17. 9. svátek má Naděžda
Fabián přál akci Ukliďme Brdy. Dorazilo více než 200 dobrovolníků

8. června 2021   (11:00)
Fabián přál akci Ukliďme Brdy. Dorazilo více než 200 dobrovolníků
foto: Národní geopark Barrandien/se souhlasem

Úspěch akce a pozitivní odezva ze strany jejích účastníků, podporovatelů i veřejnosti dává naději, že zde vznikla tradice, v níž hodlají její organizátoři pokračovat.


Nejen pěkné počasí, ale hlavně ochota lidí pomoci očistit naši nejmladší chráněnou krajinnou oblast přineslo úspěch ve společné akci Národního geoparku Barrandien a facebookové skupiny CHKO Brdy, která otevřela Týden geoparků v ČR.

Více než 200 dobrovolníků včetně rodičů s dětmi na 24 trasách zbavilo odpadků 240 km turistických a cyklistických cest. Sebralo se více než 134 pytlů odpadu a velké množství dalších věcí, které do přírody rozhodně nepatří (pneumatiky, záchodová mísa aj.). Došlo i k nálezu, u něhož musel asistovat pyrotechnik Vojenské policie v Jincích.
Úspěch akce a pozitivní odezva ze strany jejích účastníků, podporovatelů i veřejnosti dává naději, že zde vznikla tradice, v níž hodlají její organizátoři pokračovat. „Ukázalo se, že celkové množství odpadků bylo nižší, než jsme se obávali, a zdá se, že nejen výletníci a podobní návštěvníci lesů, ale i lidé z jejich okolí jsou k přírodě ohleduplnější, než tomu bývalo dříve – a to je určitě dobrá zpráva,“ uvedl Pavel Čámský. Dorazila i skupina s elektrickými golfovými vozíky a spoustou dětí, která svážela naplněné pytle s odpadem.
Úspěch akce a pozitivní odezva ze strany …
foto: Národní geopark Barrandien/se souhlasem

„Veliké poděkování náleží především dobrovolníkům, kteří úklid v Brdech provedli, ale také těm, kteří jej zorganizovali a svojí pomocí a spoluprací umožnili. Šlo o Vojenské lesy a statky divize Hořovice, město Příbram, městys Jince, obce Strašice, Bohutín, Nevid, Mikroregion Hořovicko a nesmíme zapomenout ani na Vojenskou policii ČR,“ dodal Luboš Gardoň, ředitel Národního geoparku Barrandien.


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz/Národní geopark Barrandien
autor: Tomáš Pečenka

Další články

Děti na škole v přírodě potřebovaly záchranku, pravděpodobně se otrávily jídlem Děti na škole v přírodě potřebovaly záchranku, pravděpodobně se otrávily jídlem Na místo byl přivolán i zdravotnický vůz pro evakuace a mimořádné situace. Město Příbram pozemky na Padáku zatím neodkoupí Město Příbram pozemky na Padáku zatím neodkoupí Podle znaleckého posudku mají pozemky hodnotu 5 milionů korun. Bikeři již ladí formu na Svatohorský Downtown Bikeři již ladí formu na Svatohorský Downtown Ulice Příbrami zaplní již tuto sobotu překážky a jezdci na kolech. Již popáté se … Policie již zná příčinu úmrtí mladíka, který zemřel po potyčce a zásahu městských strážníků v Březnici Policie již zná příčinu úmrtí mladíka, který zemřel po potyčce a zásahu městských strážníků v Březnici Událost se stala v noci na neděli 1. srpna kolem 2:00. Aquapark by se mohl začít stavět ve třetím kvartálu roku 2022 Aquapark by se mohl začít stavět ve třetím kvartálu roku 2022 O rekonstrukci aquaparku budou ještě jednou rozhodovat zastupitelé. V třídění odpadu ve Středočeském kraji bodoval Nový Knín, z nejmenších obcí pak zvítězilo Třebsko V třídění odpadu ve Středočeském kraji bodoval Nový Knín, z nejmenších obcí pak zvítězilo Třebsko Do vítězné trojky mezi většími městy se dostala i Příbram Dobrovolníci budou v sobotu uklízet přírodu od odpadků Dobrovolníci budou v sobotu uklízet přírodu od odpadků Do celorepublikové výzvy Ukliďme Česko se na Příbramsku zapojí Višňová, Jince, Lazsko … Cyklisty bude nutné od léta 2022 objíždět ve vzdálenosti půldruhého metru Cyklisty bude nutné od léta 2022 objíždět ve vzdálenosti půldruhého metru Řidič měl za nedodržení vzdálenosti podle prvotní sněmovní verze dostat pokutu až … Noc literatury odhalí, co se čte v Evropě Noc literatury odhalí, co se čte v Evropě Ve středu 22. září představí svou novou knihu v příbramském Junior klubu také …
Práce na realizaci cyklotrasy z Drkolnova k Novému rybníku a Flusárně pokračují Práce na realizaci cyklotrasy z Drkolnova k Novému rybníku a Flusárně pokračují Od začátku září probíhá postupná realizace opatření na nové cyklotrase vedoucí z …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz