15. 10. svátek má Tereza

Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli

18. září 2019   (14:18)

Byl vyhlášen i traumaplán


Modelová situace, kterou dnes zvolily jako námět svého rozsáhlého cvičení složky Integrovaného záchranného systému, byla ohlášena na tísňovou linku po deváté hodině ranní. Jednalo se o cvičnou nehodu autobusu, který převážel šestnáct vězňů. Po havárii zůstal autobus převrácený na bok, z místa byl hlášen větší počet zraněných osob.

Před příjezdem záchranných složek z místa utekli dva vězni. Pomoc byla potřeba poskytnout jednak odsouzeným, ale i dozorcům. Nutné bylo zabezpečit všechny odsouzené a zajistit jejich transport na pracoviště urgentního příjmu do oblastní nemocnice Příbram.

Jako první na místo přijela vězeňská služba, následně hasiči, kteří z havarovaného vozu postupně vyprostili zraněné osoby, které předávali záchranářům. Vzhledem k tomu, že se jednalo o odsouzené, celému zásahu asistovala jak Policie ČR, tak i členové vězeňské služby.

Na místo přijel také větší počet sanitních vozů. Záchranáři přímo na silnici vytvořili prostor, kde postupně všechny zraněné lidi ošetřovali. Lékaři vyhodnocovali rozsahy zranění, tím pádem i aktuálnost transportu jednotlivých osob do nemocnice.

Převozu odsouzených do příbramské nemocnice asistovala ozbrojená eskorta. V nemocnici byl cvičně aktivován a prověřován traumaplán. Celé cvičení bylo ukončeno po jedenácté hodině.

 

Modelová situace, kterou dnes zvolily jako …

Fotogalerie

Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli () Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli (1) Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli (2) Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli (3) Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli (4) Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli (5) Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli (6) Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli (7) Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli (8) Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli (9) Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli (10) Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli (11) Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli (12) Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli (13) Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli (14) Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli (15) Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli (16) Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli (17) Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli (18) Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli (19) Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli (20) Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli (21) Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli (22) Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli (23) Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli (24) Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli (25) Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli (26) Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli (27) Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli (28) Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli (29)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: top, japDalší články

Máte v ložnici zrcadlo? Na noc ho zakryjte.. Máte v ložnici zrcadlo? Na noc ho zakryjte.. „Setkali jsme se s případy, kdy se lidé museli ze své nemovitosti odstěhovat, protože to tam nedávali,“ říká Lenka Charvátová, která se s manželem zabývá paranormálními jevy 15. října 2019   (20:35) V zásilce banánů přicestoval do příbramského Tesca exotický pavouk V zásilce banánů přicestoval do příbramského Tesca exotický pavouk Dodavatel přivezl zboží z Mozambiku 15. října 2019   (17:03) Krizový štáb prověřilo cvičení. Jednalo se o požár bytového domu Krizový štáb prověřilo cvičení. Jednalo se o požár bytového domu V rámci přípravy na možné vyhlášené krizové stavy či mimořádné události a jejich řešení, jsou většinou jednou ročně předsedou krizového štábu nařízena cvičení. 15. října 2019   (14:32) Jiráskovy sady dočasně bez semaforů Jiráskovy sady dočasně bez semaforů Rekonstrukce osvětlení by měla být dokončena v nejbližších dnech 15. října 2019   (12:49) Pečené kaštany jsou nejen pochoutkou, ale také zdrojem vitamínů Pečené kaštany jsou nejen pochoutkou, ale také zdrojem vitamínů Kaštanovník se dožívá i několika set let a dorůstá do velikosti až 30 metrů. 15. října 2019   (11:50) Městské kulturní centrum sídlí v budově Špalíčku Městské kulturní centrum sídlí v budově Špalíčku V minulém týdnu byla otevřena nová kancelář Městského kulturního centra, které v našem městě funguje od září letošního roku. 15. října 2019   (09:12) Mě nikam nevezmou, mám amputované prsty u nohy Mě nikam nevezmou, mám amputované prsty u nohy Bezdomovec Jan přišel o oba rodiče a zůstal sám. Spí venku a je přesvědčen, že kvůli svému handicapu je nezaměstnatelný 15. října 2019   (06:47) Nepřehlédněte Afghánec, který jednoho muže pobodal a druhého zabil, byl dopaden Afghánec, který jednoho muže pobodal a druhého zabil, byl dopaden Cizí státní příslušník jednu osobu pobodal, druhou zavraždil. 14. října 2019   (19:46) Mastnota, špína a zbytky potravin. Hygienici si oběd raději nedali Mastnota, špína a zbytky potravin. Hygienici si oběd raději nedali Provozovatel místo spropitného dostal pokutu 14. října 2019   (19:03) Nepřehlédněte Nevešel se s návěsem pod most, zablokoval silnici na hodiny Nevešel se s návěsem pod most, zablokoval silnici na hodiny Řidič pravděpodobně nerespektoval dopravní značení 14. října 2019   (18:37) NepřehlédněteKodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz