Děti opět potrénují na příbramských hřištích, sportovat pod vedením profesionálů budou každý čtvrtek
6. dubna 2022 (08:06)
foto: Sport 2030
První setkání v rámci projektu „Na hřišti to žije!“ se uskuteční 7. dubna od 16.00 na sportovišti pod Svatou Horou.
V letošním roce se na sportovní plácky v Příbrami znovu vrací projekt „Na hřišti to žije!“. K zábavným tréninkům pod vedením profesionálů z místních klubů se mohou děti připojit každý dubnový čtvrtek od 16.00 do 17.00. Vstup na tréninky je zdarma.
O pokračování sportovních hodinek se zasloužily i samy děti, v loňském roce se pravidelných čtvrtečních aktivit organizovaných městem Příbram vždy zúčastnilo na třicet zájemců. Současně s projektem dochází také k obnově zanedbaných venkovních hřišť. Úpravou prošly již v roce 2020 hřiště na Rynečku a ve spolupráci s Osadním výborem Březové Hory hřiště Na Cvičně.
„Začít se sportem není nikdy pozdě. Naším cílem je děti vést k všestrannosti, což se nám daří díky skvěle nastavené spolupráci s příbramskými sportovními kluby. U dětí není dobré klást důraz na sportovní výkon, ale je třeba děti získat pro pravidelnou sportovní aktivitu. V rámci projektu Na hřišti to žije! mohou při pravidelných čtvrtečních trénincích získat základy řady sportů,“ říká radní pro sport Renáta Vesecká.
První letošní trénink se koná 7. dubna na sportovišti pod Svatou Horou s trenéry hned pěti příbramských klubů – TJ a SK Spartak, hokejového a bruslařského klubu a příbramských Bobcats, jejichž zaměřením je americký fotbal. Další tréninky se v tomto měsíci uskuteční na hřištích Ve Dvoře, Jana Drdy a na Drkolnově.
foto: město Příbram
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková
Související
•Vlak Cyklo Brdy svezl první turisty letošní sezóny
•Veřejné bruslení končí 10. dubna, v létě je opět v plánu bruslení mimořádné
•Příbram vypsala výběrové řízení na rekonstrukci aquaparku, vyjít může až na 350 milionů bez DPH
Další články
Ježíšek nebo Santa? Vánoční souboj tradic a fantazie
Většina světa zná červeně oděného, buclatého Santa Clause. My v Česku zase milujeme …
Svíčky a zábavní pyrotechnika: Krása, která vyžaduje respekt
Vánoční svátky i silvestrovské oslavy si často spojujeme se světlem svíček a zábavní …
Kapr, řízek nebo úspory? Jak bude letos vypadat vánoční stůl na Příbramsku
Štědrovečerní menu na Příbramsku se i letos ponese ve znamení tradičních chutí, ale …
Štědrý večer: české vánoční pověry a tradice, které dodávají kouzlo Vánocům
Štědrý den je králem kalendáře, dnem, který slaví všichni bez rozdílu. V českých …
Vánoce
Ve středních Čechách si mohou lidé o svátcích zalyžovat ve třech areálech
Ve středních Čechách si lidé budou moci o svátcích zalyžovat ve třech zimních …
Vánoční přání, poděkování a přání do nového roku 2026
Milí čtenáři, dovolte nám na úvod popřát vám krásné a klidné Vánoce plné pohody, …
Úspěch, který pokračuje: Seniorská akademie láká stále více seniorů
Seniorská akademie, kterou pořádá Městská policie Příbram ve spolupráci se …
Bohutínští rybáři obdarovali zaměstnance příbramského domova pro seniory
Rybářská organizace věnovala zaměstnancům Domova Maják vánoční kapry jako poděkování …
Zámek Dobříš zazáří o Vánocích v nové štědrovečerní pohádce České televize
Zámek Dobříš se letos proměnil v jedno z nejkouzelnějších míst českých Vánoc. Stal se …
Oxygen zakončil sezonu vystoupením všech dětí v divadle
Sportovní klub Aerobic Oxygen Příbram uzavřel letošní sezonu slavnostním vystoupením …




