4. 4. svátek má Ivana

Do Příbrami přijede představit svoji knihu Tomáš Etzler

KOMERČNÍ SDĚLENÍ
9. listopadu 2021   (11:32)
Do Příbrami přijede představit svoji knihu Tomáš Etzler
foto: Vojtěch Vlk/se souhlasem

Do obchodního domu Skalka přijede ve středu na přednášku a besedu další novinářské eso. Po Jaroslavu Kmentovi se tentokrát představí Tomáš Etzler. Jeden z nejzkušenějších českých reportérů a novinářů.


Tomáš Etzler působil v letech 2007 – 2014 jako stálý zpravodaj v Číně. Zde se naučil a přiučil ostrým loktům v této branži a opět zjistil, že slova jako lidská práva, běžný život a svoboda projevu nejsou vždy a všude jasně definována. Za zmínku stojí také ocenění Emmy, které získal jako první Čech v době, kdy byl členem produkčního týmu CNN za testování satelitního přenosu dat. Poté působil jako produkční a kameraman CNN na Haiti, v Iráku a v Afghánistánu.
Na setkání s tímto mužem se můžete těšit ve středu 10.11. od 16.30 v II. patře OC Skalka (boční vchod). Po řízené besedě bude následovat prostor pro dotazy a možnost nechat si podepsat knihu nebo se vyfotit.
V letech 2006-2010 žil Pekingu, kam se přestěhoval za svou manželkou, zpravodajkou švýcarské televize Barbarou Lüthi, pro kterou pracoval jako kameraman. Dne 1. ledna 2007 začal pracovat jako zpravodaj České televize v Číně. V roce 2010 následoval svou manželku do Hongkongu, odkud nadále pracoval pro Českou televizi. 1. března 2014 ho na tomto postu vystřídala Barbora Šámalová. Za dobu svého působení v Číně připravil a prezentoval skoro pět set reportáží nebo živých vstupů. Při ukončení své mise mimo jiné uvedl: „Chci poděkovat i za volnost, kterou jsem měl při výběru témat reportáží, a za naprostou editorskou svobodu při jejich zpracování.“
Je autorem knih:

Kdo ví, kde budu zítra, kniha ve formě rozhovorů, spoluautor Jindřich Šídlo, česky 2019

Nebe, celovečerní dokumentární film, ČR–USA, (2013–2020), scénář a režie; 2.režisérka Adéla Špaljová; premiéra 30.10.2020

Novinářem v Číně, Co jsem to proboha udělal?, autobiografie mapující dekádu života v Asii, česky 2021

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka







Další články

I krysy mají svůj den. A možná vás překvapí, proč si ho zaslouží I krysy mají svůj den. A možná vás překvapí, proč si ho zaslouží Každý rok 4. dubna patří zvířeti, které většina z nás zná spíš z rychlých stínů u … ZVÍŘATA Sýc rousný: úhledný noční lovec horských lesů, kterému kalamitní holiny svědčí Sýc rousný: úhledný noční lovec horských lesů, kterému kalamitní holiny svědčí Minule jsme se věnovali nejběžnější sově naší krajiny – puštíku obecnému. Tentokrát … POZNÁVÁME BRDY Zvrácené peklo v rodině: zneužíval svou i nevlastní dcery, pomáhala i přítelkyně Zvrácené peklo v rodině: zneužíval svou i nevlastní dcery, pomáhala i přítelkyně Krajští kriminalisté zahájili trestní stíhání 29letého muže, kterého viní ze závažné … AKTUÁLNĚ Velikonoční svátky: které tradice přežily dodnes? Velikonoční svátky: které tradice přežily dodnes? Velikonoce nejsou jen o volných dnech a dobrotách. Patří mezi nejstarší a … ZAJÍMAVOSTI Benzin i nafta stále zdražují i v Příbrami, nejlevněji stále u Silmetu Benzin i nafta stále zdražují i v Příbrami, nejlevněji stále u Silmetu Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 40,90 Kč do 42,50 … AKTUÁLNĚ V březnu na silnicích v Středočeském kraji zemřelo osm lidí, meziročně o tři více V březnu na silnicích v Středočeském kraji zemřelo osm lidí, meziročně o tři více Při dopravních nehodách na silnicích ve Středočeském kraji zemřelo v březnu osm lidí, … AKTUÁLNĚ Tipy na víkend: Velikonoční víkend ve znamení tradic i nejrůznějších specialit Tipy na víkend: Velikonoční víkend ve znamení tradic i nejrůznějších specialit Tento víkend se můžete těšit na tradiční hudební večery v restauraci Na Hradbách a … AKTUÁLNĚ Kraj dá téměř 11 milionů korun na provoz záchytek, Příbram dostane čtyři miliony Kraj dá téměř 11 milionů korun na provoz záchytek, Příbram dostane čtyři miliony Na provoz protialkoholních záchytných stanic vyhradil Středočeský kraj pro letošní rok … Favorit? Na ledě to tak nevypadalo. Příbram znovu trápila Prostějov Favorit? Na ledě to tak nevypadalo. Příbram znovu trápila Prostějov Příbram odehrála druhé semifinále 2. hokejové ligy proti Prostějovu a znovu ukázala, … SPORT
Prokletá sláma ve Zduchovicích: Hasiči se po čtyřech dnech vrátili ke stejnému požáru Prokletá sláma ve Zduchovicích: Hasiči se po čtyřech dnech vrátili ke stejnému požáru Jen čtyři dny klidu dopřál hasičům na Příbramsku požár uskladněné slámy ve … AKTUALIZOVÁNO
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz