8. 4. svátek má Ema




Ceny bytů nejen v Příbrami stále rostou.

24. března 2017   (15:49)
Ceny bytů nejen v Příbrami stále rostou.

Prodat, či koupit nemovitost? Kdy je ta správná doba?



Kdo aktuálně, či dlouhodobě řeší změnu bydlení, anebo investici právě tímto směrem, jistě si povšiml, jak za poslední roky vzrostly ceny nemovitostí. Informace o stavu na trhu s byty a domy z médií se za poslední měsíce příliš neliší a vývoj cen závisí mimo jiné i od lokality.

Situace v příbramském okrese je úměrná také mírou nezaměstnanosti v Příbrami a ta je na minimu, jakou úřad práce v Příbrami za dlouhá léta nepamatuje. Přesněji: „Míra nezaměstnanosti je v současné době nejmenší za posledních 8 let,“ říká ředitel odboru zaměstnanosti úřadu práce v Příbrami, Mgr. Libor Bartůněk.

Takže poptávka po nemovitostech i díky této skutečnosti převyšuje nabídku. Skupina lidí, kteří chtějí a můžou kupovat, stále narůstá. Jen jaksi není moc z čeho vybírat. „Byty prostě nejsou,“ říká nejeden realitní makléř. Jedním z možných důvodů, může být i to, že mnoho majitelů nemovitostí, kteří už teď plánují prodávat, vyčkává na dobu, kdy mají ceny údajně ještě vyrůst někde i o ¼ současné prodejní ceny. Jedná se prý o několik měsíců. Vypovídá o tom mnoho článků na serverech, které se vývojem trhu nemovitostí zabývají. Většina se shoduje v tom, že ceny v roce 2017 ještě porostou.

Ač se prognózy vyplní, nebo ne: „Kdo chce kupovat, je nejvyšší čas. Kdo s prodejem vyčkává, zřejmě ví, proč,“ hodnotí experti. Vrátíme-li se k úvodní otázce našeho článku, odpovědět by vám měl nejen váš expert, ale také vnitřní pocit a instinkt.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: red
autor: SP








Další články

Večer na sídlišti v Příbrami? Zapomeňte na volné místo Večer na sídlišti v Příbrami? Zapomeňte na volné místo Nedostatek parkovacích míst v Příbram je problém, který jako místní obyvatel vnímám … NÁZOR Kocouři vydřeli pětisetovou bitvu. Příbram porazila Odolenu Vodu 3:2 Kocouři vydřeli pětisetovou bitvu. Příbram porazila Odolenu Vodu 3:2 Volejbalisté VK Trox Příbram mají za sebou mimořádně dramatické utkání. V domácím … SPORT TripperGo! dobývá Svatou Horu – dobrodružství pro celou rodinu TripperGo! dobývá Svatou Horu – dobrodružství pro celou rodinu V neděli 12. dubna ožije příbramská Svatá Hora netradičním dobrodružstvím. Dorazí sem … AKTUÁLNĚ Zámek Březnice v pořadu Skryté skvosty. Česká televize odvysílá díl už 9. dubna Zámek Březnice v pořadu Skryté skvosty. Česká televize odvysílá díl už 9. dubna Zámek Březnice se objeví v dalším dílu dokumentárního cyklu Skryté skvosty, který … HISTORIE V sobotu bude Kulturní dům v Příbrami opět hostit jednu z největších českých burz minerálů V sobotu bude Kulturní dům v Příbrami opět hostit jednu z největších českých burz minerálů Burza pro návštěvníky začíná v 8.30 ráno a končí ve 14 hodin. Vystavovat zde bude 90 … KOMERČNÍ SDĚLENÍ Ranní mrazy udeřily: úroda je v ohrožení, pěstitelé mají před sebou kritické dny Ranní mrazy udeřily: úroda je v ohrožení, pěstitelé mají před sebou kritické dny Velikonoční oteplení nás příjemně naladilo na jaro, ale návrat k realitě byl nečekaně … AKTUÁLNĚ Policisté i tento týden budou sledovat rychlostní limity. Kde se s nimi můžete potkat? Policisté i tento týden budou sledovat rychlostní limity. Kde se s nimi můžete potkat? Policisté na Příbramsku v dubnu zesílí dohled nad bezpečností silničního provozu. … DOPRAVA Krutost ukrytá za zdmi tvrze. Pičín zve na přednášku o Kateřině Bechyňové Krutost ukrytá za zdmi tvrze. Pičín zve na přednášku o Kateřině Bechyňové Ve čtvrtek 9. dubna od 17 hodin se v sále restaurace v Pičíně uskuteční beseda s … HISTORIE Páté Bohutínské pstruhobraní se blíží. Rybářský závod nabídne soutěž, ryby i zábavu pro děti Páté Bohutínské pstruhobraní se blíží. Rybářský závod nabídne soutěž, ryby i zábavu pro děti Místní organizace Českého rybářského svazu Bohutín společně s obcí Bohutín připravuje … NEPŘEHLÉDNĚTE
V Chrástu hoří skládka, hasiči berou vodu z Březnice V Chrástu hoří skládka, hasiči berou vodu z Březnice V úterý dopoledne se sjelo několik hasičských jednotek do Chrástu u Březnice. Hoří tam … VIDEO
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz