6. 3. svátek má Miroslav




Dobrovolní hasiči z Dobříše dostali hydraulickou vyprošťovací sadu

14. září 2018   (16:05)
Dobrovolní hasiči z Dobříše dostali hydraulickou vyprošťovací sadu
foto: npor. Ing. Radek Dopirák velitel stanice HZS Dobříš

Zařízení určené zejména k zásahům u dopravních nehod daroval Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje.


V úterý 11. září se na stanici Dobříš uskutečnilo slavnostní předání hydraulického vyprošťovacího zařízení jednotce sboru dobrovolných hasičů města Dobříš.

Předání se zúčastnil dobříšský starosta Mgr. Stanislav Vacek, MBA, zástupce ředitele ÚO Příbram HZS Středočeského kraje mjr. Ing. František Vacek, velitel stanice HZS Dobříš npor. Ing. Radek Dopirák, velitel JSDH Dobříš Jiří Zajíček a členové této jednotky.

Zařízení určené zejména k zásahům u dopravních nehod daroval Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje. Mohl tak učinit i proto, že v loňském roce se za významného přispění Svazku obcí Dobříšska a Novoknínska i dalších významných průmyslových podniků z regionu podařilo na stanici HZS Dobříš pořídit zcela nový rychlý zásahový automobil včetně další vyprošťovací sady.

Darovaná sada nářadí se skládá z motorového agregátu, rozpínáku, nůžek, rozpěrného válce a ruční pumpy.

„Město Dobříš je jedním z nejvýznamnějších partnerů podílejících se v rámci svazku obcí na obnově rychlého zásahového automobilu, a proto jsme rádi, že můžeme sadu z bývalého vozidla RZA převést právě místní dobrovolné jednotce. Jednotka sboru dobrovolných hasičů Dobříš byla navržena k zálohování stanice HZS Dobříš při dlouhodobých zásazích. Získáním vyprošťovacího zařízení tak může plnohodnotně zastoupit naši jednotku v době jejího operačního nasazení nebo v případě hromadných dopravních nehod posílit síly a prostředky na místě události,“ dodal major Vacek.
V úterý 11. září se na stanici Dobříš …
foto: npor. Ing. Radek Dopirák velitel stanice HZS Dobříš

foto: npor. Ing. Radek Dopirák velitel stanice HZS Dobříš
foto: npor. Ing. Radek Dopirák velitel stanice HZS Dobříš
foto: npor. Ing. Radek Dopirák velitel stanice HZS Dobříš

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Info: npor. Ing. Radek Dopirák velitel stanice HZS Dobříš
autor: mip








Další články

Řidiči vběhla do jízdní dráhy srna Řidiči vběhla do jízdní dráhy srna V pátek 6. března zasahovali hasiči u další nehody mezi Rožmitálem a Voltuší. DOPRAVA Příbram zakročí proti popíjení. Další ulice budou bez alkoholu Příbram zakročí proti popíjení. Další ulice budou bez alkoholu Město Příbram chystá rozšíření obecně závazné vyhlášky, která zakazuje konzumaci … BLESKOVÁ ZPRÁVA „Tohle nikdo nečekal.“ Michal Dlouhý v Příbrami oznámil 2. řadu Zločinů Velké Prahy „Tohle nikdo nečekal.“ Michal Dlouhý v Příbrami oznámil 2. řadu Zločinů Velké Prahy Festival Sherlock v Příbrami přinesl zásadní novinku. Historik, scenárista a odborný … KULTURA Nehoda blokuje provoz nad Rožmitálem, několik zraněných Nehoda blokuje provoz nad Rožmitálem, několik zraněných Ve čtvrtek odpoledne se na silnici č. 119 nad Rožmitálem u Voltuše srazily dva osobní … AKTUALIZOVÁNO Investice snů se změnila v noční můru. Internetový trik stál ženu statisíce Investice snů se změnila v noční můru. Internetový trik stál ženu statisíce Internetové podvody jsou stále sofistikovanější a jejich scénáře se neustále opakují … KRIMI D4 u Dobříše čeká kompletní oprava mostů. Cesta do práce nebo do škol se v uzavírce citelně prodlouží D4 u Dobříše čeká kompletní oprava mostů. Cesta do práce nebo do škol se v uzavírce citelně prodlouží Na dálnici D4 u Dobříše se chystá zásadní stavební zásah. Ředitelství silnic a dálnic … DOPRAVA Nálezy granátů při rekonstrukcích silnic jsou běžné i na Příbramsku Nálezy granátů při rekonstrukcích silnic jsou běžné i na Příbramsku Stavební firmy musí na stavbách, kde lze takové nálezy očekávat, postupovat obezřetně … PR Myslíte si, že máte fyzičku? Policie vám to změří stopkami Myslíte si, že máte fyzičku? Policie vám to změří stopkami Máte pocit, že byste zvládli honičku na zloděje? Nebo si jen chcete dokázat, že těch … NEPŘEHLÉDNĚTE Mistr světa a trenér HC Baník Příbram Radek Bělohlav: Ovládli jsme základní část. Teď potřebujeme diváky Mistr světa a trenér HC Baník Příbram Radek Bělohlav: Ovládli jsme základní část. Teď potřebujeme diváky Radek Bělohlav. Mistr světa z roku 1996, trojnásobný mistr extraligy, legenda Sparty a … ROZHOVOR
Rožmitálský čáp po roce opět přistál na komíně Rožmitálský čáp po roce opět přistál na komíně Rožmitál pod Třemšínem se po roce znovu dočkal svého posla jara. Čáp bílý se na komíně … ZAJÍMAVOSTI
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz