25. 3. svátek má Marián




Co se skrývalo pod hladinou Hořejšího padrťského rybníka

FOTOGALERIE
27. října 2016   (11:35)
Dalších 30 fotografií v galeriiCo se skrývalo pod hladinou Hořejšího padrťského rybníka
foto: pribram.cz

V úterý 25.října začal první den výlovu jedné z vodních nádrží v současném CHKO Brdy.


V úterý již po sedmé hodině ranní, ještě za téměř úplné tmy, byl zahájen výlov Hořejšího padrťského rybníka. Nejdříve zazněl tradičně zvuk trubky a po krátké rozpravě zamířili hlavní účastníci z řad rybářů směrem k současné hladině, tohoto nejvýše položeného hospodářského rybníka ve středních Čechách, který leží v nadmořské výšce 640 metrů. Rybáři přebrodili bahnitou část úseku bez vody a po krátké chvíli se již ponořili do prvních vln, aby tlučením holí do vody a pramic, zaháněli ryby do míst, kde byla připravena sÍť.

Opravdu si ten den počasí celou dobu výlovu hrálo, chvílemi se rozjasňovala obloha, aby po chvíli zase déšť přišel zpátky a vytrvale všechny smáčel. Rybářům to pochopitelně v jejich pracovních oblecích vadit nemohlo, ostatně často byli ve vodě více než po pás a pak při třídění ryb stáli i v kádích. Netrvalo dlouho a po vyzvednutí sítě se začalo zvolna objevovat to, proč se zde tento den všichni sešli. Hladina uzavřená sítí se zčeřila stovkami ryb a tak malý jeřáb, který zde byl na pomoc, vynášel zanedlouho již první dávku nadílky do zbudované třídící linky. Chlapi v zeleném pak zručně třídili po několik hodin tu úrodu z 115 hektarů velké vodní plochy. Pravidelně se ozývaly řízné povely i občasné hlášení o stavu naplnění nádrží, se kterými se zde střídalo jedno auto za druhým. Ta pak obtížena živým nákladem mířila do sádek, kde bude čekat, abyste pak v době vánoční mohli na stole užít nějakou tu rybí specialitu či oblíbeného smaženého kapra. Voda vydala řadu štik, objevili se amuři, tolstolobik a pochopitelně i nádherní kapři, řada z nich nejen výběrové velikosti a váhy, ale ryby skutečně takových rozměrů, že by nad nimi zajásalo nejedno srdce sportovního rybáře. Nebylo možné ten den ohodnotit úspěšnost zátahu, protože kromě tohoto výlovu, kterého jsme se zúčastnili, čekal na rybáře ještě den následující, kdy se měli sejít, aby celý výlov ještě jednou zopakovali.

Pro ty, kterým nestačí těch pár snímků v našem článku, poskytujeme odkaz na celou kompletní fotoretportáž, která obsahuje přes 500 ks záběrů - ZDE.

Fotogalerie

Co se skrývalo pod hladinou Hořejšího padrťského rybníka (1) Co se skrývalo pod hladinou Hořejšího padrťského rybníka (2) Co se skrývalo pod hladinou Hořejšího padrťského rybníka (3) Co se skrývalo pod hladinou Hořejšího padrťského rybníka (4) Co se skrývalo pod hladinou Hořejšího padrťského rybníka (5) Co se skrývalo pod hladinou Hořejšího padrťského rybníka (6) Co se skrývalo pod hladinou Hořejšího padrťského rybníka (7) Co se skrývalo pod hladinou Hořejšího padrťského rybníka (8) Co se skrývalo pod hladinou Hořejšího padrťského rybníka (9) Co se skrývalo pod hladinou Hořejšího padrťského rybníka (10) Co se skrývalo pod hladinou Hořejšího padrťského rybníka (11) Co se skrývalo pod hladinou Hořejšího padrťského rybníka (12) Co se skrývalo pod hladinou Hořejšího padrťského rybníka (13) Co se skrývalo pod hladinou Hořejšího padrťského rybníka (14) Co se skrývalo pod hladinou Hořejšího padrťského rybníka (15) Co se skrývalo pod hladinou Hořejšího padrťského rybníka (16) Co se skrývalo pod hladinou Hořejšího padrťského rybníka (17) Co se skrývalo pod hladinou Hořejšího padrťského rybníka (18) Co se skrývalo pod hladinou Hořejšího padrťského rybníka (19) Co se skrývalo pod hladinou Hořejšího padrťského rybníka (20) Co se skrývalo pod hladinou Hořejšího padrťského rybníka (21) Co se skrývalo pod hladinou Hořejšího padrťského rybníka (22) Co se skrývalo pod hladinou Hořejšího padrťského rybníka (23) Co se skrývalo pod hladinou Hořejšího padrťského rybníka (24) Co se skrývalo pod hladinou Hořejšího padrťského rybníka (25) Co se skrývalo pod hladinou Hořejšího padrťského rybníka (26) Co se skrývalo pod hladinou Hořejšího padrťského rybníka (27) Co se skrývalo pod hladinou Hořejšího padrťského rybníka (28) Co se skrývalo pod hladinou Hořejšího padrťského rybníka (29) Co se skrývalo pod hladinou Hořejšího padrťského rybníka (30)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
autor: MP








Další články

Příbram se v sobotu opět připojuje k celostátní akci Ukliďme Česko Příbram se v sobotu opět připojuje k celostátní akci Ukliďme Česko Stejně jako v předchozích letech se i letos Příbram zapojí do celostátní úklidové akce … NEPŘEHLÉDNĚTE Exkluzivně o Díky!FESTu: Kdo bude dalším vystupujícím a co bylo v plánu na další ročník? Exkluzivně o Díky!FESTu: Kdo bude dalším vystupujícím a co bylo v plánu na další ročník? Portál pribram.cz je hlavním mediálním partnerem této akce, která se letos koná 19. … ROZHOVOR Do Česka se žene prudké ochlazení. Sníh bude i v nížinách, říkají meteorologové Do Česka se žene prudké ochlazení. Sníh bude i v nížinách, říkají meteorologové Po teplém začátku týdne míří do Česka výrazná změna počasí. Teploty ve čtvrtek a v … AKTUÁLNĚ Nultá hodina autoškoly odstartovala! Budoucí řidiči na Dubně prošli intenzivním školením o bezpečné jízdě Nultá hodina autoškoly odstartovala! Budoucí řidiči na Dubně prošli intenzivním školením o bezpečné jízdě Během pondělního dopoledne proběhl na Střední odborné škole Dubno atraktivní … DOPRAVA Na milínském komíně úřaduje černý čáp. Podívejte se! Na milínském komíně úřaduje černý čáp. Podívejte se! V Milíně mají lidé možnost znovu sledovat díky nainstalované kameře čapí hnízdo na … VIDEO Kdo má garáž, má výhodu. Poptávky po nich rostou Kdo má garáž, má výhodu. Poptávky po nich rostou Míst pro parkování ve městě ubývá a počet aut naopak stále roste. Ulice kolem domů se … PR Velikonoce v hornickém stylu! Hornické muzeum zve na jarní oslavy plné tradic a řemesel Velikonoce v hornickém stylu! Hornické muzeum zve na jarní oslavy plné tradic a řemesel Přijďte si užít velikonoční svátky tak, jak je prožívali březohorští havíři a … VELIKONOCE Sekačky, pily i střelba. Příbram chce v neděli ticho Sekačky, pily i střelba. Příbram chce v neděli ticho Příbram připravuje novou vyhlášku, která má omezit hlučné činnosti o nedělích a … NEPŘEHLÉDNĚTE Fanoušci rozhodli, sportovci zářili: Sportovec Příbramska 2025 je za námi Fanoušci rozhodli, sportovci zářili: Sportovec Příbramska 2025 je za námi Příbram zažila slavnostní večer plný sportovních úspěchů, emocí i inspirativních … SPORT
Máme vítěze! Kde v Příbrami dělají nejlepší dorty a zákusky? Tady je vaše sladká TOP 3 Máme vítěze! Kde v Příbrami dělají nejlepší dorty a zákusky? Tady je vaše sladká TOP 3 Týden jste hlasovali, doporučovali a posílali tipy na to, kde v Příbrami a okolí … SOUTĚŽ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz