24. 5. svátek má Jana

Dramatické okamžiky na letišti v Dlouhé Lhotě obrazem

VIDEO
11. května 2019   (18:22)

Přinášíme exkluzivní záběry přímo z místa události


Dnešní mimořádná událost na letišti v Dlouhé Lhotě zaměstnala celkem sedm jednotek hasičů. Kromě profesionální jednotky z Příbrami a Dobříše, zasahovali dobrovolní hasiči z Rosovic, Obecnice, Dolních Hbit,Trhových Dušník a Bohutína.

Hasiči před nouzovým přistáním pokryli přistávací plochu pěnou, která měla zabránit případnému vznícení letadla po dosednutí. Po celé letištní ploše byly rozmístněny cisterny. Událost skončila šťastně, nikdo z cestujících nebyl zraněn.

Tisková mluvčí HZS Středočeského kraje por. Bc. Tereza Fliegerová inormace portálu pribram.cz doplnila: "Při příjezdu jednotek na letištní plochu kroužil stroj Piper PA 28/180 ve vzduchu, aby pilot před přistávacím manévrem vypotřeboval co nejvíce paliva a eliminovaly se následky případného požáru. Letadlo mělo závadu na podvozku, čehož si při startu všiml jiný pilot, který ihned informoval řídící věž. Ta zprávu předala do letadla, které následně vydrželo kroužit ve vzduchu téměř hodinu a půl, takže hasiči měli dostatek času se dokonale na nouzové přistání připravit, aby při zahoření letadla byl zásah co nejrychlejší a nedošlo k prodlevě.

Samotné nouzové přistání zvládl pilot na jedničku a všichni na palubě vyvázli bez zranění. Navíc nedošlo k úniku provozních kapalin z letadla ani k žádnému zahoření. Jednotky tak mohly postupně sbalit materiál a vrátit se na své základny.

Kromě hasičů a policie u události asistovaly i posádky tří sanitních vozů zdravotnické záchranné služby, na místě byl připraven také vrtulník letecké záchranné služby."


O této události informoval portál pribram.cz jako první. Více v článku: Okamžiky hrůzy: Nad letištěm krouží letadlo s vážnou technickou závadou!

Dnešní mimořádná událost na letišti v Dlouhé …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
Foto: HZS
Video: pribram.cz

autor: top, japDalší články

PID v praxi: Za 84 Kč můžete jet do Prahy i zpět, pokud se nezdržíte příliš dlouho PID v praxi: Za 84 Kč můžete jet do Prahy i zpět, pokud se nezdržíte příliš dlouho Za měsíc se spouští PID, víme, kolik zaplatíte za cestu. 23. května 2019   (19:25) Nový majitel teplárny chce letos investovat 140 milionů, rekonstrukce neomezí dodávky tepla Nový majitel teplárny chce letos investovat 140 milionů, rekonstrukce neomezí dodávky tepla Nový provozovatel počítá i se zachováním počtu zaměstnanců. Do Příbrami by se mohlo přesunout i sídlo firmy. 23. května 2019   (17:22) Uzavírka ulice Balbínova končí Uzavírka ulice Balbínova končí Do konce května měla být z důvodu výměny vodovodního řadu uzavřena křižovatka ulic Balbínova, Hrabákova a Na Leštině. Práce jsou již dokončeny a křižovatka bude v průběhu pár hodin otevřena. 23. května 2019   (15:19) Město zakládá své kulturní centrum, fungovat bude od září Město zakládá své kulturní centrum, fungovat bude od září Jedna z verzí počítala s integrací všech kulturních organizací do jednoho centra, od této myšlenky se ale upustilo. 23. května 2019   (12:45) Zranění se z nepřístupných Brd brzy svezou na čtyřkolce Zranění se z nepřístupných Brd brzy svezou na čtyřkolce Nová technika bude sloužit pro transport zraněných imobilních osob, případně pro hlášení skrytých ohnisek požárů uvnitř nepřístupného terénu CHKO Brdy 23. května 2019   (10:55) Z třetího prvním Z třetího prvním Jan Konvalinka se vyjadřuje ke svému zvolení na pozici starosty města Příbrami. 23. května 2019   (08:48) Některé příbramské základní školy zakazují dětem mobily i o přestávkách Některé příbramské základní školy zakazují dětem mobily i o přestávkách Příbramské základní školy sice regulují používání mobilů mezi žáky, využití moderních technologií při výuce se však nebrání 23. května 2019   (06:16) Děkujeme za stále narůstající návštěvnost! Děkujeme za stále narůstající návštěvnost! Hranice 2 milionů návštěv v tomto roce padla. Jak to vnímá majitel portálu pribram.cz Tomáš Pečenka? 22. května 2019   (20:16) ROZHOVOR HC Příbram zakoupil licenci 2. hokejové ligy České republiky HC Příbram zakoupil licenci 2. hokejové ligy České republiky Hokejový klub HC Příbram se rozhodl pro následující sezónu 2019/20 zajistit pro své hráče licenci třetí nejvyšší soutěže ledního hokeje v České republice 22. května 2019   (17:34) Parkování v centru omezí vinaři, dopravu poblíž divadla dětské atrakce Parkování v centru omezí vinaři, dopravu poblíž divadla dětské atrakce O nadcházejícím víkendu musí řidiči v Příbrami počítat s několika dopravními omezeními 22. května 2019   (14:36)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz