23. 6. svátek má Zdeňka

Deštivé počasí ovlivnilo počet zásahů ve Středočeském kraji

14. května 2021   (14:08)
Deštivé počasí ovlivnilo počet zásahů ve Středočeském kraji
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Výstraha ČHMÚ na povodňovou bdělost do dnešní 18. hodiny.


Od středy 12. května byla Českým hydrometeorologickým ústavem vydána výstraha na vydatný déšť pro celý Středočeský kraj. Na některých místech byla tato výstraha navíc rozšířena o povodňovou bdělost. Jelikož po velmi suchých a teplých dnech přes náš kraj přecházely poměrně vydatné srážky, nastalo nebezpečí, že se hladiny některých toků mohou začít zvedat, a déšť tak může způsobit problémy nejen v jejich blízkosti, ale může dojít i k zatopení níže položených míst. 

Během středečního odpoledne středočeští hasiči nezaznamenali zvýšený počet událostí ve spojitosti s počasím. Situace byla však úplně odlišná následující den, kdy od ranních hodin přijímalo Krajské operační a informační středisko HZS Středočeského kraje oznámení o dopravních nehodách, které mohly souviset s počasím, kdy se například pod vozidlem utrhla podmáčená krajnice. Ve většině případů totiž šlo o méně vážné dopravní nehody, kdy došlo převážně ke škodě na majetku a k lehčím zraněním. Přibývaly také události, při kterých hasiči odstraňovali popadané stromy nebo vyjížděli na čerpání vody z níže položených míst, kde hrozilo nebezpečí, že voda zaplaví budovy.
„Za čtvrtek evidujeme v kraji celkem 80 událostí, z toho bylo 15 dopravních nehod a 54 technických pomocí, které z valné části mohou souviset právě s počasím. Na čerpání vody vyjížděli hasiči nejvíce v okresech Praha-západ a Beroun, kde k těmto událostem docházelo spíše v podvečer. Druhým nejčastějším důvodem poplachu bylo odstranění stromu, povětšinou padlého na pozemní komunikaci, který blokoval nebo omezoval průjezd,“ informovala pribram.cz mluvčí hasičů Tereza Fliegerová.
Nechyběly ani události, kdy se vyjíždělo na monitoring vodních toků. V obci Čisovice v okrese Praha-západ rozváželi místní dobrovolní hasiči protipovodňové pytle.

V pátek situace pokračovala téměř nezměněným tempem. „Do dopoledních devíti hodin bylo na operační středisko nahlášeno 35 událostí, nejčastěji opět technických pomocí, při kterých hasiči vyjížděli na čerpání vody nebo odstraňování stromů. Přibyly ale také žádosti o pomoc při uvolnění mostků a propustí ucpaných naplaveným dřevem a bahnem, které tak neodváděly dešťovou vodu, což mohlo mít za následek její rozlití do okolí,“ dodala mluvčí.
Na některých místech kraje, konkrétně na území ORP Beroun, Hořovice, Příbram a Rakovník, pokračuje výstraha ČHMÚ na povodňovou bdělost do dnešní 18. hodiny. Hasiči jsou proto neustále připraveni kdykoli vyjet na pomoc.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz/HZS Středočeského kraje
autor: Tomáš Pečenka

Další články

U Milína skončil náklaďák na boku, dva lehce zranění U Milína skončil náklaďák na boku, dva lehce zranění Operační středisko středočeské policie přijalo oznámení o nehodě před půl … Požár výrobní haly v Dlouhé Lhotě způsobil škodu 20 milionů korun Požár výrobní haly v Dlouhé Lhotě způsobil škodu 20 milionů korun Příčinu požáru hasiči zjišťují ve spolupráci s policií. AKTUALIZOVÁNO Známe podrobnosti brutálního útoku nezletilého chlapce, který svému spolužákovi zasadil sedm bodnořezných ran Známe podrobnosti brutálního útoku nezletilého chlapce, který svému spolužákovi zasadil sedm bodnořezných ran Děti, které byly svědky útoku, mají noční můry a bojí se. Ta traumata se u nich jen … Sedmnáct hasičských jednotek likviduje požár výrobní haly v Dlouhé Lhotě Sedmnáct hasičských jednotek likviduje požár výrobní haly v Dlouhé Lhotě Byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu. AKTUALIZOVÁNO Mladá řidička nezvládla u Březnice průjezd zatáčkou. Narazila do stromu a převrátila auto na střechu Mladá řidička nezvládla u Březnice průjezd zatáčkou. Narazila do stromu a převrátila auto na střechu Žena byla po nehodě převezena do nemocnice. U Solenic sjel obytný vůz z přívozu do Vltavy U Solenic sjel obytný vůz z přívozu do Vltavy Hasiči požádali z důvodu vyprošťování vozidla o snížení hladiny řeky. Tato fronta není na ovoce, maso ani toaletní papír v době socialismu. V příbramském KFC rozdávali zdarma kyblíky s kuřecím masem Tato fronta není na ovoce, maso ani toaletní papír v době socialismu. V příbramském KFC rozdávali zdarma kyblíky s kuřecím masem Avizované otevření KFC v Příbrami přilákalo desítky hladových nadšenců rychlého … Sanitce, která převážela pacienta na transplantaci, nedala dodávka na strakonické přednost. Čtyři zranění, v místě přistál vrtulník Sanitce, která převážela pacienta na transplantaci, nedala dodávka na strakonické přednost. Čtyři zranění, v místě přistál vrtulník Vážná dopravní nehoda uzavřela strakonickou silnici u obce Buk na Příbramsku. Sanitka … Prokopská pouť nabídne třídenní program Prokopská pouť nabídne třídenní program Příbram je starým hornickým městem, a tak není divu, že ke zdejším tradicím patří také …
Příbram pokračuje v budování parkovacích míst Příbram pokračuje v budování parkovacích míst "Do konce roku technické služby vytvoří ještě dalších 54 míst, a to ve …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz