Děti na Orlíku nezvracely z jídla ani pití. Rozbory prokázaly přítomnost virů
AKTUALIZOVÁNO
13. června 2024 (10:13)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Nevolnost dětí a pedagogického dozoru, které minulý týden odvezli záchranáři z ozdravného pobytu na Vystrkově, nesouvisela s jídlem.
Šest dětí a dva dospělé převáželi záchranáři v průběhu noci na středu 13. června z ozdravného pobytu na Vystrkově do příbramské nemocnice. Trpěli nevolností a zažívacími potížemi. Celkem tu na škole v přírodě bylo 60 dětí. Podle ředitele hotelu se jednomu z nich udělalo špatně již při příjezdu a další z dětí zvracelo. Policejní mluvčí Pavel Truxa pro novinky.cz uvedl, že nevolnost mohla být způsobena jídlem.
Ředitelka ZŠ Bratří Čapků Alena Mašiková dnes informovala pribram.cz o skutečnosti, že zažívací potíže děti neměly z potravin ani vody. "Výsledky všech rozborů jsou v pořádku," řekla.
Podle MUDr. Dany Taclové, ředitelky protiepidemického odboru KHS Středočeského kraje, šetření pokračuje. „Nicméně v biologickém materiálu jednoho z postižených byly zachyceny noroviry,“ dodala s tím, že epidemiologické rozbory jídel byly bez závady.
Noroviry jsou jedním z nejčastějších spouštěčů virových gastroenteritid, laicky řečeno střevních chřipek, respektive akutních infekčních onemocnění postihující žaludek a střeva, která doprovází nevolnost a často akutní průjem, zvracení a v některých případech i horečka. Norovirové infekce obecně postihují především starší děti a dospělé a jsou nejčastějšími původci epidemie v kolektivních zařízeních pro děti a seniory.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Na Nováku spadlo dítě z trampolíny, letěl pro něj vrtulník
•Policejní vyjednavač: Nejhorší situace je, když jsou v tom děti
•Policisté jsou v pohotovosti kvůli hrozbě teroristického útoku
Další články
Máte doma octomilky? Tohle je důvod — a řešení, které opravdu funguje
Octomilky. Malé, otravné a neuvěřitelně rychlé. Stačí jeden přezrálý banán, otevřená …
ZAJÍMAVOSTI
Benzin i nafta zlevnily o koruny. Nejlevněji natankujete stále u Silmetu
Za benzin Natural 95 zaplatíte v Příbrami v rozmezí od 38,99 Kč do 41,59 Kč za litr. …
AKTUÁLNĚ
V Husově ulici náklaďák poškodil semafor
Ve čtvrtek 16. dubna po 15. hodině chvíli brzdila provoz v dopravní špičce nehoda.
FOTO
Drbákov–Albertovy skály: nejkrásnější vyhlídky středního Povltaví. Náročnější okruh, ale odměna stojí za to
Skály, tisy, prudké svahy a výhledy, které vám zůstanou v hlavě ještě dlouho po …
TIP NA VÝLET
Zrod nové tradice? Březnický špacír zve na první kroky
První ročníky bývají vždy trochu nejisté. Neví se, kolik lidí dorazí, jaké bude …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Po jarním nádechu přinese studená fronta citelné ochlazení, hrozí i mrazy, na horách i sníh
Po několika dnech, kdy jaro konečně ukázalo přívětivější tvář, přijde výrazný obrat. …
AKTUÁLNĚ
Kraj chce koupit školní budovu v Příbrami za 54 milionů. Město požaduje tvrdé podmínky
Středočeský kraj chce od města Příbrami odkoupit budovu střední školy v ulici Gen. R. …
AKTUÁLNĚ
První bleší trhy roku 2026 lákají na poklady z druhé ruky
Město vstupuje do třetí sezóny oblíbených bleších trhů, které doplňují tradiční …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Senior přejel do protisměru a srazil se s protijedoucím autem
U dopravní nehody před Čenkovem zasahovali ve středu 15. dubna odpoledne záchranáři. …
AKTUALIZOVÁNO
Hasiči ve Středočeském kraji loni evidovali 2670 požárů, nejvíce hořelo na Příbramsku
Hasiči ve Středočeském kraji minulý rok evidovali 2670 požárů, což bylo meziročně o …
NEPŘEHLÉDNĚTE




