Fotbalisty čeká rozhodující duel o postup, fandit můžete na Nováku
26. června 2024 (09:58)
Čeští fotbalisté dnes odehrají na mistrovství Evropy závěrečný třetí zápas ve skupině proti Turecku, který rozhodne o tom, zda postoupí do vyřazovací fáze. Svěřenci trenéra Ivana Haška potřebují zvítězit, po remíze Anglie se Slovinskem už je jasné, že by jim nestačil nerozhodný výsledek. Reprezentanti budou usilovat o první vítězství na turnaji a Turkům mohou oplatit dvě bolestivé porážky z šampionátů v letech 2008 a 2016, které je rovněž na závěr skupiny připravily o postup. Příbramští fanoušci mohou na dnešní rozhodující zápas přijít fandit do areálu Nového rybníka, kde bude připravena velkoplošná LCD obrazovka. Vstup na akci je zdarma.
Haškovi svěřenci nejprve na úvod turnaje v Německu podlehli Portugalcům 1:2 a poté si výrazně zkomplikovali boj o postup remízou 1:1 s jediným nováčkem na velké akci Gruzií. Na třetím místě skupiny mají jediný bod a na druhé Turecko ztrácejí dva body. Dosud stoprocentní lídr tabulky Portugalsko má již jistý postup.
Do vyřazovací fáze projdou první dva týmy z každé skupiny a nejlepší čtveřice z třetích míst. Češi měli teoretickou šanci, že by jim mohl stačit i nerozhodný výsledek, tato naděje však ve skupině C definitivně zhasla. Pokud by Haškův výběr Turky porazil, s největší pravděpodobností by skončil v tabulce druhý a v osmifinále by 2. července v Lipsku narazil na Rakousko. Třetí postupovou pozici by se čtyřmi body obsadil jen v případě, že by Gruzie senzačně zdolala Portugalce vyšším rozdílem.
Turci jsou blízko k tomu, aby na velké akci poprvé od roku 2008 postoupili ze skupiny. Tehdy na Euru došli až do semifinále. Českému celku naopak hrozí, že teprve podruhé v historii na kontinentálním šampionátu zakončí skupinu bez vítězství.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Trenér Demar po konci v Liberci povede opět volejbalisty Příbrami
•Žáci FK Příbram korunovali titul v divizi postupem do 1. ligy žáků
•Sportovní zařízení města Příbram děkuje svým zaměstnancům
Další články
Revitalizace náměstí J. A. Alise se zatím odkládá. Město čeká na průzkum podloží
Plánovaná proměna náměstí J. A. Alise na Březových Horách se v tomto volebním období …
Tomáš Třeský, lesník z Brd, se stal stříbrným vítězem mistrovství Evropy ve vábení jelenů
Z litevského Raudoné si Tomáš Třeský, vedoucí lesní správy Mirošov, divize Hořovice …
Konec monopolu? Air 001 chce nabídnout levnější lety než Smartwings
Český charterový trh čeká nová konkurence. Od letní sezóny 2026 by se na tuzemských …
Dress code ve školách: Příbram ukazuje, že respekt se dá učit i bez zákazů
Otázka školního oblečení se znovu objevuje ve veřejné debatě. Zatímco některé školy …
Krajský úřad: Ve skladech jsou desítky tisíc tun soli i inertního posypu. Do terénu mohou vyjet více než dvě stovky sypačů
Krajská správa a údržba silnic Středočeského kraje (KSÚS) je připravena na …
Hledá se vánoční strom pro Příbram!
Vánoční čas se nezadržitelně blíží a s ním i okamžik, na který se těší malí i velcí a …
Levitace funguje, vodotrysky částečně mlčí. Kašna na TGM čeká na jarní servis
Moderní kašna s levitující žulovou koulí na příbramském náměstí T. G. Masaryka byla …
Legenda o svatém Martinovi ožije na Dobříši! Přijďte na pohádku a dílnu pro děti
V neděli 2. listopadu ožije Kulturní dům Dobříš na Mírovém náměstí pohádkou, hudbou i …
Den otevřených dveří na oddělení jednodenní péče: přijďte se podívat, jak funguje moderní medicína
Oblastní nemocnice Příbram zve všechny zájemce na Den otevřených dveří oddělení …
Skanzen Vysoký Chlumec připomene, jak se dříve vzpomínalo na zesnulé
V neděli 2. listopadu ožije Skanzen Vysoký Chlumec zvláštní atmosférou svátku Památky …





