8. 3. svátek má Gabriela

Čeká nás slunečný víkend s tropickými teplotami

16. června 2022   (09:26)
Čeká nás slunečný víkend s tropickými teplotami
foto: pixabay

V neděli by mohlo být až 36 stupňů Celsia, večer se pak objeví přeháňky a bouřky.


Víkend bude v Česku slunečný, meteorologové očekávají tropické teploty. V neděli by místy, zejména v Čechách, mohlo být až 36 stupňů Celsia, večer se pak objeví přeháňky a bouřky. Vyplývá to z týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Bouřky, ojediněle i silné, hrozí i dnes na většině území Česka, doprovázet je mohou přívalové srážky a kroupy.

"V Čechách od západu již začíná oblačnosti přibývat a dočkáme se postupně přeháněk nebo bouřek, které zejména v jihovýchodní polovině území odpoledne mohou být ojediněle i silné, doprovázené nárazy větru kolem 70 km/h, přívalovými srážkami kolem 30 mm a kroupami," uvedl dnes ČHMÚ na facebooku. Nejvyšší denní teploty se dnes budou pohybovat mezi 25 až 29 stupni Celsia.
V pátek se přeháňky objeví už jen ojediněle na východě a teploty budou o něco málo nižší, vystoupají k 26 stupňům. V sobotu bude jasno, teploty se budou pohybovat kolem tropické třicítky. Nejtepleji by mělo být v severozápadní polovině Čech, kde mohou teploměry ukázat až 33 stupňů Celsia. Neděle se pak může stát nejteplejším letošním dnem, meteorologové očekávají až 36 stupňů Celsia. Večer se na severozápadě vyskytnou při zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky nebo bouřky, které mohou být podle ČHMÚ i silné. Po víkendu se mírně ochladí, bouřky a přeháňky budou přetrvávat.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ ČTK / ČHMÚ
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Mlha na silnicích: Špatně zapnuté mlhovky mohou být stejně nebezpečné jako rychlá jízda Mlha na silnicích: Špatně zapnuté mlhovky mohou být stejně nebezpečné jako rychlá jízda Mlhavá rána nejsou jen výsadou podzimu, ale i současného jarního počasí. Místy jsou … Noční požár v Rožmitále: Plameny z popelnice ohrozily rodinný dům Noční požár v Rožmitále: Plameny z popelnice ohrozily rodinný dům Noční požár popelnice v Rožmitále pod Třemšínem se v neděli 8. března rozšířil na … BLESKOVÁ ZPRÁVA Rozbité chodníky v Příbrami čeká změna. Město přidá i problémový úsek u Václaváku Rozbité chodníky v Příbrami čeká změna. Město přidá i problémový úsek u Václaváku Rozbitým chodníkům v Příbrami by se letos mělo výrazně ulevit. Město chystá velkou … Karafiát není symbolem ideologie. Mezinárodní den žen má hlubší kořeny, než si mnozí myslí Karafiát není symbolem ideologie. Mezinárodní den žen má hlubší kořeny, než si mnozí myslí Když se řekne Mezinárodní den žen, těm starším se okamžitě vybaví červený karafiát, … Hepatitida A dál roste. Příbram hlásí první letošní případy — a čísla překvapí Hepatitida A dál roste. Příbram hlásí první letošní případy — a čísla překvapí Hepatitida typu A se dál šíří Českem a počet případů letos opět rychle roste. Jen od … ZDRAVOTNICTVÍ Nad McDonald's v Příbrami zasahovali hasiči Nad McDonald's v Příbrami zasahovali hasiči V sobotu odpoledne hasiči likvidovali požár suché trávy nad prodejnou McDonald's … AKTUALIZOVÁNO Příbram představila investiční plány na rok 2026. Dodavatelům je přiblížila prostřednictvím projektu Meet the Buyer Příbram představila investiční plány na rok 2026. Dodavatelům je přiblížila prostřednictvím projektu Meet the Buyer Město Příbram i letos představilo své plánované investice prostřednictvím projektu … /PÁTRANÍ/ Muže hledá policie i kamarádi, rád se toulá po Brdech /PÁTRANÍ/ Muže hledá policie i kamarádi, rád se toulá po Brdech Od 5. března je vyhlášeno pátrání po muži z Berounska. FOTO Rozpadá se milínský mančaft? Z milínského hřiště odcházejí klíčoví hráči Rozpadá se milínský mančaft? Z milínského hřiště odcházejí klíčoví hráči Fotbalový klub z Milína vstupuje do jarní části sezony s výraznými změnami v kádru. …
Příbram poprvé doma na jaře. Jízda, šance, tyč v nastavení — s Jihlavou remíza 1:1 Příbram poprvé doma na jaře. Jízda, šance, tyč v nastavení — s Jihlavou remíza 1:1 Fotbalisté Příbrami se ve druhém jarním kole poprvé představili domácím fanouškům a … VIDEO
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz