16. 9. svátek má Ludmila

Držitelé průkazů ZTP a ZTP/P nebudou osvobozeni od poplatků

4. září 2019   (14:51)
Držitelé průkazů ZTP a ZTP/P nebudou osvobozeni od poplatků

Parkování je problémem, který není možné vyřešit ke spokojenosti všech. Jde o problematiku, která v souvislosti s narůstající dopravou je oříškem pro většinu měst naší republiky. Příbram není výjimkou.


V uplynulém volebním období byla spuštěna reorganizace parkovacího systému ve městě, kdy došlo k zavedení a zpoplatnění parkovacích zón. „Tento nepopulární krok bylo třeba udělat, neboť situace v centru města byla již neúnosná. Zavedením zón má dojít k uvolnění centra od dlouhodobě, mnohdy celodenně parkujících automobilů. Příkladem je lokalita kolem Zámečku, kde bylo v minulosti nemožné zaparkovat. Nyní je tato lokalita v režimu placeného parkování a místo na zaparkování obvykle najdete v kteroukoliv denní dobu,“ řekl na úvod starosta Příbrami Jan Konvalinka.
 
Povinnost platit parkovné mají také držitelé průkazů ZTP a ZTP/P. Rada města jednala o možnosti osvobodit držitele těchto průkazů od placení parkovného. „Radní se rozhodli pro zachování povinnosti platit parkovné. Důvodů je hned několik – dlouhodobě docházelo ke zneužívání bezplatného parkování, a to zejména v centru města. Držitelé průkazů jsou zvýhodněni již tím, že mají vyhražená parkovací místa, mají tedy snazší přístup k parkování, a navíc mají i zvýhodnění v rámci přepravy v MHD,“ uvedl starosta s tím, že držitele průkazů ZTP a ZTP/P nelze a priori posuzovat jako osoby nemajetné. „Máme zde mnoho jiných osob bez průkazů, které jsou ve výrazně horší finanční situaci a nárok na zvýhodněné parkování nemají.“
 
Zaznamenali jsme, že větším problémem než samotné zpoplatnění parkování, je placení přes parkovací automaty. Někteří lidé z řad držitelů průkazů ZTP a ZTP/P si s automaty neví rady. Parkovací aplikaci využívat buď nemohou nebo nechtějí. Více se zaměříme na to, aby byl způsob placení parkovného přístupný pro všechny skupiny obyvatel.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: MěÚ

autor: topDalší články

Na Vrškamýcké pivoslávě byl k mání i orosený Hulvát Na Vrškamýcké pivoslávě byl k mání i orosený Hulvát V sobotu 14. září se v areálu zříceniny gotického hradu Vrškamýk konal pátý ročník pivoslávy 16. září 2019   (06:27) Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu Celodenní veselí přilákalo spoustu pocestných 15. září 2019   (17:19) Březohorští hasiči udržují spolupráci s kolegy z Nizozemska Březohorští hasiči udržují spolupráci s kolegy z Nizozemska Ve čtvrtek 29. srpna v brzkých ranních hodinách vyrazila osmičlenná skupina členů SDH Březové Hory na čtyřdenní cestu do zahraničí. Cílem bylo partnerské město Hoorn v Severním Holandsku. 15. září 2019   (14:55) Požár rodinného domu ve Voznici způsobil dvoumilionovou škodu Požár rodinného domu ve Voznici způsobil dvoumilionovou škodu V nedýchatelném prostředí hořícího domu zahynuli dva psi. 15. září 2019   (12:14) Mladoboleslavští zařadili klukům na cestu zpátky k Litavce šestku Mladoboleslavští zařadili klukům na cestu zpátky k Litavce šestku FK Mladá Boleslav - 1.FK Příbram 6:0 (3:0). V sobotu 14. září zavítala v 9. kole FORTUNA:LIGY Příbram do města automobilového průmyslu 15. září 2019   (11:57) Rozpadá se až 45 procent manželství.  Jak jsou na tom rodiny v Příbrami? Rozpadá se až 45 procent manželství. Jak jsou na tom rodiny v Příbrami? Z údajů České statistického úřadu vyplývá, že v posledních letech rozvodovost v Česku klesá 15. září 2019   (09:45) Příbram je již 60 let městem se stálou divadelní scénou Příbram je již 60 let městem se stálou divadelní scénou Divadlo, které několikrát měnilo název (Městské divadlo, Divadlo Příbram, Krajské divadlo až po současný Divadlo Antonína Dvořáka podle slavného hudebního skladatele, ne prvního ředitele), je v současnosti významnou regionální divadelní scénou. 15. září 2019   (07:42) Na autobusovém nádraží v Příbrami vyhasl lidský život, okolnosti úmrtí šetří kriminální policie Na autobusovém nádraží v Příbrami vyhasl lidský život, okolnosti úmrtí šetří kriminální policie Policisté se snažili muže zachránit. 14. září 2019   (21:50) Rodinný dům zachvátily plameny, desítky hasičů bojovaly s ohněm Rodinný dům zachvátily plameny, desítky hasičů bojovaly s ohněm Uvnitř budovy byla propanbutanová lahev, hasiči zasahovali v dýchacích přístrojích. 14. září 2019   (21:17) Tři metry k životu: Hasičům blokují průjezd špatně zaparkovaná auta Tři metry k životu: Hasičům blokují průjezd špatně zaparkovaná auta Pátek třináctého byl ve znamení Dne požární bezpečnosti. Projeli jsme s hasiči příbramská sídliště. 14. září 2019   (17:57)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz