Čeká nás týden s tropickými teplotami, bouřky budou spíše ojedinělé
15. července 2024 (08:07)
Česko má před sebou tropický týden. Teploty se téměř každý den mohou dostat nad 30 stupňů Celsia. Bouřky budou tentokrát spíše ojedinělé. Více pršet může až o víkendu, v jehož závěru se také má mírně ochladit. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Podle výstrahy ČHMÚ se teploty dnes dostanou ve středních Čechách přes 31 stupňů Celsia. Pro další dny zatím výstraha neplatí, pravděpodobně se to ale změní. Předpověď s tropickými teplotami počítá. Ve středu by mělo být až 32 stupňů, ve čtvrtek očekávají meteorologové maxima pro celou zemi kolem 33 stupňů, stejně tak v pátek a zpočátku víkendu. V jeho závěru a na začátku příštího týdne by se pak nejvyšší teploty měly pohybovat kolem 28 stupňů.
Srážky a bouřky budou spíše výjimečné. V úterý se může přechodně zatáhnout od západu, odpoledne by ale mělo případných srážek ubývat. Ve středu se mohou přeháňky objevit ojediněle v jihovýchodní polovině Česka. O víkendu pak už může být přechodně zataženo a srážky četnější v celé republice.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK/ČHMÚ
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Záchranáři varují: Zaparkované auto na slunci se může změnit ve smrtelnou past. Jak reagovat v případě nouze?
•Teploty v pondělí a úterý opět překročí 31 stupňů
•Vyšly druhé Brdoviny, návštěvníky provedou Brdy a Podbrdskem
Další články
Gastro agent: Pizza Italia Příbram
Fast-food je hlavně o rychlosti. Ale v době, kdy se jídlo mění v logistiku, hledáme …
Fast food
Příbram řeší nedostatek kvalitních pracovníků: Roste zájem o částečné úvazky i technologické dovednosti
Poptávka po sezónních i stálých pracovnících v retailu a logistice se sice meziročně …
Zámek Březnice v pořadu Skryté skvosty: Česká televize natáčela s Jaroslavem Pleslem
Skryté skvosty představí zámek Březnice: historie, tajný sňatek i pobělohorská doba. …
Veterináři vymezili rizikovou oblast kvůli ptačí chřipce
Státní veterinární správa (SVS) v reakci na nepříznivý vývoj nákazové situace vymezuje …
Muzeum města Dobříš otevírá nové kreativní zázemí: první adventní dílny přilákaly návštěvníky, další akce už jsou v plánu
Muzeum města Dobříše zpřístupnilo v podkroví Kopáčkova domu nové prostory určené pro …
Kocouři doma zabrali: Ostrava padla 1:3
Desáté kolo ČEZ extraligy mužů přineslo do Příbrami radost. VK TROX po ztrátě prvního …
Sport
Zimní počasí se odkládá. Teplé jihozápadní proudění nepoleví
Zdá se podle posledních předpovědí, že se letos typicky zimního počasí zatím ani v …
Jak se chránit před respiračními infekcemi: jednoduché kroky, které fungují
Chřipka, covid-19 i další respirační infekce se šíří rychle a nenápadně. Obzvlášť …
Druhá adventní neděle – bronzová: rodina, cukroví a dobré skutky
Bronzová adventní neděle je druhým krokem na cestě k Vánocům. Druhá svíčka na věnci …
Vánoce
ROLE 1 v Jincích: Aby přežili v boji, musejí i vojenští zdravotníci absolvovat taktický výcvik a dril
Bahno, chlad, málo spánku a neustálá hrozba dronů či min. Takové podmínky prověřily …
FOTOGALERIE





