17. 7. svátek má Martina

Dramatické okamžiky na letišti v Dlouhé Lhotě obrazem

VIDEO
11. května 2019   (18:22)

Přinášíme exkluzivní záběry přímo z místa události


Dnešní mimořádná událost na letišti v Dlouhé Lhotě zaměstnala celkem sedm jednotek hasičů. Kromě profesionální jednotky z Příbrami a Dobříše, zasahovali dobrovolní hasiči z Rosovic, Obecnice, Dolních Hbit,Trhových Dušník a Bohutína.

Hasiči před nouzovým přistáním pokryli přistávací plochu pěnou, která měla zabránit případnému vznícení letadla po dosednutí. Po celé letištní ploše byly rozmístněny cisterny. Událost skončila šťastně, nikdo z cestujících nebyl zraněn.

Tisková mluvčí HZS Středočeského kraje por. Bc. Tereza Fliegerová inormace portálu pribram.cz doplnila: "Při příjezdu jednotek na letištní plochu kroužil stroj Piper PA 28/180 ve vzduchu, aby pilot před přistávacím manévrem vypotřeboval co nejvíce paliva a eliminovaly se následky případného požáru. Letadlo mělo závadu na podvozku, čehož si při startu všiml jiný pilot, který ihned informoval řídící věž. Ta zprávu předala do letadla, které následně vydrželo kroužit ve vzduchu téměř hodinu a půl, takže hasiči měli dostatek času se dokonale na nouzové přistání připravit, aby při zahoření letadla byl zásah co nejrychlejší a nedošlo k prodlevě.

Samotné nouzové přistání zvládl pilot na jedničku a všichni na palubě vyvázli bez zranění. Navíc nedošlo k úniku provozních kapalin z letadla ani k žádnému zahoření. Jednotky tak mohly postupně sbalit materiál a vrátit se na své základny.

Kromě hasičů a policie u události asistovaly i posádky tří sanitních vozů zdravotnické záchranné služby, na místě byl připraven také vrtulník letecké záchranné služby."


O této události informoval portál pribram.cz jako první. Více v článku: Okamžiky hrůzy: Nad letištěm krouží letadlo s vážnou technickou závadou!

Dnešní mimořádná událost na letišti v Dlouhé …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
Foto: HZS
Video: pribram.cz

autor: top, japDalší články

Do Příbrami chceme i v příštím roce, říkají pořadatelé mezinárodního bruslařského kempu Do Příbrami chceme i v příštím roce, říkají pořadatelé mezinárodního bruslařského kempu Zimní stadion Příbram nezeje prázdnotou ani mimo zimní sezonu. 17. července 2019   (15:58) Nadýchal za volantem více než čtyři promile, před policisty se skrývá Nadýchal za volantem více než čtyři promile, před policisty se skrývá Neviděli jste muže na fotografii? Policisté by s ním potřebovali mluvit. 17. července 2019   (13:07) Měsíc uchvátil pozornost, jasná obloha umožnila vidět zatmění pouhým okem Měsíc uchvátil pozornost, jasná obloha umožnila vidět zatmění pouhým okem Došlo k zatmění přibližně 65,3 procenta Měsíce 17. července 2019   (11:49) Tragická nehoda motorkáře Tragická nehoda motorkáře Policisté vydali tiskovou zprávu k tragické nehodě, která se odehrála v pondělí 15. července u obce Drásov 17. července 2019   (09:21) Složky IZS se budou připravovat na výskyt vysoce nakažlivé nemoci Složky IZS se budou připravovat na výskyt vysoce nakažlivé nemoci Po úspěšném loňském nácviku krizové situace pro případ, kdy by došlo k blackoutu, se budou letos složky Integrovaného záchranného systému Středočeského kraje připravovat na možný výskyt vysoce nakažlivé nemoci. 17. července 2019   (08:14) Dobříš testuje zařízení, které by umožnilo využívat vodu z lomu Jezírko Dobříš testuje zařízení, které by umožnilo využívat vodu z lomu Jezírko Mobilní úpravnu vody si město zapůjčilo za 27 tisíc korun měsíčně. Výsledky prozatím nasvědčují tomu, že by tato technologie mohla být vyhovující. Konečný výstup bude znám na konci tohoto léta 17. července 2019   (06:15) Tip na výlet: Škola rýžování zlata v Novém Kníně Tip na výlet: Škola rýžování zlata v Novém Kníně V rámci Mistrovství ČR a SR v rýžování zlata se budete moci tuto sobotu v Novém Kníně naučit sami zlato rýžovat 16. července 2019   (18:26) Oleje patří do sběrného dvora Oleje patří do sběrného dvora Co děláte s olejem po smažení či fritování? 16. července 2019   (15:13) Sedlčanskou kotlinou budou o víkendu burácet motory silných aut Sedlčanskou kotlinou budou o víkendu burácet motory silných aut Uskuteční se zde 8. podnik Zóny střední Evropy v rallycrossu. V České trofeji historických automobilů budete moci fandit i zástupkyním něžného pohlaví 16. července 2019   (13:14) Nová doba: Zloději kradou už i montérky Nová doba: Zloději kradou už i montérky Jen za neděli došlo ke dvěma vloupáním, vzniklá škoda se vyšplhala na 160 tisíc 16. července 2019   (10:43)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz