vývoj epidemie COVID-19
testovaní nemocní uzdravení zesnulí
celá ČR 55017 3330 45 32
Středočeský kraj 2029 431 5 1
okres Příbram ??? 30 ??? ???
Příbram ??? 12 ??? ???

Dana Tuháčková: Všichni můžeme být o Kapku lepší

16. listopadu 2019   (08:07)
Dana Tuháčková: Všichni můžeme být o Kapku lepší

„Až když člověk pozná sám sebe a přestane si něco nalhávat, přetvařovat se a naučí se říkat NE, je to ta správná cesta," říká právnička, která se rozhodla pomáhat onkologicky nemocným dětemKdyž jí bylo 9 let, dostala od své babičky velký černo-šedý sešit. Do něj si společně s ní zapisovala recepty sladkostí, které jako holka měla moc ráda. Úplně prvním receptem byla její zbožňovaná vosí hnízda. Třebaže poslední dobou má raději slané, u pečení sladkých dobrot zůstala. A vypadá to, že si začíná plnit svůj dětský sen stát se spisovatelkou.

Řeč je o Daně Tuháčkové. O ženě, která nedávno na své vlastní náklady vydala svou první knihu. O čem jiném než o sladkostech. Veškerý výtěžek z prodeje věnuje na pomoc onkologicky nemocným dětem a jejich rodinám.

Během našeho povídání nám mimo jiné prozradila, jak mít sladký život i bez mlsání. A jak ten sladký život udělat všem kolem nás.

Jak jste se vůbec dostala k pečení?
Určitě přes mou babičku, které také v knize děkuji. Musím zmínit ale i maminku mého manžela. Její recepty mě také hodně ovlivnily.

Pečení se ale nestalo Vaším povoláním..
Jako malá jsem chtěla vyrábět loutky a hrát s nimi, pak jsem chtěla být učitelkou a také spisovatelkou. Nakonec jsem léta pracovala v Březnici jako ředitelka Městského kulturního zařízení. To mi dalo velkou zkušenost co se týká práce s lidmi. Nyní jsem právnička v jedné pražské advokátní kanceláři. Všechno, co jsem kdy dělala, mě vlastně bavilo.

Napsala jste celou knihu o sladkostech. Kde nacházíte inspiraci?
Inspiraci nacházím všude kolem sebe, ale především ze zahraničí. Díky sociálním sítím jako je především Instagram.

Stalo se Vám někdy, že Váš recept někdo „ukradl“?
Často, a to byl možná první impulz, proč konečně rodinné recepty shromáždit v jedné knize.

Výtěžek z prodeje knihy jde na pomoc onkologicky nemocným dětem a jejich rodinám. Kdy jste se rozhodla, že budete takto pomáhat?
Když jsem založila svůj blog, přemýšlela jsem, kam ho ještě lépe posunout, aby měl nějaký vyšší smysl. Nadace Kapka naděje byla pro mě ten správný impulz. Příběh zakladatelky Venduly Pizingerové je pro mě opravdu silným příběhem. Nikdo z nás nedokážeme pochopit, jaké to je, žít měsíce nebo roky v nemocnici se strachem o své milované dítě a pak o něj přijít. To ví jen ten, komu se to stalo. Proto si jí nesmírně vážím za její vnitřní sílu a lásku pomáhat jiným dětem a rodinám.

S Kapkou naděje navštěvujete děti na onkologickém oddělení v Motole. Máte nějaký silný zážitek, který jen tak nevymažete z paměti?
Na dětské onkologii v Motole jsem byla poprvé v prosinci minulého roku. Celé to byl pro mě silný zážitek. Rodiče tam s dětmi bydlí. Tam za okny nemocnice je to úplně jiný svět. V té době jsem ale netušila, že se i já za tři měsíce po této návštěvě ocitnu na onkologii jako pacient. Asi jsem to musela prožít a víc pochopit. Ta nemoc vás prostě posune hodně vpřed a trochu jinam.

Máte nějaký svůj recept, jak se nejlépe vypořádat se silnými emocemi?
Nemám. Jak na to, si musí přijít každý sám. Až když člověk pozná opravdu sám sebe a přestane si něco nalhávat, přetvařovat se a naučí se říkat NE, je to ta správná cesta.

Co Vám udělalo největší radost během Vaší charitativní činnosti?
Ta spolupráce mi přináší do života samé skvělé lidi. Osobnosti, kteří mají srdce na správném místě. Patří tam i rodina, se kterou jsem se seznámila při natáčení televizní reklamy pro Kapku naděje. S příběhem jejich dvou malých chlapců se budete mít možnost seznámit i Vy díky Benefičnímu galakoncertu Kapky naděje. Bude vysílán v televizi před Vánocemi.

Snad každá žena v určitém období svého života drží různé diety. Jak to máte Vy s dietami?
V životě jsem žádnou dietu nedržela. Naopak. Jím, na co mám chuť a v poslední době miluji slané. 

Jsou lidé, kteří ze zdravotních důvodů sladkosti nemohou. Máte pro ně nějaký recept, jak mít "sladký život" i bez mlsání?
Musím konstatovat, že jsem hodně disciplinovaná. Proto, když se něco nemůže, nebo víte, že vám to nedělá dobře, tak se to nemůže. Sladkost nikomu sladký život nevytvoří. Člověk by se měl soustředit především na to, aby se sám svým přístupem k životu cítil dobře. Pak teprve může udělat sladký život těm kolem sebe.

Blíží se Vánoce. Co nejraději nadělujete svým blízkým?
Celý rok poslouchám a zapisuji si, po čem kdo touží. A pak to v rozsahu svých možností naděluji. Jsou to dárky, které nejsou mou představou, ale představou těch, co si je přejí.

Co si přejete pod stromeček Vy?
Já mám jediné přání. Překonat nemoc a být tu ještě pár let, abych si mohla splnit dětský sen a napsat ještě nějakou tu knihu. 

Budete mít autogramiádu své knihy v Březnici. Pozvete i naše čtenáře?
Ano. Autogramiáda je nejen pro ty, kteří milují sladké, a nebo rádi pečou, ale i pro všechny, kteří chtějí pomáhat. Mám za sebou křest a autogramiádu v Praze a musím přiznat, že velká účast a zájem o akci mě potěšila. Pro všechny je připravena ochutnávka sladkostí z knihy zcela zdarma. Budu moc ráda, když to bude pro všechny zúčastněné příjemně prožité sobotní odpoledne. A možná právě díky vám, kteří zakoupíte knihu Sladká inspirace – O Kapku lepší sladkosti Marzicake, poskytnete naději někomu, kdo ji ztrácí za okny nemocnice.

Autogramiáda se uskuteční v sobotu 16. listopadu 2019 od 14 hodin v březnickém Infocentru a Kavárně v Koleji.
 
Dana žije v obci Drahenice. Odtud dojíždí za prací do Prahy. Nikdy však nepřemýšlela o tom, že se do hlavního města přestěhuje. Venkov je pro ní relax, místo pohody a domov. Miluje chvíle s rodinou a vnoučetem. Ráda fotí, čte a píše. 

Loni před Vánoci napekla více než tisíc perníčků. Spoustu z nich nazdobily samy děti a jejich rodiče ve Fakultní nemocnici Motol. Nebyly to obyčejné perníčky, byly „o Kapku lepší“. Udělaly radost nemocným dětem. Péct se bude i letos. Jak sama říká: „Všichni můžeme být o Kapku lepší.“
Když jí bylo 9 let, dostala od své babičky …

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mirNepřehlédněte

Milion korun pro dětské domovy. Albert chce organizacím  usnadnit aktuální fungování Milion korun pro dětské domovy. Albert chce organizacím usnadnit aktuální fungování Nadační fond Albert vyhlásil v reakci na krizovou situaci mimořádnou grantovou výzvu, ve které rozdělí 1 000 000 korun. Podpoří tak každodenní fungování organizací, které se starají o děti a rodiny ze sociálně ohroženého prostředí v období epidemie koronaviru. 1. dubna 2020   (12:32) Nepřehlédněte Na Příbramsku onemocnělo již 30 lidí, v Příbrami zůstává potvrzených 8 případů Na Příbramsku onemocnělo již 30 lidí, v Příbrami zůstává potvrzených 8 případů Někteří starostové obcí se nechovají transparentně a údaje o počtu nakažených tají. 1. dubna 2020   (10:35) Nepřehlédněte Salámu Čeřínek od společnosti Kostelecké uzeniny byla odebrána značka KLASA Salámu Čeřínek od společnosti Kostelecké uzeniny byla odebrána značka KLASA O značku kvality KLASA přišel salám Čeřínek společnosti Kostelecké uzeniny. Stalo se tak na základě výsledku kontroly Státní veterinární správy. Výrobek obsahoval nižší podíl masa, než výrobce deklaruje na etiketě výrobku. 27. března 2020   (10:22) Nepřehlédněte Žáci a studenti by se mohli vrátit do lavic na přelomu května a června Žáci a studenti by se mohli vrátit do lavic na přelomu května a června "Dáváme k veřejné diskusi, jestli by děti neměly třeba měsíc pak chodit do školy i v době běžných letních prázdnin," řekl předseda Ústředního krizového štábu Roman Prymula. 22. března 2020   (15:57) Nepřehlédněte Oslavte světový den spánku skvělým spánkem Oslavte světový den spánku skvělým spánkem Ať už pověrčiví jste nebo nejste, pátek 13. je tady a jak s ním naložíte, je zcela na Vás. My Vám dáme deset tipů, jak si zlepšit noc. 13. března 2020   (17:44) Nepřehlédněte


Další články

V Příbrami byla prokázána nákaza koronavirem u dalších čtyř osob V Příbrami byla prokázána nákaza koronavirem u dalších čtyř osob Celkem je na území města 12 pozitivních výsledků onemocnění Covid-19 1. dubna 2020   (13:44) Milion korun pro dětské domovy. Albert chce organizacím  usnadnit aktuální fungování Milion korun pro dětské domovy. Albert chce organizacím usnadnit aktuální fungování Nadační fond Albert vyhlásil v reakci na krizovou situaci mimořádnou grantovou výzvu, ve které rozdělí 1 000 000 korun. Podpoří tak každodenní fungování organizací, které se starají o děti a rodiny ze sociálně ohroženého prostředí v období epidemie koronaviru. 1. dubna 2020   (12:32) Nepřehlédněte Na Příbramsku onemocnělo již 30 lidí, v Příbrami zůstává potvrzených 8 případů Na Příbramsku onemocnělo již 30 lidí, v Příbrami zůstává potvrzených 8 případů Někteří starostové obcí se nechovají transparentně a údaje o počtu nakažených tají. 1. dubna 2020   (10:35) Nepřehlédněte Pozitivních na COVID-19 bude podle odhadů v půlce dubna 8000 lidí Pozitivních na COVID-19 bude podle odhadů v půlce dubna 8000 lidí Případů nákazy je k dnešnímu ránu 3330. Za úterý se počet zvýšil o 307. Vyléčených zůstává 45, zemřelo 32 lidí. 1. dubna 2020   (09:34) Případů koronaviru v Česku přibylo na 3330 Případů koronaviru v Česku přibylo na 3330 Ve vážném stavu v nemocnici bylo podle údajů ministerstva zdravotnictví k úterý 70 lidí, počet hospitalizovaných přesáhl tři stovky. Zhruba čtvrtina lidí, kteří byli v nemocnici, se uzdravila nebo byli propuštěni do domácí péče. 1. dubna 2020   (08:52) Kněz děkuje záchranářům: Stáváte se skutečnými hrdiny Kněz děkuje záchranářům: Stáváte se skutečnými hrdiny Koronavirus V Česku s koronavirem zemřelo 31 lidí, vyléčených je 45 V Česku s koronavirem zemřelo 31 lidí, vyléčených je 45 Počet testů na koronavirus roste a blíží se 50.000. 31. března 2020   (19:04) OSVČ postižené opatřeními dostanou jednorázově 25.000 Kč OSVČ postižené opatřeními dostanou jednorázově 25.000 Kč Podnikatel musí o podporu požádat a splnit několik podmínek předložením čestného prohlášení. 31. března 2020   (18:53) Řidič formule se vyhnul zákazu řízení. Identifikaci znemožnila helma Řidič formule se vyhnul zákazu řízení. Identifikaci znemožnila helma Doprava
Část lidí z pečovatelského domu v Příbrami je v karanténě Část lidí z pečovatelského domu v Příbrami je v karanténě AKTUALIZOVÁNO Město otevírá hřbitovy a v souvislosti s nízkou vytížeností MHD omezuje provoz některých linek Město otevírá hřbitovy a v souvislosti s nízkou vytížeností MHD omezuje provoz některých linek Hřbitovy budou otevřeny prozatím vždy v úterý a ve čtvrtek v čase od 8 do 17 hodin. 31. března 2020   (12:51) Na příbramském heliportu budují hasiči odběrné místo, testovat se bude přímo z aut Na příbramském heliportu budují hasiči odběrné místo, testovat se bude přímo z aut Koronavirus První zcela bezkontaktní způsob objednání, zaplacení a doručení jídla v Příbrami i pro nemocné a lidi v karanténě První zcela bezkontaktní způsob objednání, zaplacení a doručení jídla v Příbrami i pro nemocné a lidi v karanténě Při běžném dovozu jídla z restaurace dochází ke kontaktu zákazníka a dodavatele při jeho převzetí a placení. Šáša Burger to však vyřešil jinak. 31. března 2020   (10:58) PR Odběrové centrum v Příbrami už funguje, ale pouze na doporučení praktického lékaře Odběrové centrum v Příbrami už funguje, ale pouze na doporučení praktického lékaře Koronavirus Úřady budou otevřené jen dva dny v týdnu na tři hodiny denně Úřady budou otevřené jen dva dny v týdnu na tři hodiny denně Služby úřady omezily na agendy bezpodmínečně nutné k zajišťování chodu veřejné správy. 31. března 2020   (09:00) Počet případů nákazy novým typem koronaviru v Česku překročil 3000 Počet případů nákazy novým typem koronaviru v Česku překročil 3000 V neděli činil denní nárůst nemocných 160 případů, v sobotu 262, v pátek dokonce 373. 31. března 2020   (06:56) Středočeským nemocnicím pomáhají medici, firmy i jednotlivci Středočeským nemocnicím pomáhají medici, firmy i jednotlivci Koronavirus V Česku je už 25 vyléčených z COVID-19 a 23 úmrtí nakažených V Česku je už 25 vyléčených z COVID-19 a 23 úmrtí nakažených Všichni zemřelí byli lidé trpící dalšími chorobami nebo lidé ve vyšším věku. 30. března 2020   (19:40) Omezení volného pohybu bylo prodlouženo do 11. dubna Omezení volného pohybu bylo prodlouženo do 11. dubna Opatření platí již od 16. března. 30. března 2020   (17:38) Tomáš Cipra: V domově s pečovatelskou službou byla prokázána nákaza koronavirem. Hygiena nás neinformovala, nemáme žádné instrukce Tomáš Cipra: V domově s pečovatelskou službou byla prokázána nákaza koronavirem. Hygiena nás neinformovala, nemáme žádné instrukce Koronavirus Jindřich Vařeka: Držme však hlavy vysoko a emoce na uzdě, neboť to nejhorší nás teprve čeká Jindřich Vařeka: Držme však hlavy vysoko a emoce na uzdě, neboť to nejhorší nás teprve čeká Koronavirus Hygienici: Ve Středočeském kraji onemocnělo 372 lidí, města nezveřejníme, stačí vám okresy Hygienici: Ve Středočeském kraji onemocnělo 372 lidí, města nezveřejníme, stačí vám okresy Koronavirus Požár kamionu uzavřel Strakonickou Požár kamionu uzavřel Strakonickou Dvě hasičské jednotky vyjížděly v pondělí dopoledne na silnici I/4 k požáru kamionu 30. března 2020   (11:24) Pomáhají jednotlivci, skupiny i firmy Pomáhají jednotlivci, skupiny i firmy Solidarita a soudržnost se projeví vždy v napjatých situacích. Přesně to se ukazuje v dnešní době, kdy se téměř každý snaží přidat ruku k dílu bez nároku na odměnu. 30. března 2020   (10:39) Policisté přijali hlášení o pobodaném muži, nakonec se jednalo o namol opilého agresora Policisté přijali hlášení o pobodaném muži, nakonec se jednalo o namol opilého agresora V dechu měl přes tři promile alkoholu 30. března 2020   (10:07) V neděli přibylo 160 nakažených koronavirem, případů je 2829 V neděli přibylo 160 nakažených koronavirem, případů je 2829 V Česku se podle hlášení krajských hygienických stanic nakazilo 81 procent lidí, zbytek v zahraničí, zejména v Itálii a Rakousku. Téměř 54 procent nakažených tvoří muži. 30. března 2020   (07:56) Vláda prodlouží omezení volného pohybu Vláda prodlouží omezení volného pohybu Premiér Andrej Babiš občany opět vyzval, aby vládní nařízení dodržovali. Pokud by podle něj nebyla zavedena, bylo by nyní v ČR 10.000 nakažených. 30. března 2020   (07:27) V souvislosti s koronavirem zemřelo v Česku již 16 lidí V souvislosti s koronavirem zemřelo v Česku již 16 lidí Pozitivních případů je 2743, o 86 více než v sobotu. 29. března 2020   (19:08) Kupka: Příbramská nemocnice nemá respirátory, pacienty s koronavirem ošetřuje s rouškami Kupka: Příbramská nemocnice nemá respirátory, pacienty s koronavirem ošetřuje s rouškami V týdnu bude v noci mrznout, mráz může poškodit kvetoucí stromy V týdnu bude v noci mrznout, mráz může poškodit kvetoucí stromy Upozornění meteorologů před nočními a ranními mrazy platí pro téměř všechny okresy od pondělí do čtvrtka. 29. března 2020   (16:00) Schillerová: Navrhneme vládě moratorium na splácení hypoték, spotřebitelských i podnikatelských úvěrů na půl roku Schillerová: Navrhneme vládě moratorium na splácení hypoték, spotřebitelských i podnikatelských úvěrů na půl roku V novele se uvažuje o snížení pokut za případné nesplácení úvěrů. 29. března 2020   (12:17) V Česku zemřeli další 2 lidé s koronavirem. Hygiena odmítá zveřejňovat informace o nemocných na území měst V Česku zemřeli další 2 lidé s koronavirem. Hygiena odmítá zveřejňovat informace o nemocných na území měst Koronavirus V sobotu přibylo 262 nakažených koronavirem V sobotu přibylo 262 nakažených koronavirem Vyléčených zůstává 11 lidí, 11 pacientů s nákazou zemřelo, z toho dva v sobotu. 29. března 2020   (08:06) Slunečné počasí přilákalo stovky návštěvníků k procházce do brdských lesů Slunečné počasí přilákalo stovky návštěvníků k procházce do brdských lesů Koronavirus V souvislosti s koronavirem zemřeli další dva lidé V souvislosti s koronavirem zemřeli další dva lidé Podle posledních údajů ministerstva zdravotnictví bylo ve 20:30 v Česku potvrzeno 2622 případů nákazy koronavirem. 28. března 2020   (18:48) Po chladném začátku příštího týdne se bude oteplovat Po chladném začátku příštího týdne se bude oteplovat Relativně nejteplejší by měl být týden od 13. do 19. dubna, kdy by se nejvyšší denní teploty měly pohybovat v průměru kolem 15 stupňů Celsia. Naproti tomu příští týden by to mělo být jen kolem osmi stupňů a v noci můžou spadnout až k minus čtyřem stupňům. 28. března 2020   (15:25) Domovy seniorů zpřísňují pravidla. Desetina lůžek je vyčleněna pro lidi s podezřením na nákazu koronavirem Domovy seniorů zpřísňují pravidla. Desetina lůžek je vyčleněna pro lidi s podezřením na nákazu koronavirem Personál musí ráno a večer všem klientům měřit teplotu, zakázané je společné stravování nebo aktivity. 28. března 2020   (11:56) V Česku je 2422 případů nákazy koronavirem V Česku je 2422 případů nákazy koronavirem Počet nakažených v pátek vzrostl o 373, což je zatím nejvyšší denní přírůstek. 28. března 2020   (09:17) Omilostněný muž už byl dříve kvůli neplacení alimentů za mřížemi celkem čtyřikrát Omilostněný muž už byl dříve kvůli neplacení alimentů za mřížemi celkem čtyřikrát Vězenství Česko má 2279 potvrzených případů nákazy koronavirem, dnes přibylo 257 nemocných Česko má 2279 potvrzených případů nákazy koronavirem, dnes přibylo 257 nemocných Na test na COVID-19 nově stačí teplota 37,5 stupně 27. března 2020   (18:22)


Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz