8. 8. svátek má Soběslav

Čtyři cyklisté byli v jeden den účastníky dopravních nehod na Příbramsku

21. srpna 2018   (12:25)
Čtyři cyklisté byli v jeden den účastníky dopravních nehod na Příbramsku
foto: por. Bc. Monika Schindlová, DiS. tisková mluvčí PČR Příbram

Jedna z nehod cyklistů měla tragické následky, ostatní skončili v nemocnici se zraněním



Léto a doba dovolených znamená i zvýšený pohyb cyklistů na silnicích nebo polních a lesních cestách. Řada lidí volí kolo, jako ideální dopravní prostředek na výlet, nebo pro zvýšení své fyzické kondice. Skutečnost je taková, že v minulém roce zemřeli ve Středočeském kraji 4 cyklisté a 45 jich bylo těžce zraněno. Jízdu na kole se rozhodně nevyplácí podceňovat a to se týká i správné cyklistické výbavy, jako je přilba nebo předepsané osvětlení, hlavně především však své vlastní síly. Alkohol za řidítka však nepatří stejně, jako za volant.

Dne 18. srpna odpoledne se odehrála tragická nehoda u Kosovy Hory. Dvaapadesátiletý řidič jedoucí s vozidlem značky BMW po silnici I/18 ve směru od Sedlčan na Tábor předjížděl u křižovatky s místní komunikací nákladní automobil. Při zařazování zpět do svého jízdního pruhu si na poslední chvíli povšiml jedoucího jízdního kola. Motorista se ještě snažil uhnut do levého pruhu, kde však došlo ke střetu s 44letým cyklistou, který pravděpodobně odbočoval doleva směrem do obce. Muž utrpěl vážná zranění neslučitelná se životem. Přesné příčiny nehody jsou nyní předmětem šetření policie.

Ten samý den se staly další tři nehody cyklistů, ti skončili v nemocnici s poraněním lehčího charakteru. V dopoledních hodinách jel přes CHKO Brdy v katastrálním území obce Nepomuk 34letý muž. Na štěrku dostal s kolem smyk a vyjel vpravo mimo komunikaci, kde naboural.

Krátce po poledni havaroval v Rožmitále pod Třemšínem 39letý muž. Při jízdě na kole se zřejmě plně nevěnoval řízení a narazil do dopravní značky. Orientační dechovou zkoušku na alkohol odmítl, za což mu ve správním řízení hrozí pokuta ve výši 25 až 50 tisíc korun.

Hodinu a půl po této události došlo k nehodě nezletilého cyklisty v Příbrami, když vjížděl na dřevěnou lávku.

O vážné dopravní nehodě cyklisty jsme psali v článku: Aktuálně: Tragická dopravní nehoda na Příbramsku. Cyklista nepřežil střet s autem
Léto a doba dovolených znamená i zvýšený pohyb …
foto: por. Bc. Monika Schindlová, DiS. tisková mluvčí PČR Příbram

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Info: por. Bc. Monika Schindlová
DiS. tisková mluvčí PČR Příbram
autor: mip








Další články

První Příbramský Pride přinese pochod, debaty i hudbu První Příbramský Pride přinese pochod, debaty i hudbu V sobotu 15. srpna se uskuteční vůbec první Příbramský Pride. Jednodenní komunitní … Automat nás „uspává“? Nové studie ukazují, že manuál zapojuje mozek víc, než jsme si mysleli Automat nás „uspává“? Nové studie ukazují, že manuál zapojuje mozek víc, než jsme si mysleli Manuál je práce. Automat je pohodlí. A podle nové studie z roku 2026 se ten rozdíl … ZAJÍMAVOSTI Vyrazte na borůvky. Doma si upečte voňavý koláč podle rodinného receptu Vyrazte na borůvky. Doma si upečte voňavý koláč podle rodinného receptu Sběr lesních plodů a borůvek prospívá nejen peněžence, ale také zdraví. A až se … NEPŘEHLÉDNĚTE Středočeský kraj plánuje nasadit téměř 50 elektrobusů Středočeský kraj plánuje nasadit téměř 50 elektrobusů Na vybraných autobusových linkách ve středních Čechách by mělo v letech 2028 až 2030 … DOPRAVA Příbram ovládnou překážky! Obstacle Race 3.3 míří na rekordní účast a propojí Nový rybník se Svatou Horou Příbram ovládnou překážky! Obstacle Race 3.3 míří na rekordní účast a propojí Nový rybník se Svatou Horou Před koncem září se Příbram stane dějištěm jedné z největších sportovních akcí … SPORT Už jste byli „V Prdeli“? Brdské rozcestí u Bártova dubu má své lidové jméno — a teď i vlastní cedulku Už jste byli „V Prdeli“? Brdské rozcestí u Bártova dubu má své lidové jméno — a teď i vlastní cedulku V brdských lesích existují místa, která mají oficiální názvy, a pak ta druhá — lidová, … POZNÁVÁME BRDY V Rožmitále pod Třemšínem se uskuteční sraz vojenské a historické techniky. Chybět nebude kaskadérská show ani hudba V Rožmitále pod Třemšínem se uskuteční sraz vojenské a historické techniky. Chybět nebude kaskadérská show ani hudba Areál bývalých kasáren v Rožmitále pod Třemšínem ožije druhý srpnový víkend vojenskou … Pohonné hmoty v Příbrami: Nejlevnější benzin pořídíte za 39,99 Kč u Silmetu Pohonné hmoty v Příbrami: Nejlevnější benzin pořídíte za 39,99 Kč u Silmetu Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 39,99 Kč do 42,50 Kč … AKTUÁLNĚ Možná nehledáte novou práci. Možná jen hledáte místo, kde bude vaše práce dávat větší smysl Možná nehledáte novou práci. Možná jen hledáte místo, kde bude vaše práce dávat větší smysl Každý z nás se někdy zastaví a položí si jednoduchou otázku. „Dělám práci, která mě … PR
Tipy na víkend: Dobříšský Festival hudby, Krásnohorské léto a další kulturní akce nejen pod širým nebem Tipy na víkend: Dobříšský Festival hudby, Krásnohorské léto a další kulturní akce nejen pod širým nebem Tento víkend se ponese hlavně v duchu kulturních akcí. Dobříšský zámek bude znít … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz