Do muzejní noci ve středních Čechách se zapojí 16 krajských muzeí a galerií
16. května 2024 (19:12)
Do Festivalu muzejních nocí ve Středočeském kraji se zapojí 16 krajských muzeí a galerií, speciální program bude zahrnovat 32 akcí napříč regionem. Festival potrvá od pátku do 15. června. Hejtmanství na něj přispěje 800.000 korun, rozhodli dnes radní. Novináře o tom informoval Josef Holek z krajského úřadu.
České muzeum stříbra v Kutné Hoře bude například lákat odvážné děti a jejich rodiče do strašidelného Kamenného domu. Oblastní muzeum Praha-východ v Brandýse nad Labem připravuje program na téma kriminálních případů.
Muzejní noc pro návštěvníky chystají také Galerie Středočeského kraje v Kutné Hoře, berounské Muzeum Českého krasu, Muzeum Mladoboleslavska, Muzeum T. G. M. a Rabasova galerie v Rakovníku, Hornické muzeum v Příbrami, Regionální muzeum v Jílovém u Prahy i v Kolíně, Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbramě či Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy. Podrobnosti o programu se zájemci dozvědí na webu kraje.
Muzea, galerie a památkové objekty nabízejí při muzejní noci návštěvníkům kromě klasických prohlídek stálých expozic řadu dalších akcí a doprovodných programů. Jde o koncerty, divadelní představení, výtvarné dílny či přednášky. Cílem je vzbudit v řadách široké veřejnosti zájem o muzea a podobné instituce. Otevírací doba se prodlužuje do pozdních večerních hodin, často přes půlnoc. Lákadlem pro veřejnost je také snížené vstupné, které je v mnoha případech symbolické a někdy i úplně zdarma.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / ČTK
autor: Jakub Pečenka
Související
•Státní Gas Storage CZ loni ztrojnásobil provozní zisk na 1,397 miliardy korun
•TROX Filter v Příbrami rozšířil výrobu o novou halu a nabírá nové zaměstnance
•Koncesionářské poplatky za veřejnoprávní televizi a rozhlas se mají zvýšit
Další články
Noc na sobotu byla tropická. Meteorologové varují, že ta dnešní může přepsat historii
Česká republika má za sebou další mimořádně teplou noc, která se na mnoha místech …
AKTUÁLNĚ
Nebezpečný import: Vzteklina se po letech vrátila do Itálie. Veterináři varují před adopcemi zvířat ze zahraničí
Itálie po více než deseti letech potvrdila případ vztekliny u psa dovezeného z Maroka. …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Hledáme nejoblíbenější dětské hřiště v Příbrami
Pro rodiče jsou dětská hřiště malým útočištěm: místo, kde se děti vyřádí, kde vznikají …
ANKETA
Noci bez úlevy: Česko svírá tropické vedro, padnout může i historický rekord
Zatímco přes den teploty šplhají k skoro čtyřicetistupňovým hodnotám, úlevu …
AKTUÁLNĚ
Nakupujete na Temu nebo AliExpressu? Levné balíčky z Číny čekají další změny
Objednávání levného zboží z čínských internetových obchodů se v posledních letech …
ZAJÍMAVOSTI
Vědci poprvé zkusili omladit lidské oko. Začal test, který může změnit medicínu.
Zní to jako sci‑fi, ale je to realita. Ve Spojených státech dostal první člověk …
ZDRAVOTNICTVÍ
Němec, běžec, manažer. A nový Příbramák. Ramon vysvětluje proč
Když se v Příbrami mluví o tom, že lidé odcházejí, málokdy slyšíme opačný příběh. A …
ROZHOVOR
U Hluboše narazil řidič do stromu, dítě jelo na preventivní vyšetření do nemocnice
Na silnici II/118 v katastru obce Hluboš na Příbramsku došlo v pátek večer k havárii …
AKTUALIZOVÁNO
Mladí černí čápi v Brdech dostávají své „občanky“. Kroužky pomáhají odhalit jejich život
V přítmí brdského lesa pod korunami staletých stromů vyrůstá každé jaro nová generace …
POZNÁVÁME BRDY
Příbram.cz se žene dopředu! Přes 10 000 na IG a velké překvapení na cestě
Znovu jsme překročili hranici, která ještě před pár měsíci vypadala jako něco …
AKTUÁLNĚ





