Festival muzejních nocí nabídne komentované prohlídky historických budov, koncerty i program pro děti
23. května 2023 (06:20)
foto: Galerie Františka Drtikola Příbram
Expozice Galerie Františka Drtikola budou 23. května otevřeny do 21.00. Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbramě se k akci připojí 3. června. Program pro všechny věkové kategorie připravilo také Hornické muzeum.
K Festivalu muzejních nocí se i v letošním roce připojí kulturní instituce na Příbramsku. Celorepubliková akce se koná pod záštitou Asociace muzeí a galerií České republiky od 19. května do 16. června, kromě prodloužené otevírací doby čeká návštěvníky bohatý doprovodný program.
V úterý 23. května bude Galerie Františka Drtikola Příbram otevřena do 21.00 (přístupné budou všechny výstavy kromě Měkké arény). Od 19.00 provede budovou Zámečku-Ernestina, kde galerie sídlí, architekt Michal Profant. Komentovaná prohlídka se zaměří především na historicky nejatraktivnější středověké jádro – palác někdejší tvrze, založené arcibiskupem Arnoštem z Pardubic. „Navštívíme prostory typické obytné dispozice s provozním a hospodářským zázemím menšího panského sídla 14. století. Bez zajímavosti nezůstane novověká adaptace starého objektu v barokní zámek a postupná proměna budovy pro účely akademie a relativně nedávná památková obnova,“ uvádí galerie.
Další ročník Festivalu muzejních nocí v Památníku Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbramě proběhne v sobotu 3. června. Od 10.00 jsou na programu komentované prohlídky historických prostor, průvodce návštěvníky seznámí také s aktuální výstavou Antonín Dvořák Superstar (v 15.30 a 18.00). Ve 13.00 se uskuteční vernisáž nové výstavy Čapek & Dvořák / Dvořák & Čapek. Odpoledne děti pobaví pohádkový les, výtvarná dílna a loutkové představení. Představí se rovněž pěvecké uskupení z Nelahozevsi Období sboru, závěrečný koncert v provedení Konzervatoře Plzeň začíná v 19.00.
Netradiční večerní prohlídky historického objektu mincovny a doprovodný program s rýžováním zlata, ukázkou bylinek a koření, výstavou středověkých kachlů či divadelními představeními připravilo Muzeum zlata Nový Knín. V pobočce Hornického muzea Příbram se rodinná akce koná v sobotu 27. května od 18.00 do 23.00. Ve březohorském skanzenu Hornického muzea se Muzejní noc uskuteční v pátek 9. června od 19.00 do 22.00. Hlavním bodem večera bude koncert skupiny Celest & Charles v areálu Ševčinského dolu.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková
Související
•Spolek Skutek: Výše odměn v Galerii Františka Drtikola jsou adekvátní
•Brdy z ptačí perspektivy provede letec a fotograf Jiří Jiroušek
•Zažili represe 50. let, vstup vojsk v roce 1968 a emigraci. Příběhy pamětníků zaznamenali žáci příbramských škol
Další články
Vážná nehoda v Březnici: Chodec zakopl na chodníku a padl hlavou na projíždějící autobus, na hřišti přistál vrtulník
K nešťastné dopravní nehodě došlo v úterý v podvečer na náměstí v Březnici na …
AKTUALIZOVÁNO
Nový přístup k duševnímu zdraví: Švédsko radí nejdřív přírodu, až pak si dejte léky.
Švédsko dlouhodobě patří mezi země, které berou duševní zdraví vážně. Nejen v …
LIFESTYLE
Středočeští silničáři posouvají kvůli počasí některé práce na večerní dobu
Středočeští silničáři posouvají některé práce na večerní a noční dobu. Konkrétně jde …
AKTUÁLNĚ
Na Slapech pokračuje oprava silnice na hrázi, řidiči musejí úsek objíždět
Na Slapské přehradě pokračuje generální oprava mostu a silnice na hrázi, která začala …
AKTUÁLNĚ
Prázdniny mohou skončit tragédií. Policie připomíná, jak ochránit děti před nejčastějšími úrazy
Letní prázdniny jsou pro děti obdobím her, výletů a dobrodružství. Právě během nich …
AKTUÁLNĚ
Chystáte se s chlupáčem za hranice? Takhle zvládnete přípravu bez stresu
Léto je obdobím dovolených a mnoho lidí si odpočinek neumí představit bez svého …
NEPŘEHLÉDNĚTE
PID se propojí s Jihočeským krajem. S jízdenkou nově dojedete i na Orlík nad Vltavou
Cestující veřejnou dopravou ve středních Čechách čeká od středy 1. července několik …
AKTUÁLNĚ
Černé pondělí na Příbramsku: U Hluboše narazila dodávka do pařezu, na místo letěl opět i vrtulník
Černé pondělí pro řidiče na Příbramsku pokračuje dalším zásahem záchranných složek. Na …
AKTUALIZOVÁNO
Po čelním střetu s osobním autem skončil autobus u Jinec v příkopu, na místo letěl i vrtulník
K vážně vypadající dopravní nehodě došlo v pondělí odpoledne na silnici 118 u obce …
AKTUALIZOVÁNO
Sdílené dětství: Když rodiče zveřejňují život svých dětí dřív, než se naučí mluvit
Fotka z ultrazvuku, první krůčky, koupání ve vaně nebo záchvat vzteku v obchodě. To …
NÁZOR




