Farmáři na Příbramsku otevřeli samoobslužnou lednici, věří v poctivost zákazníků
6. července 2022 (07:26)
Lednička v dřevěném přístřešku stojí na kraji farmy v obci Suchodol – místní části Líha. Farmář Jaroslav Hruška zde začal se svou společnicí Jaroslavou Kočovou asi před měsícem provozovat vejcomat a nyní pro své zákazníky připravili samoobslužnou lednici. A u ní jednoduchý postup k obsluze – vyndejte si zboží, sečtěte jeho cenu a výslednou částku vhoďte do kasičky.
Netradiční způsob prodeje si u farmářů začíná získávat oblibu. „Lednici jsme otevřeli minulý týden. Prozatím nabízíme kachny, kuřata, med, brambory, zeleninu a ovoce. Do budoucna plánujeme rozšířit sortiment o další domácí produkty,“ řekl pribram.cz Hruška.
Celý prodej je založen na důvěře k zákazníkům. „Prozatím se nám nestalo, že by někdo nezaplatil a doufáme, že to tak vydrží i nadále. Sice si uvědomujeme, že jsme v této době tak trochu naivní, ale lidem věříme. Vždyť se jim snažíme vycházet vstříc a 24 hodin denně zde mohou pohodlně nakupovat,“ uvedla Kočová.
Celý projekt odstartoval koncem května, kdy zde farmáři osadili první vejcomat. Jeho kapacita je 600 vajec, začínající chovatele nosnic ho momentálně naplní zhruba z desetiny. Cena jednoho vejce z volného chovu vychází na 4,50 korun. „Jsme rádi, že máme své pravidelné zákazníky, kteří oceňují kvalitní produkty. V poslední době zdražilo obilí téměř na trojnásobek, nicméně na úkor kvality vajec budeme krmit slepice pouze kvalitní stravou,“ dodal Hruška.
foto: pribram.cz / Jakub Pečenka
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Farmáři na Příbramsku se snaží prorazit s vajíčkomatem, do budoucna plánují prodej drůbeže v samoobslužné lednici
•Na Příbramsku vznikla databáze, která mapuje všechny vodní obilné mlýny v České republice
•Lidé budou moci vyjádřit souhlas se sexuálním stykem přes aplikaci
Další články
Vánoční bowling plný radosti: rybářský kroužek z Rožmitálu uzavřel rok ve velkém stylu
Vánoční atmosféra a konec roku pohltil i rybářský kroužek Českého rybářského svazu, …
Na sváteční stůl patří i houbový kuba z vánoční houby
Vánoční svátky nejsou jen o cukroví a smaženém kaprovi. K místním tradicím patří také …
Vánoce
Nová kavárna v Drakovně doplní úpravy Jiráskových sadů
V budově Drakovny (dům čp. 117), v prostorách, které mají obyvatelé nejen Příbrami …
Nepřehlédněte
Na Štěpána rodina i tradice. Druhý svátek vánoční připomíná prvního mučedníka i koledy
Druhý svátek vánoční 26. prosince připomíná svatého Štěpána, prvního křesťanského …
Vánoce
Herectví je pro mě úlet a únik z reality, říká Taťjana Medvecká
Dvojnásobná držitelka Ceny Thálie, držitelka Českého lva, Ceny Františka Filipovského …
ROZHOVOR
Předvánoční návštěva v Domově seniorů v Rožmitále
Ke konci roku již tradičně navštívili radní Centrum Rožmitál pod Třemšínem - Domov …
Lidl testuje pojízdný obchod. V Maďarsku objíždí vesnice, v Česku zatím ne
Lidl Maďarsko spustil v říjnu pilotní projekt mobilního obchodu. Upravený autobus s …
Zajímavosti
Odkud se vzal vánoční stromeček? Příběh jednoho symbolu
Vánoční stromeček je dnes jedním z nejvýraznějších symbolů Vánoc. Rozsvítí domovy, …
Vánoce
Hasiči měli na Štědrý den napilno. Požárů bylo nejvíc za posledních pět let
Štědrý den letos rozhodně neproběhl v poklidné atmosféře, jak by si mnozí přáli. …
FOTO
Štědrodenním dopolednem v Dobříši opět zněla lidová hudba
Dobříšský pokleslý orchestr lidových nástrojů už osmnáct let přináší radost …







