Druhé bleší trhy se budou konat v sobotu 1. června
21. května 2024 (09:28)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Bleší trhy pořádané městem Příbram si našly své příznivce, další se budou konat v sobotu 1. června na náměstí T. G. Masaryka. Souběžně budou probíhat i farmářské trhy na Dvořákově nábřeží.
Mezi trhy pořádané městem od loňského roku patří také bleší trhy, které získávají na oblibě jak u prodejců, tak i kupujících. Na trzích je možné za pár korun získat skutečné „poklady“ nebo se naopak zbavit předmětů, které doma již nepotřebujeme. Další bleší trhy se konají v sobotu 1. června od 9.00 do 13.00 na náměstí T. G. Masaryka.
„Jsem rád, že tento druh trhů v našem městě našel své místo, a že se zvyšuje zájem jak na straně prodávajících, tak i na straně kupujících. Těším se na další setkání u improvizovaných prodejních míst,“ říká starosta Jan Konvalinka.
Systém prodeje zůstává nezměněn. Prodejci si zajistí své prodejní místo, ze kterého uhradí poplatek ve výši 20 Kč/m2 prodejní plochy. Prodávat mohou soukromé osoby bez nutnosti se předem hlásit a zboží k prodeji si mohou připravovat již hodinu před začátkem samotných trhů. Jak již bylo uvedeno, typickým sortimentem trhů jsou předměty, které majitelům již neslouží, a chtějí je „poslat“ dál. Mezi předměty, které se na těchto trzích prodávat nesmějí patří zbraně, potraviny, alkohol, léky, tabák.
V sobotu 1. června je možné na Dvořákově nábřeží navštívit také farmářské trhy, které se konají pravidelně první a třetí sobotu v měsíci. Farmářské trhy probíhají v čase od 8.00 do 12.00 a s ohledem na dochozí vzdálenost není problém projít souběžně jak farmářské, tak i bleší trhy.
Třetí bleší trhy jsou naplánovány na sobotu 7. září.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/MěÚ Příbram
autor: Eva Švehlová
Související
•Chytrý telefon nejčastěji měníme do tří let, ukázal průzkum
•Do muzejní noci ve středních Čechách se zapojí 16 krajských muzeí a galerií
•Státní Gas Storage CZ loni ztrojnásobil provozní zisk na 1,397 miliardy korun
Další články
Řidiči se u Milína srazili a nakonec volali policii kvůli chybějícímu řidičáku
Dopravní nehoda se stala ve čtvrtek 5. února krátce před půl druhou odpoledne na …
Takového pacienta tu ještě neměli. Netopýr s obříma ušima unikl kočce, nyní se o letouna starají ve stanici
Ve zvířecí kartotéce Záchranné stanice Ochrany fauny ČR v Hrachově se poprvé objevil …
Pozor na parfém XENA – může ohrozit zdraví a obsahuje zakázané látky
Ministerstvo zdravotnictví ČR varuje spotřebitele před parfémovou vodou XENA, PARFUM …
Cizinci podle policie páchají méně zločinů než dřív. Nejčastěji je to ohrožení pod vlivem návykové látky
Kriminalita cizinců ve Středočeském kraji loni meziročně klesla. Cizinci spáchali 1036 …
Budíček ve tři ráno, o padesát procent víc soli. Proč nejsou ulice v Příbrami suché?
Když začne padat sníh nebo se tvoří námraza, vyrážejí technické služby Příbram do …
Nepřehlédněte
Nový vedoucí lékař urgentního příjmu: Jsem rád, že jsem právě v Příbrami
MUDr. Pavel Poláček je novou tváří příbramské nemocnice. Má bohaté zkušenosti ze …
ROZHOVOR
Příbram se chystá na podnikatelský ples roku
Okresní hospodářská komora v Příbrami zve všechny milovníky společenských večerů na …
Nečekaná návštěva na Svaté Hoře: Irácká delegace se modlila za mír
Na Svaté Hoře se v pondělí 2. února odehrála neobvyklá a emotivní událost. Delegace z …
Žáci se na Březových Horách učí v nové dimenzi. Díky dotaci města využívají 3D brýle
Výuka na Základní škole na Březových Horách dostává zcela nový rozměr. Díky finanční …
Školství
Kriminalita na Příbramsku narostla. Přibývá kyberpodvodů i krádeží v obchodech
Jak je na tom kriminalita přímo v našem okrese? Na to vám odpoví následující policejní …




