23. 10. svátek má Teodor
Covid-19 změnil podmínky práce i v příbramských firmách

3. října 2020   (10:10)
Covid-19 změnil podmínky práce i v příbramských firmách
foto: pribram.cz

Home office, práce na směny, zostřená hygienická pravidla. Které jarní novinky zůstaly na pracovištích v Příbrami?


Pandemie covid-19 přenastavila před několika měsíci pracovní režim také v příbramských firmách. Zaměstnanci v kancelářích přecházeli na home office, společnosti zaváděly směnný provoz a zpřísňovaly hygienická opatření. Některé změny se v příbramských firmách ustálily a nadále přetrvávají.
 

„Všichni zaměstnanci nosili roušky. Zvýšili jsme důraz na hygienická opatření, došlo i na zákaz shlukování nebo uzavření jídelny,“ vrací se k opatřením, která na jaře zavedla společnost Senco Příbram, personalistka Barbora Batelková. Zaměstnanci, kterým způsob výkonu pracovních povinností umožňoval práci z domova, byli doma nebo se střídali s kolegy vždy po týdnu. Zbytek firmy fungoval v běžném provozu, s nastavenými opatřeními.
 
„Jarní situace na nás měla velký dopad, ale dokázali jsme rychle zareagovat a udělat změny nezbytné k tomu, abychom zachovali chod firmy a samozřejmě i ochránili naše zaměstnance,“ uvádí Jitka Sojaková, vedoucí HR oddělení společnosti CZC.cz. Také internetový prodejce počítačů a elektroniky zavedl u pozic, kde to bylo možné, home office. Pracovníci v přímém provozu byli rozděleni na dvě skupiny a došlo k nastavení částečné směnnosti.
 
Firma přesunula pracovní povinnosti do online režimu. S ohledem na novou situaci bylo potřeba zajistit efektivní a jednotnou interní komunikaci. V CZC.cz uspořádali například online setkání všech zaměstnanců, kteří tak měli možnost jednoduše se seznámit s dalšími kroky a cíli.
 

„V současné době fungujeme v obdobném režimu a nově příchozí zaměstnanci se se změnami ztotožňují. Jsou to opatření, která je chrání a nijak neomezují,“ popisuje Jitka Sojaková. Také provoz v příbramské pobočce probíhá s ohledem na zajištění bezpečnosti a ochrany zdraví zaměstnanců i zákazníků. Bariéru proti nákaze vytvářejí nainstalovaná plexiskla, k dispozici je dezinfekce pro zákazníky. Ochranné pomůcky a dezinfekci používají i zaměstnanci.
 
Pro společnost Senco Příbram, která se zabývá výrobou elektrických rozvaděčů, je stěžejní přítomnost lidí na pracovišti. „Jakmile se opatření začala uvolňovat, uvolňovali jsme také. Pro charakter naší výroby bylo komplikované, když zůstali někteří zaměstnanci doma,“ zdůvodňuje Barbora Batelková přístup firmy, kdy občasnou práci z domova zrušila a v současnosti ji využívá jen v nejnutnějších případech. „Pokud se situace znovu zhorší, budeme uvažovat o opětovném zavedení, ale rádi bychom to zvládli i bez této změny,“ dodává Barbora Batelková.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková

Další články

Místostarosta o bydlení na Fantově louce: Bez dohody se nikam nepohneme Místostarosta o bydlení na Fantově louce: Bez dohody se nikam nepohneme Dle územního plánu je území zastavitelné bytovými a rodinnými domy. Je to klidná … Prodejci sledují zájem o kompletní sortiment na Halloween, v nabídce nechybí dýňové pivní speciály nebo zmrzlina s dýňovou příchutí Prodejci sledují zájem o kompletní sortiment na Halloween, v nabídce nechybí dýňové pivní speciály nebo zmrzlina s dýňovou příchutí Loni kvůli pandemii koronaviru a souvisejícím opatřením nebyla příliš vysoká poptávka … ČEZ Distribuce zrušila kalamitní stav v šesti středočeských okresech ČEZ Distribuce zrušila kalamitní stav v šesti středočeských okresech Bez elektřiny je v tuto chvíli přibližně 800 domácností a dalších odběrných … Kvalita vody v Novém rybníce byla letos dobrá, problémem byl parazit Kvalita vody v Novém rybníce byla letos dobrá, problémem byl parazit Koupání v přírodním koupališti Nový rybník se letos téměř celé léto nedoporučovalo, na … Město Příbram převzalo záštitu nad dárcovstvím krve, dárce začne odměňovat Město Příbram převzalo záštitu nad dárcovstvím krve, dárce začne odměňovat Příbram poskytne dárcům krve volné vstupenky na akce pořádané městem a jeho … Palubní kamera zachytila vjezd auta na dálnici do protisměru Palubní kamera zachytila vjezd auta na dálnici do protisměru Řidiče se nepodařilo nalézt. V příbramské nemocnici hospitalizovali další očkované pacienty proti covidu, jeden z nich má těžký průběh V příbramské nemocnici hospitalizovali další očkované pacienty proti covidu, jeden z nich má těžký průběh O otevření samostatného covidového oddělení a dalších opatřeních se rozhodne v … Bez elektřiny po silném větru bylo dnes ráno ve středních Čechách přes sedm tisíc odběratelů Bez elektřiny po silném větru bylo dnes ráno ve středních Čechách přes sedm tisíc odběratelů Společnost ČEZ ve čtvrtek večer kvůli poruchám způsobeným větrem vyhlásila kalamitní … Bohaté a krásné. V příbramské knihovně poznáte Norsko Bohaté a krásné. V příbramské knihovně poznáte Norsko O severské zemi v úterý 26. října povypráví fotograf a cestovatel Václav …
Příbram osadí po městě 300 stojanů na kola s jednotným designem Příbram osadí po městě 300 stojanů na kola s jednotným designem Náklady na pořízení a instalaci jsou 1,9 milionu korun. Do budoucna by stojanů v …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz