KULTURA Modrou velrybu nahradil Červený delfín. Nebezpečná dětská hra je zpět a vyskytuje se i v Česku Modrou velrybu nahradil Červený delfín. Nebezpečná dětská hra je zpět a vyskytuje se i v Česku Na Instagramu a TikToku se v posledních týdnech znovu šíří nebezpečná hra, která cílí … NEPŘEHLÉDNĚTE Dobrovolnické centrum ADRA Příbram slaví 10 let pomoci Dobrovolnické centrum ADRA Příbram slaví 10 let pomoci Dobrovolnické centrum ADRA Příbram letos slaví deset let svého působení ve městě. Za …
Krajské silnice budou sledovat další moderní meteostanice Krajské silnice budou sledovat další moderní meteostanice Krajská správa a údržba silnic Středočeského kraje (KSÚS) pokračuje v intenzivním …
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz