17. 10. svátek má Hedvika
Gymnazisté strašili ve škole

FOTOGALERIE
4. listopadu 2014   (13:43)
Další 4 fotografie v galeriiGymnazisté strašili ve škole
foto: Josef Fryš

O tom, jak se slavil Halloween na příbramském gymnáziu píše pedagog Josef Fryš.Ozdobit si hlavu dýní, toaletním papírem či břečťanem? Žádný problém pro gymnazisty. A řada z nich zašla ještě dál a upoutala pozornost pečlivě namalovanými motivy, maskami z obchodu i vlastnoručně vyrobenými. A všichni měli jedno společné. Oslavili Halloween na Gymnáziu Příbram.

Už potřetí si studenti připomněli tento svátek rozšířený nejvíce v anglosaských zemích tím, že kdo chtěl, přišel do školy v kostýmu a masce. A i když třeba nepatří k milovníkům tohoto k nám importovaného svátku, pochlubili se mnozí vlastní kreativitou bez ohledu na dodržování halloweenských tradic. Přesto však ponejvíce chodily školou různě znetvořené příšery, ale i půvabné víly nebo kombinace obojího.

O velké přestávce se pak konala soutěžní přehlídka masek a kostýmů. Odborná porota v čele s předsedou Mgr. Bedřichem Rothem a členy Mgr. Zdeňkem Vondrákem, Mgr. Lucií Albrechtovou, knihovnicí Editou Vaníčkovou, vedoucí jídelny Janou Sirotkovou a studenty Tomášem Rosou, Jitkou Vondráškovou a Sárou Sovičkovou nakonec z vyrovnaného klání na stupeň nejvyšší vyzdvihla kreaci Terezy Schneebergové (4.A). Tu na stříbrné příčce doplnil Duc Le Viet (oktáva), který zaujal tabletem zobrazujícím hýbající se vnitřnosti umístěným v díře v oděvu. Na třetím místě skončil v kostýmu naprosto nepoznatelný Václav Havelka ze 4.A.

Ocenit je ale potřeba úplně všechny. Kreativita to byla obrovská a někteří ze sebe udělali doslova umělecká díla. 

Fotogalerie

Gymnazisté strašili ve škole () Gymnazisté strašili ve škole (1) Gymnazisté strašili ve škole (2) Gymnazisté strašili ve škole (3)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Josef Fryš
autor: Josef Fryš, Gymnázium Příbram

Další články

Na náměstí v Příbrami přistál vrtulník. Přiletěl pro ženu, která se pokusila skokem z okna spáchat sebevraždu Na náměstí v Příbrami přistál vrtulník. Přiletěl pro ženu, která se pokusila skokem z okna spáchat sebevraždu Žena utrpěla mnohačetná poranění. Ve vážném stavu byla letecky přepravena do … Rybáři vylovili Nový rybník, v sítích byl i úhoř Rybáři vylovili Nový rybník, v sítích byl i úhoř Rybník vylovili členové místní organizace Českého rybářského svazu z Rožmitálu pod … Povolení stavby akvaparku napadli dva občané, výsledek bude znám až na začátku příštího roku Povolení stavby akvaparku napadli dva občané, výsledek bude znám až na začátku příštího roku Podle místostarosty Martina Buršíka se ze strany občanů jedná o obstrukční … V pátek přibylo 1 781 nakažených covidem, je to nejvíce od začátku května V pátek přibylo 1 781 nakažených covidem, je to nejvíce od začátku května Zrychlování epidemie ukazuje i reprodukční číslo uvádějící, kolik dalších lidí nakazí … Příbramská teplárna zvažuje zahájení dodávek elektřiny přes lokální distribuční soustavu Příbramská teplárna zvažuje zahájení dodávek elektřiny přes lokální distribuční soustavu Teplárna chce zaručit nižší ceny elektřiny bez přímé vazby na výkyvy globálních … Českem se šíří vlna e-mailů vydávajících se za zprávu od České pošty Českem se šíří vlna e-mailů vydávajících se za zprávu od České pošty Zprávy odkazují na podvodné stránky, které nemají s Českou poštou nic … Interiér chaty Granit se mění k nepoznání, první návštěvníky přivítá v prosinci Interiér chaty Granit se mění k nepoznání, první návštěvníky přivítá v prosinci Vnitřní prostory městské chaty Granit pořádně prokoukly. Budoucí návštěvníci se mohou … Rožmitálský zámek „probudí“ Neviditelní majitelé Rožmitálský zámek „probudí“ Neviditelní majitelé Vernisáž site-specific instalace Evy Heyd se uskuteční v sobotu 16. října od 16.00. Napadení v Sedlčanech připisují lidé neřešené šikaně. Ředitel školy obvinění odmítá Napadení v Sedlčanech připisují lidé neřešené šikaně. Ředitel školy obvinění odmítá Kriminalisté při vyšetřování spolupracují s pedagogy a vedením školy, naplánovány mají …
O víkendu si v Podlesí užijí posvícení, konalo se již před padesáti lety O víkendu si v Podlesí užijí posvícení, konalo se již před padesáti lety Součástí posvícení je Zahradní slavnost s programem v Pivovaru Podlesí.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz