30. 11. svátek má Ondřej
Chcete bydlet lépe? Svěřte to odborníkům a můžete ušetřit čas i peníze

Komerční sdělení
20. listopadu 2021   (18:37)
Chcete bydlet lépe? Svěřte to odborníkům a můžete ušetřit čas i peníze
foto: PR

Tak jak je dnes běžné dávat auto do autoservisu a neopravovat si ho sám na heveru, tak je čím dál víc běžné svěřit i bytový design odborníkům.


Venku je pošmourno, trávíme více času doma a máme prostor přemýšlet, jak svoje bydlení zútulnit či doladit jen drobností, nebo třeba z gruntu přeměnit, a to ať už rekonstrukcí nebo pořízením úplně nového bydlení. Nabídek a možností je mnoho.

Jednou z odbornic v bytovém designu na Příbramsku je paní Hana Kozáková ze studia Interiery HK. Zeptali jsme se jí proto na několik otázek, které by mohly zajímat řadu lidí.
 
Jaké služby Vaše studio nabízí klientům, kteří mají zájem o nové bydlení?
 
Výhodou našeho studia je, že spolupracujeme s osvědčenými odborníky napříč všemi řemesly.
Grafikem, který kreslí vizualizace, dále jsou to odborníci na osvětlení, bytový textil, ověření dodavatelé dveří, podlah, nábytku. Truhlář, čalouník, krbař, obkladač, stavební firma, provádějící zásadní stavební úpravy, ale i demolice původních interiérů.

Za firmou Interiery HK stojí opravdu celá řada šikovných lidí, kteří se podílí na kompletním zařízení celého interiéru pro naše klienty. Ať jde o nový dům, byt, či rekonstrukci.

Jaké styly a trendy dnes převládají a o jaké z nich mají zákazníci zájem?
 
Nejběžnější styly, které se svými zákazníky řeším bych rozdělila do dvou skupin. Do jedné patří přírodní materiály a barvy, světlé dřevo v kombinaci s bílou a do druhé industriální styl s chladem betonu, černým kontrastním kovem a rustikální kresbou dřeva. Ale samozřejmě, že řešíme i velmi odlišné požadavky, nicméně tyto patří mezi převládající trendy.
Venku je pošmourno, trávíme více času doma a …
foto: PR

Jsou Vaši klienti spíše konzervativní a musíte je nabádat aby se trochu "odvázali" nebo naopak po Vás žádají něco netradičního, co nejsou sami schopni si představit a navrhnout?
 
Jak kteří. Je klient, který má již svou představu a já se snažím ho směřovat správným směrem. Mou prací je ho překvapit něčím novým, s čím se ještě nesetkal nebo co by ho samotného nenapadlo. Jiný tvar, jiný odstín, získat více kontrastu v interiéru, či zvolit příjemně monochromatický interiér – tón v tónu.  Ale máme také zákazníky, kteří mi poví, že do rekonstrukce chtějí investovat příslušnou sumu a drtivou většinu nechají na mě. Ale jak jsem již zmiňovala, stejně vše musím s klientem konzultovat, jelikož v novém domově nakonec nebudu bydlet já, ale zákazník.
Jsou Vaši klienti spíše konzervativní a musíte …
foto: PR

Změnila nějak pandemie covidu uvažování Vašich klientů?

Myslím, že určitě. My všichni jsme byli do jisté míry zavření doma více než kdy jindy. A zákazníci si díky tomu začali více všímat jaké to doma mají, měli více času se zamyslet nad změnami, které by mohli provést a tak se mnoho z nich rozhodlo rekonstruovat. Pozorovala jsem, že se snaží více přenést přírodu do svých domovů, chtějí mít příjemné místo k relaxaci a někteří i k práci z domova.
 
Řešíte také nějaká speciální přání?

Momentálně řešíme s klientem, který chce opravdu mít kus přírody doma, přenesení stromu z lesa v opracované podobě a reálné velikosti do interiéru.

Máme také situace, kdy zákazník na schůzce u vizualizace namítá, že určitý solitér, či kus nábytku jsou pro něj příliš odvážné a že by se raději přiklonil ke klasice. Avšak v průběhu dalších setkání zjišťuje, že mu ten netradiční kousek začíná chybět, vyhledává jej a nakonec řekne, bylo to originální a skvělé a začínám to mít rád. Tato proměna myšlení mě vždy potěší.
 
Jaké jsou Vaše nejčastější realizace?

Velmi časté jsou rekonstrukce koupelen ve spojitosti s novou kuchyní.
Lidé takovýto druh rekonstrukce dlouho odkládají, jelikož se jedná o velký zásah do interiéru a zde zjišťují, že potřebují opravdu radu odborníka.  

Často v tomto případě dochází ke změně celkové dispozice, ke kompletní výměně podlah a pak se třeba stane, že skončíme i s výměnou jídelny a celého obýváku.

Pochopil jsem tedy správně, že Vaše specializace není pouhé navržení interiéru, ale také kompletní dodávky přestavby na klíč?

Samozřejmě, to je moje přidaná hodnota. Nechtělo by se mi končit daný projekt ve fázi, kdy to máme pouze „na papíře“, tedy vizualizací. Často s klientem navážeme přátelský vztah a kompletní dokončení „na klíč“ se vlastně stává tak nějak automatickým vyústěním spolupráce. Jako většina lidí, ráda vidím, jak probíhá celá proměna a je za mnou a mým týmem vidět výsledek našeho snažení.
Není umění někomu prodat skříň, stůl, dveře, baterii s umyvadlem.
 
U architektů je orientační úměra, že cena projektu se do určité míry procentuálně odvíjí od ceny projektovaného domu. Jaké náklady zhruba může očekávat zájemce o Vaše služby?

Já mám ceny nastavené jinak. Nejedná se o statisíce ani o částky, které by si klient nemohl dovolit.
Cena za vizualizace se pohybuje od 8 000 Kč za malou místnost. Cena poradenství se pohybuje od 20 000 Kč, záleží na velikosti projektu. Dohlížím s odborníky na průběh realizace a klient jen vybírá barvy, materiály a užívá si průběh přeměny jeho domova. Myslím, že částka okolo 20 000 není až tak vysoká, když si zákazník uvědomí, že by se mu bez využití služeb designéra nějaká část projektu nepovedla. Musel by to pak přepracovat, a tak by nakonec utratil ještě větší částku a to nemluvím o ztrátě času a nervech s tím spojených.
 
Co byste chtěla poradit a vzkázat lidem, kteří plánují novou výstavbu domu či rekonstrukci?

Zařizujte interiér s radostí, nadšením a nebojte si dopřát služby designéra. Není to nic, co byste si finančně nemohli dovolit. Do rekonstrukce věnujete spoustu svého času a energie a nikdo nechce zažít zklamání z nepovedeného výsledku. Věnujte raději svůj čas rodině, práci, koníčkům a rekonstrukci svěřte do rukou odborníka, který má zkušenosti, zná veškerá řemesla, dodavatele, apod. Vzhledem k tomu, že si na počátku spolupráce vše odladíme, tak se prakticky nemůže stát, že nastane zklamání z konečného výsledku. Což se nedá říci o variantě, když se do projektu pouštíte jen sami.
 
Změnila nějak pandemie covidu uvažování Vašich …
foto: PR


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: PR
autor: PR
Další články

Meteorologové: V první polovině prosince se oteplí, i o Vánocích bude přes den nad nulou Meteorologové: V první polovině prosince se oteplí, i o Vánocích bude přes den nad nulou V týdnu, kdy budou vánoční svátky - mezi 20. a 26. prosincem, průměr denních teplot … Očkovaní lidé budou po významném rizikovém kontaktu muset na test Očkovaní lidé budou po významném rizikovém kontaktu muset na test Dosud očkovaní lidé podle metodického pokynu hlavní hygieničky z 19. října nemuseli … Na výjezdu z Příbrami přetočil řidič Fabii na střechu, dechovou zkoušku na alkohol odmítl Na výjezdu z Příbrami přetočil řidič Fabii na střechu, dechovou zkoušku na alkohol odmítl Policie silnici obousměrně uzavřela. Semafory v Žežické stále nefungují. Křižovatka si připisuje další nehodu Semafory v Žežické stále nefungují. Křižovatka si připisuje další nehodu Při střetu dvou aut došlo k poranění jednoho z řidičů. Příbramsko zasáhne v úterý silný vítr, hrozí škody na domech i problémy v dopravě Příbramsko zasáhne v úterý silný vítr, hrozí škody na domech i problémy v dopravě Výstraha před silným větrem platí v úterý od 06:00 do 24:00. Všichni lidé se mohou registrovat na webu k přeočkování proti covidu Všichni lidé se mohou registrovat na webu k přeočkování proti covidu Nárok na přeočkování mají nyní lidé šest měsíců po dokončeném předchozím očkování. Od … Kam až sahají tradice posvátného jmelí? Kam až sahají tradice posvátného jmelí? Jmelí je neodmyslitelným symbolem Vánoc. Jeho léčivé účinky a magické síly byly známy … Příbram bude příští rok hospodařit s téměř miliardou, chystá investice za 400 milionů Příbram bude příští rok hospodařit s téměř miliardou, chystá investice za 400 milionů V městské kase je v tuto chvíli zhruba 300 milionů korun. V památníku Vojna u Příbrami se natáčel klip Totalitní řád skupiny Debustrol V památníku Vojna u Příbrami se natáčel klip Totalitní řád skupiny Debustrol Hlavní role v klipu se zhostil herec Martin Dejdar.
Starosta: Vůči lidem v první linii nad zrušenými trhy fňukat nebudu Starosta: Vůči lidem v první linii nad zrušenými trhy fňukat nebudu Starosta Příbrami Jan Konvalinka společně se starostkou Lhoty u Příbramě Evou Drmlovou …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz