26. 7. svátek má Anna

Česko je na prahu chřipkové epidemie

28. listopadu 2023   (10:03)
Česko je na prahu chřipkové epidemie
foto: pixabay

U chřipkových onemocnění dosahují hranice začátku nepříznivé epidemiologické situace.


Nemocí dýchacích cest přibylo od předchozího týdne zhruba o 13 procent, u chřipkových onemocnění o 125 procent. Hygienická služba ČR na síti X uvedla, že ČR u chřipkových onemocnění je na začátku nepříznivé epidemiologické situace. Případů covidu-19 bylo podle dat ministerstva zdravotnictví v pondělí přes 2800, nejvíc za rok a půl. Hospitalizovaných s covidem-19 je téměř 650, intenzivní péči potřebuje 38.

"Hodnoty odpovídají sezonnímu období. U chřipkových onemocnění dosahují hranice začátku nepříznivé epidemiologické situace," uvedli hygienici. Lékaři nahlásili do statistik zhruba 1300 případů akutních infekcí dýchacích cest na 100.000 obyvatel.
Počty pozitivně testovaných na covid-19 setrvale rostou. Zatímco první zářijové pondělí mělo pozitivní test 199 lidí, první říjnové to bylo 857, první listopadové 1528 a v pondělí tohoto týdne více než 2800. V dubnu 2022, kdy bylo pozitivně testovaných naposledy víc než v současné době, bylo v nemocnicích přes 1000 nakažených a skoro 50 v těžkém stavu.
Od začátku září statistici evidují téměř 48.700 nakažených, testů na covid-19 bylo na podzim asi 204.000. Loni ve stejném období bylo evidováno asi 182.000 nakažených a testů více než 600.000. Předseda České vakcinologické společnosti České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně Roman Chlíbek minulý týden uvedl, že odhaduje počty reálně nakažených asi čtyřnásobné až pětinásobné proti počtu pozitivně testovaných.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

45. ročník SILMET Rally Příbram je minulostí. Dohnal s Vybíralem znovu zvítězili 45. ročník SILMET Rally Příbram je minulostí. Dohnal s Vybíralem znovu zvítězili Posádka Jan Dohnal – Ivo Vybíral zvítězila v 45. ročníku SILMET Rally Příbram a … SPORT Kouř z požárů ve Francii a Španělsku dorazil nad Česko. Odborníci vysvětlují, proč nepředstavuje zdravotní riziko Kouř z požárů ve Francii a Španělsku dorazil nad Česko. Odborníci vysvětlují, proč nepředstavuje zdravotní riziko Nad území České republiky se v neděli během časných ranních hodin začal dostávat kouř … NEPŘEHLÉDNĚTE Kraj podporuje rozšiřování sítě defibrilátorů v obcích Kraj podporuje rozšiřování sítě defibrilátorů v obcích Středočeský kraj chce přispět k rozšíření sítě přístrojů určených k laické resuscitaci … AKTUÁLNĚ Meteorologové rozšířili výstrahu před požáry i na střední Čechy Meteorologové rozšířili výstrahu před požáry i na střední Čechy Meteorologové dnes rozšířili výstrahu před vznikem požárů na západní a severní Čechy, … AKTUÁLNĚ Na Orlíku se objevili dva obří uhynulí sumci. Co se v přehradě děje? Na Orlíku se objevili dva obří uhynulí sumci. Co se v přehradě děje? Orlická přehrada je dlouhodobě známá jako místo, kde žijí jedni z největších sumců v … ZVÍŘATA Ze sedla do tenisek: Je lepší dovolená na kole, nebo po vlastních? Ze sedla do tenisek: Je lepší dovolená na kole, nebo po vlastních? Toužíte po pořádném restartu, ale váháte, jestli letos vsadit na rychlá kola, nebo na … LIFESTYLE Jak se žije s Door to Door? Příbram rozšiřuje nový systém třídění odpadu. Nádoby jsou přímo u domů, svoz častější a třídění jednodušší Jak se žije s Door to Door? Příbram rozšiřuje nový systém třídění odpadu. Nádoby jsou přímo u domů, svoz častější a třídění jednodušší Systém Door to Door (D2D) už v Příbrami běží v prvních lokalitách a postupně se … AKTUÁLNĚ Galerie Františka Drtikola otevřela výstavu o intimitě, identitě i společenských stereotypech Galerie Františka Drtikola otevřela výstavu o intimitě, identitě i společenských stereotypech Galerie Františka Drtikola Příbram připravila novou výstavu mladého umělce Michala … KULTURA Záchrana vydřího mláděte v Příčovech má pokračování: V Hrachově o něj teď pečují čtyřiadvacet hodin denně Záchrana vydřího mláděte v Příčovech má pokračování: V Hrachově o něj teď pečují čtyřiadvacet hodin denně Obyvatelé obce Příčovy upozornili záchranáře z Ochrany fauny ČR na podivné pískání, …
Zloději si vybírají k vloupání hlavně auta v Příbrami Zloději si vybírají k vloupání hlavně auta v Příbrami Majetková kriminalita se i nadále významně podílí na celkové kriminalitě na … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz