29. 3. svátek má Taťána

Dům Natura se otevírá již 20. září, co všechno nabídne?

FOTOGALERIE
1. září 2016   (06:28)
Dalších 5 fotografií v galeriiDům Natura se otevírá již 20. září, co všechno nabídne?
foto: pribram.cz

Pro zájemce bude otevřeno 7 dní v týdnu od 9 do 17 hodin.



Již 20. září proběhne slavnostní otevření v Příbrami ojedinělého projektu Dům Natura. Ten bude sídlit v prostorách bývalé budovy České pojišťovny v Plzeňské ulici. Protože se jedná o oficiální středisko enviromentální výchovy Středočeského kraje, pozváni budou nejen ministři obrany a životního prostředí, ale právě hejtman Středočeského kraje, nejvyšší zástupci města Příbram, představitelé všech obcí v sousedství s CHKO Brdy, ale také např. ředitelé škol a další vzácní hosté. Od druhého dne by měl být Dům Natura otevřen pro veřejnost, a to každý den včetně víkendů od 9 do 17 hodin. Turistům a návštěvníkům Brd zde budou k dispozici mj. letáčky, mapy, pohlednice a další turistický materiál.

Jak probíhají stavební práce se můžete podívat na našich fotografiích. V první vlně by měla být otevřena expozice o historii Vojenského újezdu Brdy, další expozice o CHKO Brdy a v rámci České republiky ojedinělá expozice obojživelníků a plazů se vzácnými exponáty. „Pozitivně hodnotím nadšení lidí, kteří se na projektu podílí, bez toho by to ani nebylo možné, protože ty termíny jsou šibeniční,“ říká k průběhu přípravných prací ředitel Domu Natura Vladimír Král.

Slavnostním otevřením ale práce nekončí, spíše naopak. Do konce roku 2016 by měla být otevřena další expozice na téma Papua – Nová Guinea a také Sphingidae muzeum, což bude největší muzeum lišajů na světě. Otevřena by měla být i výstava fotografií „nebeského fotografa“ Jiřího Jirouška. V průběhu dalších měsíců by se měla otevřít paleontologická expozice, která bude vrcholit uspořádáním mezinárodního kongresu v roce 2018. Neméně důležitou složkou tohoto mimořádného projektu bude i destinační management Brdy.

Dům Natura se bude zabývat také osvětovou činností v podobě různých programů pro školy. Podle Krále se zařízení nebrání ani možnosti vytvářet zde expozice na klíč. „Dům Natura vnímám jako multifunkční zařízení regionu Brdy. Dokážu si představit, že se zde mohou uskutečňovat různá hudební i jiná kulturní vystoupení.“

Vedení Domu Natura závěrem žádá naše čtenáře o pomoc. „Pokud by doma někdo měl velkou vzrostlou rostlinu, se kterou si neví rady a nemůže o ni pečovat, za odvoz se jí ujmeme a budeme se o ni starat. Prostorové možnosti jsou tady opravdu velké, rostliny se tady budou mít dobře,“ říká na závěr s úsměvem Vladimír Král. Pokud by někdo chtěl rostlinu do Domu Natura věnovat, může se ozvat na e-mailové adrese info@eco-centrum.cz, nebo telefonicky 776 625 054, Dr. Anna Ilčíková.

Fotogalerie

Dům Natura se otevírá již 20. září, co všechno nabídne? (1) Dům Natura se otevírá již 20. září, co všechno nabídne? (2) Dům Natura se otevírá již 20. září, co všechno nabídne? (3) Dům Natura se otevírá již 20. září, co všechno nabídne? (4) Dům Natura se otevírá již 20. září, co všechno nabídne? (5)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: MJ








Další články

Nevydej se špatnou cestou. Policie varuje děti před drogami Nevydej se špatnou cestou. Policie varuje děti před drogami Policie České republiky z Územního odboru Příbram se i letos zapojila do preventivního … NEPŘEHLÉDNĚTE Vajíčka letos na Velikonoce podraží. Češi si připlatí oproti loňsku až o 11 procent Vajíčka letos na Velikonoce podraží. Češi si připlatí oproti loňsku až o 11 procent Blížící se Velikonoce přinesou tradiční nákupní horečku, letos ale budou vejce dražší … NEPŘEHLÉDNĚTE Nejkratší noc roku přijde dřív. Změna času přichází už 29. března Nejkratší noc roku přijde dřív. Změna času přichází už 29. března Letos nás čeká změna času o den dříve, než v loňském roce. V noci ze soboty 28. na … ZMĚNA ČASU Nehody, noční hluk a neplacení. Pravda o parkovišti pod Svatou Horou. Nehody, noční hluk a neplacení. Pravda o parkovišti pod Svatou Horou. Parkoviště pod Svatou Horou patří k větším parkovacím plochám v dosahu centra … FOTOGALERIE Kocouři bojovali, ale Karlovarsko bylo nemilosrdné. Série se stěhuje na západ za stavu 0:2 Kocouři bojovali, ale Karlovarsko bylo nemilosrdné. Série se stěhuje na západ za stavu 0:2 Volejbalisté VK Trox Příbram nestačili na domácí palubovce na tým VK Karlovarsko a po … SPORT Pozor, jsou všude. Klíšťata se objevují i tam, kde byste je nečekali Pozor, jsou všude. Klíšťata se objevují i tam, kde byste je nečekali Česká lékárnická komora upozorňuje, že klíšťata se v Česku probouzejí už s prvními … PŘÍRODA Brdy jsou soví ráj: Kulíšek nejmenší, sýc rousný i puštík obecný mají v CHKO ideální domov Brdy jsou soví ráj: Kulíšek nejmenší, sýc rousný i puštík obecný mají v CHKO ideální domov Právě v tuto dobu nastal ten správný okamžik poznávat tajemné opeřené noční lovce … POZNÁVÁME BRDY Oblíbené regionální trhy v Dobříši: přijďte ochutnat, nakoupit a pobavit se Oblíbené regionální trhy v Dobříši: přijďte ochutnat, nakoupit a pobavit se Náměstí Komenského v Dobříši se i v tomto roce promění v místo, kde to žije. Tradiční … DOBŘÍŠ Máte svého favorita v příbramském divadle? Hlasujte v naší anketě! Máte svého favorita v příbramském divadle? Hlasujte v naší anketě! Divadlo Antonína Dvořáka Příbram patří mezi kulturní srdce města a dlouhodobě si drží … ANKETA
Starosta Příbrami Jan Konvalinka oznámil, že už nebude kandidovat. Po osmi letech v čele města končí Starosta Příbrami Jan Konvalinka oznámil, že už nebude kandidovat. Po osmi letech v čele města končí Starosta Příbrami Jan Konvalinka dnes oznámil, že v letošních komunálních volbách už … BLESKOVÁ ZPRÁVA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz