29. 6. svátek má Petr a Pavel

Dětské oddělení získalo díky sponzorům interaktivní výzdobu

16. srpna 2024   (10:00)
Dětské oddělení získalo díky sponzorům interaktivní výzdobu
foto: Martin Janota, ONP - se svolením

Podobnými ozdobami by měly být v budoucnu vybaveny i dětské ambulance, které budou v pavilonu N otevřeny po dokončení aktuální rekonstrukce.


V tomto týdnu došlo k formálnímu předání a prohlídce výzdoby prostor dětského oddělení, které se nachází v nově vybudovaném pavilonu N v příbramské nemocnici. Nový a větší pavilon N, který vyrostl na místě bývalého pavilonu, vyšel na 150 milionů korun a stejně jako aktuálně probíhající rekonstrukce křídla D2 byl hrazen z prostředků Středočeského kraje.

Naproti tomu interaktivní a další výzdoba, kterou lze nalézt na chodbách dětského oddělení a v jednotlivých pokojích malých pacientů v pavilonu N je dílem Nadace Archa Chantal, která se zabývá již řadu let zlepšováním nemocničního prostředí pro dětské pacienty. Nadace nemocnici uhradila projekt, jehož autorem a realizátorem je ATELIÉR PK. Jejich další projekty můžeme najít v prostorách dětských oddělení mnoha dalších nemocnic. Nadace Archa Chantal vznikla v červnu 1993 z iniciativy paní Chantal Poullain-Polívkové, která je dosud v nadaci velmi aktivní. Cílem nadace je pomoci vytvořit v nemocnicích podmanivé prostředí, které bude pozitivně působit na psychiku nemocných dětí.
Naproti tomu interaktivní a další výzdoba, …
foto: Martin Janota, ONP - se svolením
Hlavními partnery samotné realizace výzdoby dětského odděleni je společnost Norican Group, Winning PS a Miroslav Cihelka.

„Prostředí je u pacientů velmi důležité pro kulturu samotného stonání. Zvláště u dětí jsme velmi rádi za každé rozptýlení, které jim můžeme přinést. Interaktivní výzdobu si velmi chválí především sestry, které jsou s pacienty a jejich rodiči v bližším kontaktu“ ocenil novinku primář dětského oddělení ON Příbram MUDr. Pavel Marček.
Slavnostní prohlídky se kromě ředitelky Nadace Archa Chantal, zástupce ATELIÉRU PK a sponzorů zúčastnil i ředitel nemocnice, který za tuto vítanou pomoc všem zúčastněným poděkoval. Poté proběhla samotná prohlídka oddělení, kde si mnozí nejen prohlédli, ale často i sami vyzkoušeli některý z dekoračně herních prvků, které jsou provázány tématem zvířátek, které jedou do nemocnice.

Tím ale nemocnice ve výzdobě dětského oddělení nekončí. Po dohodě s Nadací Archa Chantal a sponzory budeme pokračovat příští rok v prostorách dětských ambulancí, které budou v pavilonu N po zprovoznění nyní rekonstruovaného křídla D2 umístěny.
Slavnostní prohlídky se kromě ředitelky Nadace …
foto: Martin Janota, ONP - se svolením

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Oldřich Kozák








Související


Další články

Meteorologové vyhlásili smogovou situaci pro Prahu a Středočeský kraj. Omezte fyzickou námahu Meteorologové vyhlásili smogovou situaci pro Prahu a Středočeský kraj. Omezte fyzickou námahu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v neděli vyhlásil v Praze a Středočeském kraji … AKTUÁLNĚ Injekce, které dobyly Hollywood, mohou pomoci českým dětem. Pojišťovny řeší úhrady Injekce, které dobyly Hollywood, mohou pomoci českým dětem. Pojišťovny řeší úhrady Každé páté české dítě má obezitu. Teď se poprvé otevírá možnost, že moderní léky na … ZDRAVOTNICTVÍ Kam k vodě na Příbramsku? Objevte skryté lomy i koupaliště bez davů Kam k vodě na Příbramsku? Objevte skryté lomy i koupaliště bez davů Horké letní dny lákají k vodě, ale ne každý touží po přeplněných koupalištích a … NEPŘEHLÉDNĚTE Noc na sobotu byla tropická. Meteorologové varují, že ta dnešní může přepsat historii Noc na sobotu byla tropická. Meteorologové varují, že ta dnešní může přepsat historii Česká republika má za sebou další mimořádně teplou noc, která se na mnoha místech … AKTUÁLNĚ Nebezpečný import: Vzteklina se po letech vrátila do Itálie. Veterináři varují před adopcemi zvířat ze zahraničí Nebezpečný import: Vzteklina se po letech vrátila do Itálie. Veterináři varují před adopcemi zvířat ze zahraničí Itálie po více než deseti letech potvrdila případ vztekliny u psa dovezeného z Maroka. … NEPŘEHLÉDNĚTE Hledáme nejoblíbenější dětské hřiště v Příbrami Hledáme nejoblíbenější dětské hřiště v Příbrami Pro rodiče jsou dětská hřiště malým útočištěm: místo, kde se děti vyřádí, kde vznikají … ANKETA Noci bez úlevy: Česko svírá tropické vedro, padnout může i historický rekord Noci bez úlevy: Česko svírá tropické vedro, padnout může i historický rekord Zatímco přes den teploty šplhají k skoro čtyřicetistupňovým hodnotám, úlevu … AKTUÁLNĚ Nakupujete na Temu nebo AliExpressu? Levné balíčky z Číny čekají další změny Nakupujete na Temu nebo AliExpressu? Levné balíčky z Číny čekají další změny Objednávání levného zboží z čínských internetových obchodů se v posledních letech … ZAJÍMAVOSTI Vědci poprvé zkusili omladit lidské oko. Začal test, který může změnit medicínu. Vědci poprvé zkusili omladit lidské oko. Začal test, který může změnit medicínu. Zní to jako sci‑fi, ale je to realita. Ve Spojených státech dostal první člověk … ZDRAVOTNICTVÍ
Němec, běžec, manažer. A nový Příbramák. Ramon vysvětluje proč Němec, běžec, manažer. A nový Příbramák. Ramon vysvětluje proč Když se v Příbrami mluví o tom, že lidé odcházejí, málokdy slyšíme opačný příběh. A … ROZHOVOR
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz