České dráhy posílí vlaky na pochod Praha - Prčice a nabídnou celodenní jízdenku
7. května 2024 (06:28)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Speciální celodenní jízdenka pro středočeský region a Prčice bude stát 199 korun a v den pochodu bude platit ve druhé třídě vlaků ČD.
České dráhy (ČD) plánují výrazně posílit vlakovou dopravu v sobotu 18. května do míst startu pochodu Praha - Prčice. Národní dopravce posílí pravidelné dálkové a regionální spoje a přidá nové. Zajistí také mimořádné zastávky dálkových vlaků v Heřmaničkách na Benešovsku. Jízdní řády ještě dopravce nemá, Správa železnic je podle drah zveřejní několik dní před pochodem. Účastníci pochodu také mohou využít speciální celodenní jízdenku.
Dráhy v den pochodu vypraví tři mimořádné spoje z pražského hlavního nádraží do Tábora ráno v 05:15, 06:15 a 07:15 a zpět z Heřmaniček do Prahy večer v 18:30, 19:30 a 20:30. Z Heřmaniček do Benešova u Prahy zajistí dopravce také kyvadlové vlaky, které budou jezdit každou od 15:30 do 20:30 a budou na ně navazovat spoje do Prahy. Tyto mimořádné vlaky budou zastavovat také ve Voticích, Olbramovicích a Bystřici u Benešova.
Posilové vozy zařadí dráhy na rychlíky z Prahy do Českých Budějovic a Velenic a do Lince. Některé ranní vlaky budou mít podle mluvčího ČD Petra Pošty až 11 vozů, odpolední vlaky většinou osm vozů. Do posilových vozů nebude možné zakoupení místenky.
Dráhy posílí také spěšný vlak z Prahy do Benešova u Prahy, regionální vlaky z Benešova u Prahy do Sedlčan, z Tábora do Milevska a z Prahy přes Vrané nad Vltavou do Týnce nad Sázavou. Odpolední rychlíky budou od 14:15 do 21:45 mezi Prahou a Českými Budějovicemi výjimečně zastavovat i ve stanici Heřmaničky.
Pořadatelé pochodu si u drah objednali také kyvadlovou autobusovou dopravu z Prčice k železniční zastávce Heřmaničky. Interval bude záviset na aktuálním množství cestujících a budou jezdit přibližně do 21:00.
Cyklisté, kteří se zúčastní pochodu, budou moct kola vlakem přepravovat pouze s povinnou rezervací místa pro jízdní kolo. Cyklistům dráhy doporučují cestovat ze stanice Benešov u Prahy, případně kyvadlovou dopravou z Heřmaniček do Benešova.
Speciální celodenní jízdenka pro středočeský region a Prčice bude stát 199 korun a v den pochodu bude platit ve druhé třídě vlaků ČD. Jízdenky si mohou účastníci pochodu koupit na e-shopu dopravce, na vybraných přepážkách a ve vybraných automatech nebo v aplikaci Můj vlak. V sobotu 18. května je budou prodávat i průvodčí přímo ve vlacích s manipulační přirážkou. Prodej jízdenek dráhy ukončí ve 12:00 v den pochodu.
Pochod Praha-Prčice se koná od roku 1966, kdy se pětistovka turistů vydala překonat vzdálenost 100.000 loktů českých, což odpovídá zhruba 60 kilometrům. Kvůli pandemii covidu-19 měla akce dva roky pauzu a obnovila se opět v roce 2022. Letošní 57. ročník účastníkům nabídne 21 různých tras, hlavní z tras startuje u metra Háje v Praze, cyklotrasa pak u komunitního centra Matky Terezy ve stejné městské části. Loni se na trasy pochodu vydalo 21.760 turistů.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Na Příbramsku havaroval opilý motorkář do stromu. Letěl pro něj vrtulník
•Benzin i nafta ve Středočeském kraji od minulého týdne zlevnily
•V dubnu na středočeských silnicích zemřelo osm lidí, meziročně o dva více
Další články
Hledaný muž byl nalezen mrtvý ve Voznici
Policisté hledali muže, který odešel z domova, kde nechal dopis na rozloučenou. …
AKTUÁLNĚ
Učíme děti pro svět zítřka: virtuální realita se stává součástí výuky v Chrašticích
Virtuální realita už dávno není jen doménou her. Na Základní škole a mateřské škole …
Brdský běžecký pohár 2026: Přes 30 závodů a 300 kilometrů
Harmonogram BBP pro rok 2026 nabízí řadu závodů nejen pro dospělé běžce, ale také v …
COOP zradil slepice i zákazníky a dál obchoduje s utrpením, říká organizace OBRAZ - Obránci zvířat
Organizace OBRAZ - Obránci zvířat bude v pátek 23. ledna v Příbrami protestovat před …
Hasiči z výsuvného žebříku museli otevřít násilím byt
Ve středu 21. ledna před 18. hodinu byli hasiči povoláni k technické pomoci do …
Příbramská rodačka a bývalá moderátorka Rádia Kiss bojuje s těžkou nemocí. V Milíně se chystá benefiční akce
Bára Tlučhořová, rodačka z Příbrami a dlouholetá moderátorka ranního vysílání Rádia …
Přepravní kontroloři mají k dispozici přenosné kamery
V rámci modernizace postupů přepravní kontroly Integrované dopravy Středočeského kraje …
Pohádky do kapsy se vracejí do příbramského divadla
Na Velkou scénu příbramského divadla se vrací oblíbené dětské představení Pohádky do …
Policie ve Středočeském kraji posílila kontroly. Zaměřila se na chodce, cyklisty i technický stav vozidel
Středočeští policisté se ve dnech 15. až 17. ledna zapojili do speciální …
Skauti zvou veřejnost na výrobu zákopových svíček pro Ukrajinu
Příbramští skauti zvou veřejnost k zapojení do celorepublikové sbírky Světlo a teplo …




