Hasiči budou cvičně likvidovat požár elektromobilu
27. srpna 2024 (13:50)
foto: MěÚ Příbram
Ve čtvrtek 29. srpna se nový parkovací dům u autobusového nádraží stane místem cvičení Hasičského záchranného sboru. Tématem cvičení bude likvidace požáru elektromobilu ve třetím podlaží.
Parkovací dům u autobusového nádraží v Příbrami s kapacitou 176 parkovacích míst je otevřen od června letošního roku. Ještě před jeho zprovozněním proběhla jednání s HZS Příbram o možnosti cvičení ve zmíněném objektu. Termín cvičení, při kterém půjde o zásah hašení elektromobilu ve třetím nadzemním podlaží a odtažení hašeného vozu ze zmíněného prostoru, je stanoven na čtvrtek 29. srpna.
„Víme, jaké škody dokáže hořící elektromobil nadělat, a to navíc v prostoru, kde je pohromadě více automobilů. Jak se říká, kdo je připraven, nebývá zaskočen, a proto velice rádi poskytneme tyto prostory pro cvičení Hasičského záchranného sboru,“ řekl starosta Jan Konvalinka.
„Víme, jaké škody dokáže hořící elektromobil nadělat, a to navíc v prostoru, kde je pohromadě více automobilů. Jak se říká, kdo je připraven, nebývá zaskočen, a proto velice rádi poskytneme tyto prostory pro cvičení Hasičského záchranného sboru,“ řekl starosta Jan Konvalinka.
Cvičení proběhne ve čtvrtek 29. srpna v dopoledních hodinách a na místě budou celkem čtyři hasičské cisterny z HZS Příbram a JSDH Březové Hory. Prostor parkovacího domu bude po dobu samotného zásahu, tedy v čase mezi 9.00 a 10.00 zhruba na 30 minut uzavřen, a to včetně průchodu po venkovním schodišti. Přilehlé venkovní parkoviště bude v tento den uzavřeno do 12.00.
Samotný zásah, tedy nahlášení zahoření elektromobilu, proběhne ve třetím podlaží, kde bude použita kouřová clona. HZS při cvičení vyzkouší speciální vyprošťovací techniku a „hořící“ automobil bude odtažen z parkovacího domu.
Podobná námětová cvičení pořádá HZS Příbram každým rokem.
Samotný zásah, tedy nahlášení zahoření elektromobilu, proběhne ve třetím podlaží, kde bude použita kouřová clona. HZS při cvičení vyzkouší speciální vyprošťovací techniku a „hořící“ automobil bude odtažen z parkovacího domu.
Podobná námětová cvičení pořádá HZS Příbram každým rokem.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Oldřich Kozák
Související
•V Kozárovicích na Příbramsku hořela střecha domu od blesku
•Víkendová bilance hasičů: Téměř 900 zásahů, nejvíce ve Středočeském kraji
•Hasiči zasahovali na budově příbramské polikliniky kvůli vosám
Další články
Příbram se chystá na podnikatelský ples roku
Okresní hospodářská komora v Příbrami zve všechny milovníky společenských večerů na …
Nečekaná návštěva na Svaté Hoře: Irácká delegace se modlila za mír
Na Svaté Hoře se v pondělí 2. února odehrála neobvyklá a emotivní událost. Delegace z …
Žáci se na Březových Horách učí v nové dimenzi. Díky dotaci města využívají 3D brýle
Výuka na Základní škole na Březových Horách dostává zcela nový rozměr. Díky finanční …
Školství
Kriminalita na Příbramsku narostla. Přibývá kyberpodvodů i krádeží v obchodech
Jak je na tom kriminalita přímo v našem okrese? Na to vám odpoví následující policejní …
Střídání stráží v příbramské věznici
Po pětiletém působení na pozici ředitele věznice na Rakovnicku se do Věznice Příbram …
Krajští kriminalisté vyšetřují "otcovraždu". Tělo našli krminalisté ve značném stavu rozkladu
Středočeští kriminalisté řeší od 28. ledna násilný trestný čin v Osově na Berounsku. V …
Zákulisí Četnických humoresek: hvězdy seriálu v Příbrami
O víkendu 21. a 22. února dorazí do Příbrami hvězdy Četnických humoresek i odborníci …
Kultura
Ve Středočeském kraji se něco děje s nemocemi. Čísla vás překvapí
Ve Středočeském kraji pokračuje chřipková sezóna, ale nejnovější data přinášejí …
Kniha Fenomén zalánská madona je v prodeji
Zhruba v polovině ledna začal tisk katalogu k výstavě Fenomén zalánská madona. Všechny …
Policie zveřejnila čerstvá data. Kriminalita mění tvář, Příbram zůstává mezi nejzatíženějšími
Celková kriminalita ve Středočeském kraji v roce 2025 opět mírně poklesla. Policie …




