12. 3. svátek má Řehoř

Divoká honička na Příbramsku: Bez řidičáku ujížděl přes několik obcí a nakonec havaroval

22. října 2024   (16:30)

Zážitek plný nebezpečí a adrenalinu absolvovali nedávno dopravní policisté při pronásledování padesátiletého řidiče bez řidičského oprávnění.


V sobotu 12. října 2024, krátce po 17. hodině, prováděli policisté z obvodního oddělení v Milíně hlídkovou činnost v obci Buk na Příbramsku, kde si povšimli jedoucího vozidla, za jehož volantem na základě velmi dobré osobní znalosti poznali 50letého muže, o kterém ale věděli, že nevlastní řidičský průkaz a navíc si povšimli, že není připoután bezpečnostním pásem.

Když policisté chtěli muže zastavit, ten na jejich výzvy zareagoval sešlápnutím plynového pedálu a začal ujíždět. Padesátiletý muž ujížděl přes několik obcí, proto se do jeho pronásledování zapojilo několik dalších policejních hlídek. Řidič v Konětopech, na plné čáře, předjel traktor, místy ve vysoké rychlosti ujížděl i polem a nakonec havaroval do valu na okraji vozovky v obci Stěžov.

Ve chvíli, kdy řidič havaroval, policisté za ním vyběhli a za použití donucovacích prostředků ho vytáhli z vozidla a zajistili. Následně jej vyzvali, aby se podrobil testu na alkohol a jiné návykové látky, což na místě učinil. Zatímco test na drogy vyšel s negativním výsledkem, dechová zkouška už ukázala výsledek pozitivní, a to s hodnotou 0,5 promile. Lustrací vozidla bylo navíc zjištěno, že na vozidle se nachází jiné registrační značky, které nepatří předmětnému vozidlu, které muž řídil.
Muž se během jízdy dopustil několika přestupků a porušil několik ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích, z tohoto důvodu byla celá věc předána příslušenému správnímu orgánu, který uvedené přestupky bude nadále řešit.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Policie ČR
autor: por. Mgr. Pavel Truxa








Další články

Den, který děsí svět: Pátek třináctého Den, který děsí svět: Pátek třináctého Pátek třináctého. Den, kdy někteří raději nevycházejí z domu, jiní si dávají pozor na … ZAJÍMAVOSTI Messenger mění podobu. Web messenger.com se přesune na Facebook Messenger mění podobu. Web messenger.com se přesune na Facebook Společnost Meta Platforms oznámila změnu ve fungování své komunikační služby Facebook … NEPŘEHLÉDNĚTE Policie obvinila manžele, kteří měli ve Vranovicích množírnu psů Policie obvinila manžele, kteří měli ve Vranovicích množírnu psů O zásahu policie i Krajské veterinární správy ve Vranovicích, kde byla množírna psů, … AKTUÁLNĚ Bitva o přesnost i nervy: Rožmitálští rybaříci vyrazili do Příbrami Bitva o přesnost i nervy: Rožmitálští rybaříci vyrazili do Příbrami První březnová sobota patřila v Příbrami rybolovné technice. Mezi více než šedesátkou … FOTOGALERIE „Nezastavujme louky. Příbram musí růst dovnitř,“ říká starosta Konvalinka „Nezastavujme louky. Příbram musí růst dovnitř,“ říká starosta Konvalinka Jak má Příbram vypadat za deset let a kde má smysl hledat prostor pro nový rozvoj? O … ROZHOVOR Střední Čechy hledají dobrovolnické hrdiny. Začínají nominace na cenu KŘESADLO 2025 Střední Čechy hledají dobrovolnické hrdiny. Začínají nominace na cenu KŘESADLO 2025 Regionální dobrovolnické centrum (RDSC) pro Středočeský kraj zahájilo první ročník … NEPŘEHLÉDNĚTE Příbram vzpomíná na Františka Rajtorala. Fotbalista, na kterého se nezapomíná Příbram vzpomíná na Františka Rajtorala. Fotbalista, na kterého se nezapomíná Ve čtvrtek 12. března by oslavil narozeniny bývalý český reprezentant a příbramský … NEPŘEHLÉDNĚTE Speed Marathon se blíží. Ještě máte šanci policii zaslat tip, kde mají měřit rychlost Speed Marathon se blíží. Ještě máte šanci policii zaslat tip, kde mají měřit rychlost Řidiči nejen na Příbramsku by měli zpozornět. Policie se i letos zapojila do akce … DOPRAVA Havarovaný Volkswagen u Hluboše: Řidič vyvázl bez vážnějších zranění Havarovaný Volkswagen u Hluboše: Řidič vyvázl bez vážnějších zranění Na silnici u obce Hluboš zasahovaly ve středu odpoledne všechny složky integrovaného …
Veterináři odebrali z domu ve Vranovicích přes 150 psů Veterináři odebrali z domu ve Vranovicích přes 150 psů Státní veterinární správa (SVS) při kontrole na základě obdrženého podnětu odhalila v … FOTO
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz