Dobříš ocenila osobnosti z oblasti kultury a sportu
28. září 2024 (12:00)
foto: držitelka Ceny města Dobříše Jindřiška Kastnerová, zdroj: město Dobříš
Jindřiška Kastnerová, Ivona Rejsková a Ludvík Sklenář převzali Cenu města Dobříše během slavnostního ceremoniálu 22. září v Zrcadlovém sále zámku Dobříš.
Jindřiška Kastnerová, Ivona Rejsková a Ludvík Sklenář jsou laureáty letošní Ceny města Dobříše. Ocenění získali za výjimečný přínos v oblasti kultury a sportu. Slavnostní ceremoniál proběhl v neděli 22. září v Zrcadlovém sále zámku Dobříš. Událost společně s dcerou Andreou Žádníkovou moderovala herečka Zdeňka Žádníková Volencová.
„Jako pořadatel jsem byla u všech předchozích udílení Cen města Dobříše a všech dosud oceněných osobností si velmi vážím pro jejich kvality lidské i profesní, pro jejich mnohdy celoživotní nezištnou práci ve prospěch občanů našeho města. I z těchto důvodů mě nominace a udělení této významné ceny velmi mile překvapily, až zaskočily. Opravdu jsem to nečekala a nesmírně si tohoto ocenění vážím,“ uvedla po převzetí ceny Jindřiška Kastnerová, bývalá dlouholetá ředitelka Kulturního střediska Dobříš, které organizuje místní společenské a kulturní akce.
Ivona Rejsková je mladou, amatérskou běžkyní. Absolvuje (půl)maratonské běhy po celém světě, v roce 2023 zvítězila v půlmaratonském závodě v Santa Cruz de Tenerife. „Vnímám to jako určitou změnu v udělování tohoto ocenění v tom smyslu, že nemusíte být zasloužilým občanem úctyhodného věku, profesionálem svého oboru, ale že může stačit i jednorázový úspěch nebo jako v mém případě amatérský sport dělaný s radostí, odhodláním, vůlí a nadšením. Zároveň to beru jako motivaci ke sportu a pohybu jako takovému. Je jedno, jestli běháte, jedete se projet na kole nebo obejdete rybník. Protože každý pohyb je lepší než žádný, a pokud se díky tomu zvedne z gauče i jenom pár lidí, tak už je to fajn dosah," vyjádřila se další z laureátek.
foto: držitelka Ceny města Dobříše Ivona Rejsková, zdroj: město Dobříš
„Není zcela samozřejmé, aby byli oceněni lidé v kulturní oblasti, a to nejen letos, ale i v předcházejících ročnících. Za to má radnice na Dobříši můj velký dík a mohla by být vzorem i jiným městům,“ zmínil třetí držitel ceny Ludvík Sklenář, houslista s angažmá v Symfonickém orchestru Českého rozhlasu, Prague Philharmonic Orchestra nebo folkové kapele Nezmaři. Ludvík Sklenář je rovněž organizátorem a účastníkem kulturních akcí v Dobříši, během slavnostního večera vedl koncert Collegia pražských rozhlasových symfoniků.
Cena města Dobříše je udělována jednou za dva roky a představuje uznání za mimořádné přínosy pro město. „Nezávislá komise a následně zastupitelstvo letos rozhodly jednomyslně o udělení ceny města všem třem nominovaným. Každý z nich získal cenu v jiné oblasti, ale všichni tři výborně reprezentují naše město. Jejich píle je inspirací pro nás všechny. Tímto oceněním jim chceme společně poděkovat za vše, čím naši komunitu obohatili a obohacují," zhodnotil letošní ročník starosta města Dobříš Pavel Svoboda.
foto: držitel Ceny města Dobříše Ludvík Sklenář, zdroj: město Dobříš
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková
Související
•Berounské muzeum vystavuje dílo zapomenutého malíře Josefa Kotrby
•Krajské volby ve Středočeském kraji vyhrálo ANO, novým hejtmanem může být i Skopeček (ODS) nebo Pecková (STAN)
•Hladina vody na Orlíku má začít pomalu klesat. Část majitelů si stěžuje na zaplavená mola a lodě
Další články
Kombajny nezastavují: Žně ve středních Čechách výrazně předbíhají loňské tempo
Zemědělci ve středních Čechách dosud sklidili zhruba 81 procent ploch s ozimým …
Do Česka míří velmi silné bouřky. Hrozí přívalové deště, kroupy i silný vítr
Meteorologové varují před velmi silnými bouřkami, které v úterý 14. července zasáhnou …
AKTUALIZOVÁNO
Orlická přehrada: hladina klesá, lodní výtah stojí
Orlická přehrada se dostala výrazně pod dlouhodobý normál. Hladina je aktuálně osm …
FOTOGALERIE
Vydejte se poznat Brdy s průvodci. Čeká vás Dům přírody i jedinečná Třítrubecká vyhlídka
Milovníci Brd mají jedinečnou příležitost poznat už zítra krajinu očima odborníků. …
PŘÍRODA
Extrémní závod Bcrossrun 13: Příbram měla silné zastoupení
Plzeňská Olympia hostila o víkendu 11.a 12. července 2026 další ročník extrémního …
SPORT
Léto v nemocnici ovládnou Emoce Taťány Vencovské
Galerie Gaudii gratia v Oblastní nemocnici Příbram nabídne od července do konce září …
Ze Svaté Hory do Koněpruských jeskyní. Digitální karta otevírá a spojuje dva regiony se slevami
Digitální návštěvnická karta propojující turistické oblasti Berounsko a Brdy a …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Do Česka míří vlna tropů. Už v úterý udeří silné bouřky, pak se vrátí třicítky
Počasí v Česku vstupuje do výrazně teplejší fáze. Nový týden přinese nadprůměrné letní …
AKTUÁLNĚ
Dálnice D3 se v létě posune. Jihočeská část bude hotová příští rok, středočeská má vykoupeno už 50 % pozemků
Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) oznámilo další postup při dostavbě dálnice D3. Už …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Vážná nehoda v Pročevilech: Starší motorkář nezvládl stroj a narazil do pevné překážky, s těžkým zraněním ho transportoval vrtulník
Vážná dopravní nehoda, při které se těžce zranil starší řidič motocyklu, zalarmovala v …
AKTUÁLNĚ




