10. 8. svátek má Vavřinec
Dětské hřiště v lesoparku se stalo terčem kritiky

15. července 2020   (06:09)
Dětské hřiště v lesoparku se stalo terčem kritiky

Dětské hřiště v Lesoparku Litavka potřebuje nutně zrekonstruovat. Na webu města se na starostu Jana Konvalinku obrátila obyvatelka Příbrami, která poukázala na jeho špatný stav. Uvedla, že je hřiště nevyhovující a rovněž poukázala na nedostatečnou údržbu celé lokality. Starosta odpověděl, že údržba lesoparku začne již tento týden. Postupně je naplánována i obnova některých prvků, lávek a laviček, na celkovou rekonstrukci však není momentálně dost peněz.


Lesopark Litavka je v Příbrami často navštěvovaným místem, kde lidé nachází prostor pro relaxaci v přírodě. Centrem lesoparku prochází hlavní mlatová cesta, ze které vybíhá síť pěšin do lesních zákoutí, k nivním lukám, říčce, rybníčkům skrytým mezi stromy, ale i dětskému hřišti. Údržba této lokality se stala terčem kritiky. „Dětské hřiště je ve stejném stavu, jako když jsem tam chodívala před třiceti lety jako malá holka,“ poukázala žena na webu města. Dále upozornila na nedostatečnou údržbu zeleně, kdy podle jejích slov dosahuje neposekaná tráva takové výšky, že nejsou vidět ani lavičky.

Skutečnost, že stav herních prvků a mobiliáře v lesoparku není optimální, trápí i vedení města. „Rozvoj této lokality bude bohužel přicházet postupně. Vzhledem k poklesu příjmů do městské kasy nemůžeme realizovat vše, co bychom chtěli. Město v době koronavirové epidemie přišlo o nemalou část finančních prostředků, a to jak z daní, tak i z poplatků například za parkovné. Naší prioritou bylo v nelehké době pomoci především obyvatelům Příbrami. Snížili jsme například i nájemné v nebytových prostorech, které nemohla většina firem využívat,“ uvedl pro pribram.cz starosta Jan Konvalinka.
Prioritou města je dostat děti na čerstvý vzduch a rozšířit jejich pohybové aktivity. „Postupně jsme opravili několik plácků ve vnitroblocích, zrekonstruovali jsme hřiště na Drkolnově, oplotili a opravili hřiště u Křižáků. Plánů, jak zpříjemnit volné chvíle dětem i jejich rodičům, máme mnoho. Například jsme vybudovali hobití vesničku v areálu Nového rybníku. Víme, že dětem mnoho dlužíme, budeme se snažit i v následujícím období vytvářet podmínky vhodné pro ty nejmenší. S ohledem na vývoj ekonomické situace města ale musíme více než kdy jindy zvažovat, do čeho peníze investovat a co může počkat,“ řekl starosta s tím, že údržba zeleně je prováděna pravidelně s ohledem na klimatické podmínky. „Pracovníci technických služeb budou v druhé polovině tohoto týdne dle harmonogramu sekat trávu v celém areálu,“ dodal.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: pribram.cz_Jakub Pečenka

autor: Jakub Pečenka

Další články

Budete cestovat do Řecka? Přibalte negativní test na covid Budete cestovat do Řecka? Přibalte negativní test na covid Turisté z několika evropských zemí, včetně České republiky, budou smět do Řecka od 17. srpna jen s negativním testem na covid-19. 10. srpna 2020   (17:38) AKTUALIZOVÁNO Deset hasičských jednotek likviduje požár pole u Podluh. Vítr hnal oheň do lesa Deset hasičských jednotek likviduje požár pole u Podluh. Vítr hnal oheň do lesa Tuzemské cestovky ruší některé zářijové zájezdy do exotických destinací Tuzemské cestovky ruší některé zářijové zájezdy do exotických destinací Rušení cest se týká především Egypta a Turecka zhruba do poloviny září. 10. srpna 2020   (14:05) Meteorologové varují: Ženou se bouřky s přívalovými dešti Meteorologové varují: Ženou se bouřky s přívalovými dešti Meteorologové vydali výstrahu před silnými bouřkami a vydatnými dešti. Bouřky zasáhnou většinu území republiky od pondělního poledne do půlnoci, během úterý se bude situace opakovat. 10. srpna 2020   (12:42) Na účet pozůstalých po tragické nehodě ve Lhotě zaslali lidé téměř 150 tisíc Na účet pozůstalých po tragické nehodě ve Lhotě zaslali lidé téměř 150 tisíc Záhadná bílá paní hlídá na Valdeku poklad v podobě 12 zlatých židlí a zlatého stolu Záhadná bílá paní hlídá na Valdeku poklad v podobě 12 zlatých židlí a zlatého stolu Pojďme odhalit tajemství, pověsti, mystéria a záhadná místa. 10. srpna 2020   (09:13) Po čtyřech letech Junior otevře 4. září. Program je do konce roku nabitý Po čtyřech letech Junior otevře 4. září. Program je do konce roku nabitý Legendární příbramský hudební klub byl zavřený čtyři roky. Rekonstruovanou scénu pokřtí v září příbramské kapely Origami, Roofers a GymBand Příbram. Těšit se můžeme také na koncerty E!E, The Atavists, přednášku o cestě Kanadou nebo comedy show. Vrací se i tradiční oldies a Dj Ludjek. 10. srpna 2020   (06:02) Policie vyšetřuje rasistický článek o požáru v Bohumíně Policie vyšetřuje rasistický článek o požáru v Bohumíně Autor článku píše o zemřelých jako o "cikánech", "škodné" a "parazitech". 9. srpna 2020   (21:02) Nepřehlédněte Policisté stále pátrají po dvaačtyřicetiletém muži, který vyskočil u Radavy z člunu a nevyplaval Policisté stále pátrají po dvaačtyřicetiletém muži, který vyskočil u Radavy z člunu a nevyplaval
U zvířete v zaparkovaném autě může dojít k přehřátí s fatálními důsledky U zvířete v zaparkovaném autě může dojít k přehřátí s fatálními důsledky I přes stále opakovaná varování uhyne každé léto několik zvířat, nejčastěji psů, která nechají nezodpovědní majitelé uzavřené v odstavených automobilech. Majitelé často argumentují tím, že pes byl ve vozidle jen chvíli. 9. srpna 2020   (13:39)
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz