vývoj COVID-19
4. 3. 2021
Bezděkov 1
Bohostice 2
Bohutín 23
Borotice 6
Bratkovice 3
Březnice 50
Buková u Pb 1
Bukovany 5
Čenkov 4
Cetyně 2
Chotilsko 3
Chrást 2
Chraštice 1
Čím 4
Dlouhá Lhota 9
Dobříš 133
Dolní Hbity 11
Drahenice 2
Drahlín 11
Drásov 5
Drevníky 5
Drhovy 3
Dubenec 1
Dublovice 11
Dubno 5
Háje 10
Hluboš 15
Hlubyně 1
Horčápsko 2
Hřiměždice 4
Hudčice 8
Hvožďany 12
Jablonná 14
Jesenice 4
Jince 46
Kamýk n. V. 15
Klučenice 12
Kňovice 3
Kosova H. 9
Kotenčice 3
Koupě 1
Krásná H. 12
Křepenice 5
Křešín 2
Láz 11
Lazsko 5
Lešetice 2
Lhota u Pb 5
M. Hraštice 22
Milešov 9
Milín 23
Modřovice 2
Mokrovraty 23
Nalžovice 17
Narysov 9
Nechvalice 10
Nečín 6
Nedrahovice 8
Nová Ves p. P. 25
Nové Dvory 3
Nový Knín 30
Obecnice 29
Obořiště 8
Ohrazenice 5
Osečany 12
Ostrov 4
Ouběnice 3
Pečice 6
Petrovice 19
Pičín 6
Počepice 3
Podlesí 17
Příbram 574
Prosen. L. 14
Řadíč 4
Rosovice 19
Rožmitál p. T. 50
Rybníky 5
Sádek 5
Sedlčany 94
Sedlec-Prč. 37
Sedlice 4
Smolotely 3
Solenice 6
Stará Huť 20
Štětkovice 1
Suchodol 2
Svaté Pole 14
Svatý Jan 6
Svojšice 2
Tochovice 8
Třebsko 15
Trhové Dušníky 6
Tušovice 4
Velká Lečice 6
Věšín 6
Višňová 19
Volenice 2
Voznice 7
Vrančice 6
Vranovice 3
Vševily 2
Vys. Chlumec 7
Vysoká u Příbramě 4
Zalužany 5
Zduchovice 10
Županovice 1

Češi nasedli na kola a obchodníkům na Příbramsku zvedli prodeje o stovky procent

7. ledna 2021   (08:51)
Češi nasedli na kola a obchodníkům na Příbramsku zvedli prodeje o stovky procent

Ke stále sílícímu trendu v cyklistice patří elektrokola, která jsou řešením pro seniory nebo „sváteční“ sportovce, aby bez obtíží dojeli do vytyčeného cíle. Například na některý z vrcholků Brd.


Uplynulý rok znamenal pro naši společnost omezené možnosti pohybu a cestování. Našli jsme si ale nové způsoby, jak se „vydýchat“ z nedobrovolné izolace. Běžně prázdné cesty v okolí Příbrami se zaplnily pěšími turisty. Pandemie přihrála nečekaně masivní boom také cyklistickému sportu.
 

Stěžejní činností firmy Bikedream.cz z Rožmitálu pod Třemšínem je provoz internetového obchodu s nabídkou pro cyklistiku. „Převažují zákazníci mimo region Příbramska a celorepublikově nastal v loňském roce nárůst prodejů v řádech několika set procent. Stejnou informaci vám sdělí každý prodejce, velkoobchody a výrobci kol jsou vyprodaní,“ říká provozovatel e-shopu Vladimír Ondřejek.
 
Cyklo-market.cz kombinuje prodej na e-shopu a v kamenném obchodě v Novém Kníně. „Meziročně vzrostl prodej v roce 2020 o zhruba tři sta procent, u doplňků a vybavení došlo k nárůstu o dvě stě procent,“ uvádí Petr Šiška z tohoto obchodu.
 
Elektrokola tolerují nízkou fyzičku
Z klasických kol přecházejí cyklisté stále častěji na kola s elektrickým pohonem. „O elektrokola se zájem zvyšuje každoročně, stejně tak o lehká dětská kola. Dospělí se více zaměřují na kola s pohonem 1x11 nebo 12, což je dáno spíše nabídkou výrobců,“ objasňuje Petr Šiška.
 

„Jako přínos elektrifikace jízdních kol vidím možnost starších ročníků udržet si fyzickou kondici, a přitom nepřetěžovat organismus náročným profilem terénu nebo objemem kilometrů. Nesportující veřejnosti umožňují elektrokola objevovat pro ně do té doby fyzicky nedostupné cesty, terény a povzbuzovat cyklisty jedoucí na standardních jízdních kolech ‚přidej‘,“ popisuje pozitiva Vladimir Ondřejek.
 
Po technické stránce preferuje Vladimír Ondřejek elektrokola s možností odpojení pohonu elektromotoru (bez následného odporu motoru při jízdě) a zároveň jeho operativní demontáže včetně baterie, kdy lze poté elektrokolo používat stejně jako neelektrické jízdní kolo.
 
Brdy jen na jeden den
Místní nezpochybnitelnou devizou pro rozvoj cykloturistiky jsou Brdy, během loňského léta zde přibylo téměř 300 kilometrů značených cyklotras. „Vesměs všechny zpřístupněné cesty v CHKO Brdy jsou dnes již pojmenované, názvy označené tabulkou, včetně značení cyklostezek. Cesty se nemění, ale stále je co objevovat,“ doporučuje Vladimír Ondřejek.
 
Zatímco zatížení CHKO Brdy turisty a cyklisty vnímá Vladimír Ondřejek s ohledem na dostupnost oblasti jako extrémní, zůstává podle něj obchodní benefit zpřístupněného bývalého vojenského prostoru nulový: „Ekonomický přínos pro zdejší podnikatelskou sféru nevidím. Vzhledem k dobré dostupnosti Brd z Prahy a Plzně návštěvníci najednou a odjedou. Pouze zlomek turistů hledá v regionu ubytování.“
 
Analýze turistického potenciálu a návrhu možných řešení pro rozvoj turismu na Příbramsku se věnuje tzv. Koncepce turistického ruchu, kterou na podzim loňského roku schválilo zastupitelstvo města Příbram. Jako jedno ze slabých míst rozvoje turismu dokument zmiňuje nedostatečnou ubytovací kapacitu v regionu.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: ilustr_Pixabay

autor: Magdalena Rezková

Další články

Holobrada: Nemocniční péče je v režimu, který by se dal nazvat medicínou katastrof Holobrada: Nemocniční péče je v režimu, který by se dal nazvat medicínou katastrof Ředitel příbramské nemocnice Stanislav Holobrada upozorňuje, že může dojít ke snížení … V Tochovicích kdosi zastřelil tři lišky a pohodil je na kraj remízku V Tochovicích kdosi zastřelil tři lišky a pohodil je na kraj remízku Případem se zabývá policie. Příbramská nemocnice vyhlásila stav hromadného ohrožení osob Příbramská nemocnice vyhlásila stav hromadného ohrožení osob Středočeský kraj kvůli velkému počtu pacientů s covidem-19 povolá do nemocnic … Vodohospodáři evidují zvýšené úniky vody a vyzývají ke kontrole objektů Vodohospodáři evidují zvýšené úniky vody a vyzývají ke kontrole objektů V souvislosti s mrazivým počasím a následným prudkým oteplením v minulých dnech … Příbram nabízí finanční podporu rodičům, kteří jsou v tíživé situaci Příbram nabízí finanční podporu rodičům, kteří jsou v tíživé situaci V loňském roce město vyhlásilo veřejnou sbírku. O finanční podporu z této sbírky mohou … Další případ otráveného zvířete na Příbramsku. V Hříměždicích nalezli uhynulé vydří mládě Další případ otráveného zvířete na Příbramsku. V Hříměždicích nalezli uhynulé vydří mládě Líčení otrávených návnad je trýznivá praktika, která může být nebezpečná i pro … Příbramská nemocnice je na pokraji vyhlášení stavu hromadného postižení osob, zasedne krizový štáb Příbramská nemocnice je na pokraji vyhlášení stavu hromadného postižení osob, zasedne krizový štáb Stav hromadného postižení osob je mimořádná událost, při kterém se zdravotnické … 52. ročník napodruhé. Festival Antonína Dvořáka zahájil předprodej 52. ročník napodruhé. Festival Antonína Dvořáka zahájil předprodej Pořadatelé hudební akce chtějí po zrušeném loňském ročníku odehrát co nejvíce … Žena na Příbramsku spadla ze skály a skončila v bezvědomí. Místo přivolání záchranky ji lidé odvezli domů Žena na Příbramsku spadla ze skály a skončila v bezvědomí. Místo přivolání záchranky ji lidé odvezli domů Žena podle záchranářů utrpěla vážná poranění v oblasti hlavy.
Příbramská nemocnice se chystá na příliv pacientů, zavírá jedno z chirurgických oddělení Příbramská nemocnice se chystá na příliv pacientů, zavírá jedno z chirurgických oddělení Středočeský kraj zřejmě brzy vyhlásí stav hromadného postižení osob.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz