7. 12. svátek má Ambrož

Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli

18. září 2019   (14:18)

Byl vyhlášen i traumaplán


Modelová situace, kterou dnes zvolily jako námět svého rozsáhlého cvičení složky Integrovaného záchranného systému, byla ohlášena na tísňovou linku po deváté hodině ranní. Jednalo se o cvičnou nehodu autobusu, který převážel šestnáct vězňů. Po havárii zůstal autobus převrácený na bok, z místa byl hlášen větší počet zraněných osob.

Před příjezdem záchranných složek z místa utekli dva vězni. Pomoc byla potřeba poskytnout jednak odsouzeným, ale i dozorcům. Nutné bylo zabezpečit všechny odsouzené a zajistit jejich transport na pracoviště urgentního příjmu do oblastní nemocnice Příbram.

Jako první na místo přijela vězeňská služba, následně hasiči, kteří z havarovaného vozu postupně vyprostili zraněné osoby, které předávali záchranářům. Vzhledem k tomu, že se jednalo o odsouzené, celému zásahu asistovala jak Policie ČR, tak i členové vězeňské služby.

Na místo přijel také větší počet sanitních vozů. Záchranáři přímo na silnici vytvořili prostor, kde postupně všechny zraněné lidi ošetřovali. Lékaři vyhodnocovali rozsahy zranění, tím pádem i aktuálnost transportu jednotlivých osob do nemocnice.

Převozu odsouzených do příbramské nemocnice asistovala ozbrojená eskorta. V nemocnici byl cvičně aktivován a prověřován traumaplán. Celé cvičení bylo ukončeno po jedenácté hodině.

 
Modelová situace, kterou dnes zvolily jako …

Fotogalerie

Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli () Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli (1) Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli (2) Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli (3) Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli (4) Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli (5) Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli (6) Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli (7) Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli (8) Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli (9) Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli (10) Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli (11) Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli (12) Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli (13) Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli (14) Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli (15) Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli (16) Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli (17) Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli (18) Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli (19) Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli (20) Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli (21) Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli (22) Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli (23) Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli (24) Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli (25) Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli (26) Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli (27) Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli (28) Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli (29)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: top, jap

Další články

Středočeský kraj by uvítal shodu odborníků na vánočním volnu ve školách Středočeský kraj by uvítal shodu odborníků na vánočním volnu ve školách Například školy v Příbrami zatím ředitelská volna nevyhlásily, procento nakažených … Starosta: Město příští rok získá 994 milionů a utratí 1,143 miliardy Starosta: Město příští rok získá 994 milionů a utratí 1,143 miliardy Starosta Příbrami Jan Konvalinka se ohlíží za včerejším jednání zastupitelstva. V Příbrami se v příštím roce zdraží vodné a stočné o tři procenta V Příbrami se v příštím roce zdraží vodné a stočné o tři procenta Při průměrné spotřebě 90 litrů na osobu a den zaplatí příští rok tříčlenná domácnost … Policisté pátrají po řidiči, který u Hluboše způsobil dopravní nehodu Policisté pátrají po řidiči, který u Hluboše způsobil dopravní nehodu K události došlo 20. listopadu v ranních hodinách. Příbramské divadlo uvede známou hudební komedii Limonádový Joe Příbramské divadlo uvede známou hudební komedii Limonádový Joe Slavnou parodii na westerny se souborem nastudoval Milan Schejbal, v hlavních rolích … Zastupitelé Příbrami schválili záměr prodeje pozemku u archivu pro stavbu bytů Zastupitelé Příbrami schválili záměr prodeje pozemku u archivu pro stavbu bytů Podmínky prodeje vedení radnice ještě upřesní a znovu předloží zastupitelstvu. Příbram bude letos opět hospodařit se schodkovým rozpočtem Příbram bude letos opět hospodařit se schodkovým rozpočtem Návrh rozpočtu dnes schválili zastupitelé. O Vánocích mrznout nebude, teploty se udrží mírně nad nulou, očekávají meteorologové O Vánocích mrznout nebude, teploty se udrží mírně nad nulou, očekávají meteorologové Podle meteorologů nás pravděpodobně čekají opět Vánoce na blátě. ŽIVĚ: Zasedání zastupitelstva v Příbrami ŽIVĚ: Zasedání zastupitelstva v Příbrami Nejdůležitějším bodem bude návrh rozpočtu na příští rok.
Starosta: Duševní polotovar přeřezal na příbramském náměstí kabeláž k vánoční dekoraci Starosta: Duševní polotovar přeřezal na příbramském náměstí kabeláž k vánoční dekoraci Trojici pachatelů zaznamenala kamera. Městská policie žádá veřejnost o pomoc při …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz