12. 12. svátek má Simona

Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli

18. září 2019   (14:18)

Byl vyhlášen i traumaplán


Modelová situace, kterou dnes zvolily jako námět svého rozsáhlého cvičení složky Integrovaného záchranného systému, byla ohlášena na tísňovou linku po deváté hodině ranní. Jednalo se o cvičnou nehodu autobusu, který převážel šestnáct vězňů. Po havárii zůstal autobus převrácený na bok, z místa byl hlášen větší počet zraněných osob.

Před příjezdem záchranných složek z místa utekli dva vězni. Pomoc byla potřeba poskytnout jednak odsouzeným, ale i dozorcům. Nutné bylo zabezpečit všechny odsouzené a zajistit jejich transport na pracoviště urgentního příjmu do oblastní nemocnice Příbram.

Jako první na místo přijela vězeňská služba, následně hasiči, kteří z havarovaného vozu postupně vyprostili zraněné osoby, které předávali záchranářům. Vzhledem k tomu, že se jednalo o odsouzené, celému zásahu asistovala jak Policie ČR, tak i členové vězeňské služby.

Na místo přijel také větší počet sanitních vozů. Záchranáři přímo na silnici vytvořili prostor, kde postupně všechny zraněné lidi ošetřovali. Lékaři vyhodnocovali rozsahy zranění, tím pádem i aktuálnost transportu jednotlivých osob do nemocnice.

Převozu odsouzených do příbramské nemocnice asistovala ozbrojená eskorta. V nemocnici byl cvičně aktivován a prověřován traumaplán. Celé cvičení bylo ukončeno po jedenácté hodině.

 

Modelová situace, kterou dnes zvolily jako …

Fotogalerie

Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli () Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli (1) Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli (2) Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli (3) Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli (4) Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli (5) Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli (6) Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli (7) Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli (8) Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli (9) Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli (10) Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli (11) Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli (12) Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli (13) Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli (14) Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli (15) Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli (16) Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli (17) Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli (18) Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli (19) Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli (20) Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli (21) Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli (22) Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli (23) Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli (24) Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli (25) Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli (26) Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli (27) Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli (28) Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli (29)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: top, japDalší články

Vánoční jarmark zaplnil školu Vánoční jarmark zaplnil školu V úterý se v budově základní školy ve Školní ulici uskutečnil vánoční jarmark za veliké účasti rodičů. 11. prosince 2019   (19:01) Macík: Vezeme i lyžařské brýle, když by zase vypadlo okno Macík: Vezeme i lyžařské brýle, když by zase vypadlo okno Slavnostní dakarské pódium čeká na závodníky 4. ledna a o den později závod odstartuje 11. prosince 2019   (17:02) Policisté zintenzivňují kontroly obchodních center Policisté zintenzivňují kontroly obchodních center Příbramští policisté zintenzivňují kvůli zajištění veřejného pořádku a bezpečnosti či plynulosti silničního provozu výkon služby. Zaměřovat se budou především na obchodní centra, parkoviště u nich a na místa, kde se soustřeďuje větší množství osob. 11. prosince 2019   (14:28) Výtvarná soutěž pro děti „Vánoce v Čechách a Ledru“ Výtvarná soutěž pro děti „Vánoce v Čechách a Ledru“ Nakreslete vánoční obrázek pro Ježíška a zapojte se do jedinečné mezinárodní soutěže 11. prosince 2019   (12:17) Na namrzlé vozovce nezvládl řízení, „zaparkoval“ v příkopu Na namrzlé vozovce nezvládl řízení, „zaparkoval“ v příkopu Ve voze cestovaly dvě osoby 11. prosince 2019   (09:57) Stavba Krčínovy cyklostezky je zahájena Stavba Krčínovy cyklostezky je zahájena Dne 9. prosince 2019 byla poklepem základního kamene zahájena významná a dlouho očekávaná stavba cyklostezky Sedlčany – Prčice, též zvané Krčínova cyklostezka. Rozsáhlá stavba, která spojí město Sedlčany a Sedlec – Prčice, bude zprovozněna koncem listopadu roku 2020. 11. prosince 2019   (08:41) Jan Konvalinka: Poznal jsem, že politika, bohužel i ta komunální, není mírumilovným a klidným prostředím Jan Konvalinka: Poznal jsem, že politika, bohužel i ta komunální, není mírumilovným a klidným prostředím „Až budete mít za sebou sto dní, tak se do vás pustíme,“ vyslechl starosta města od příbramského zastupitele krátce po svém zvolení. 11. prosince 2019   (06:06) Příbram má přes čtyřicet problémových lokalit. Žije zde zhruba tisíc lidí Příbram má přes čtyřicet problémových lokalit. Žije zde zhruba tisíc lidí Město chce podporovat sociálně vyloučené obyvatele při získávání a udržení si bydlení. Na projekt získalo dotaci převyšující čtyři miliony korun 10. prosince 2019   (18:27) Na Orlíku se podařilo zachránit odhadem až 10 tisíc škeblí Na Orlíku se podařilo zachránit odhadem až 10 tisíc škeblí Kromě škeblí říčních vydala vodní nádrž Orlík i škeble asijské, které zde nejsou původní 10. prosince 2019   (16:49) Policejní drony pomáhají v náročných podmínkách, kdy nelze použít klasickou techniku či vrtulníky Policejní drony pomáhají v náročných podmínkách, kdy nelze použít klasickou techniku či vrtulníky Zástupce vedoucího územního odboru Příbram plk. Ing. Ondřej Smotlacha vypráví o složitých začátcích i ambiciózních vizích 10. prosince 2019   (15:27)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz