24. 8. svátek má Bartoloměj

Dva návrhy do participativního rozpočtu skončily v mínusu

30. června 2019   (10:13)
Dva návrhy do participativního rozpočtu skončily v mínusu

S malým ohlasem se setkalo Hřiště pro děti z ubytoven a Lavička Václava Havla


Jak jsme vás již informovali v tomto článku, druhý ročník participativního rozpočtu již zná své tři vítěze. Pro vítězný projekt Drkoláč hlasovalo 64 % z celkových 1251 hlasujících. Se začátkem realizace vítězných projektů se počítá v září 2019.
 
Loni město připlácelo, letos se peníze všechny nevyčerpají 
V loňském nultém ročníku participativního rozpočtu se třetí vítězný návrh (Přes Kaňku bezpečně na Padák a lesopark Hatě) nevešel do limitu jednoho milionu korun. Schodek ve výši 100.000 Kč se rada města rozhodla vyrovnat ze svého rozpočtu tak, aby projekt mohl být realizován. Letos došlo k situaci opačné – první tři vítězné projekty celkovou sumu jednoho milionu korun nevyčerpaly v plné výši. Ve vzduchu teď „visí“ nevyčerpaná částka 175.000 korun. Zeptali jsme se místostarosty Ing. Martina Buršíka, jak s touto částkou město naloží.

„Jelikož hodnota projektu, který skončil čtvrtý v pořadí (Lesopark Litavka), je příliš vysoká (1.000.000 Kč), zůstane částka 175.000 korun jako nevyčerpaná. Na pátém místě se sice umístil projekt v hodnotě 250.000 korun, který by teoreticky šel z rozpočtu dofinancovat, ale nechceme jednotlivé projekty přeskakovat,“ uvedl Martin Buršík.
  
Dva návrhy skončily v mínusu
Dva z devatenácti předložených návrhů dostaly více záporných hlasů než kladných. Jedná se o projekt Hřiště pro děti z ubytoven (mínus 4 body) a Lavička Václava Havla (mínus 5 bodů).

Projekt Hřiště pro děti z ubytoven navrhlo Společenství vlastníků Pod Čertovým pahorkem č. 471, 472, 473. Záměrem tohoto projektu bylo upravit plochu mezi ubytovnami a vytvořit hřiště pro děti tak, aby měly svou hrací plochu a nepoužívaly pro hry parkovací místa pro vozidla, kde se trefují do garážových vrat místních garáží a jsou tak nadměrně hlučné.
 
Lavička Václava Havla v hodnotě 200.000 korun měla vyrůst v Tyršově ulici a měla se stát součástí pamětních míst věnovaných Václavu Havlovi. Cílem bylo vytvořit na veřejném prostranství místo ke svobodnému projevování názorů, kde se bude diskutovat a přemýšlet v duchu ideálů a životních postojů prezidenta Havla.
 
Diskutované parkourové hřiště dostalo ve výsledku pouhých 16 hlasů
S návrhem vybudovat parkourové hřiště přišla Tělovýchovná jednota Sokol Příbram. Mělo vzniknout na místě nynějšího plácku Na Cvičně, které bylo dva roky vlivem následků opravy kanalizace v nepoužitelném stavu. Revitalizace tohoto plácku je však i jedním z cílů pracovní skupiny Sport 2030, a tak proti sobě v jednu chvíli stály dva projekty.

„Sešly se nám tu dva požadavky a my jsme čekali, až skončí participativní rozpočet. Museli jsme nechat projít demokratický proces,“ uvádí místostarostka Mgr. Zorka Brožíková.

„Dnes (čtvrtek 27. 6., pozn. red.) mám schůzku s odbory a příspěvkovými organizacemi, kterých se to týká. Stanovíme si zodpovědnost za jednotlivé úkoly a termíny provedení,“  dodala Brožíková.

Ani projekty "pod čarou" neupadnou v zapomnění
„O všech projektech se budeme ještě bavit. Všechny byly kvalitní. Lidé ví, co potřebují, vždy se proto snažíme všechno řešit a vymýšlet s ostatními. Nechceme, aby jejich návrhy byly jen výkřikem do tmy,“ uvedla také místostarostka.
 
V Sedlčanech už mají také odhlasováno
Město Sedlčany vyčlenilo do participativního rozpočtu rovněž jeden milion korun. Přihlásilo se pět projektů, z nichž nejvíce hlasů získal projekt Revitalizace požární nádrže v ulici Na Potůčku a její přeměna v relaxační biotopovou okrasnou zónu.

Do rozhodování o rozvoji svého města se letos poprvé zapojí i obyvatelé Dobříše
I dobříšští mohou letos poprvé promluvit do toho, kam se bude investovat. Město do participativního rozpočtu uvolnilo částku 100.000 korun. Občané mohou hlasovat do konce července 2019 a v tuto chvíli jsou přihlášeny tři projekty (Vybudování dvou veřejných pítek, Koše na tříděný odpad a Základní infrastruktura). Projekt Základní infrastruktura byl však zamítnut z důvodu kolize návrhu s jinou částí rozpočtu.

 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: www.pribram.cz

autor: mirDalší články

Kvůli trvalému suchu skončí příští týden provoz plavebního výtahu na Orlíku Kvůli trvalému suchu skončí příští týden provoz plavebního výtahu na Orlíku Příští týden poklesne hladina vody pod hranici, která je potřebná pro provoz lodního výtahu 24. srpna 2019   (09:47) Možnost uzavřít registrované partnerství využilo i několik příbramských párů Možnost uzavřít registrované partnerství využilo i několik příbramských párů V Příbrami dodnes uzavřelo registrované partnerství celkem šest párů. Jeden mužský a pět ženských 24. srpna 2019   (07:16) Příbramský soud poslal do vazby agresora, který vyhrožoval zabitím Příbramský soud poslal do vazby agresora, který vyhrožoval zabitím Obviněnému hrozí až tři roky ve vězení 23. srpna 2019   (18:33) Policisté se u Nového rybníka zaměřili na cyklisty Policisté se u Nového rybníka zaměřili na cyklisty Při preventivní akci “Na kole jen s přilbou“ policisté kontrolovali mimo jiné i povinné vybavení kola 23. srpna 2019   (15:33) Co s blížícím se víkendem? Rádi vám poradíme Co s blížícím se víkendem? Rádi vám poradíme Pokud si nevyberete žádnou z akcí, můžete si alespoň užít příjemně letního počasí 23. srpna 2019   (13:38) Na pondělí 26. srpna je v plánu překop Balbínovy ulice Na pondělí 26. srpna je v plánu překop Balbínovy ulice Práce budou probíhat za provozu, omezena bude pouze autobusová doprava 23. srpna 2019   (11:12) Obviněnému z vraždy hrozí dvacet let ve vězení nebo i výjimečný trest Obviněnému z vraždy hrozí dvacet let ve vězení nebo i výjimečný trest Krajské státní zastupitelství tento týden podalo k soudu obžalobu 23. srpna 2019   (08:30) Novák je plný ryb. To čistotě vody nepřidá Novák je plný ryb. To čistotě vody nepřidá Pravidelné výlovy, vysazení čisticích rostlin a zvýšení průtoku vody. To vše by mělo zkvalitnit vodu v Novém rybníce 23. srpna 2019   (06:08) Kvalita vody ve středočeských koupalištích zůstává dobrá Kvalita vody ve středočeských koupalištích zůstává dobrá Nejhorší kvalita vody je v Pilském rybníku na Příbramsku 22. srpna 2019   (18:35) Na Evropské byl sražen motorkář, doprava v místě kolabuje Na Evropské byl sražen motorkář, doprava v místě kolabuje Počítejte se zdržením 22. srpna 2019   (16:00)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz