Čeká nás slunečný týden s letními teplotami kolem 25 stupňů
29. května 2023 (08:01)
Česko čeká převážně slunečný týden s letními teplotami kolem 25 stupňů Celsia. Bude pokračovat suché počasí bez srážek. Informoval o tom dnes Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v týdenní předpovědi. Na většině území nadále platí výstraha na nebezpečí požárů.
Pro dnešní den očekává předpověď jasnou nebo polojasnou oblohu s teplotami mezi 21 až 25 stupni Celsia. Na horách bude kolem 13 stupňů. Povane mírný severovýchodní až severní vítr. V úterý se přechodně mírně ochladí na 19 až 23 stupňů a bude spíš polojasno. Hned ve středu se ale vrátí jasná obloha a teploty kolem 25 stupňů. V noci bude mezi šesti až deseti stupni Celsia.
Ve čtvrtek se ještě více oteplí, meteorologové předpovídají polojasno s teplotami do 27 stupňů. Pro pátek a víkend platí nadále teploty kolem 25 stupňů. Při přechodné oblačnosti se ojediněle mohou objevit přeháňky.
Intenzivnější srážky zatím předpověď neočekává. Kvůli suchu meteorologové v neděli rozšířili území, kde do odvolání platí výstraha týkající se požárů. Od dnešního rána se týká většiny území Čech s výjimkou jihu a severovýchodu. Pražský magistrát a Středočeský kraj kvůli suchu vyhlásily od pátečního poledne zákaz rozdělávání ohňů a kouření v lesích, parcích a dalších rizikových místech, kde hrozí vznik požáru.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK/ČHMÚ
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Meteorologové rozšířili výstrahu na nebezpečí požárů na většinu Čech
•Cílem ornitologické vycházky v Brdech je zmizelá obec Kolvín
•Lidé mohou do konce měsíce přihlásit stromy do ankety Strom roku
Další články
Proč je správné užívání antibiotik důležitější než kdy dřív?
Antibiotická rezistence patří k největším hrozbám moderní medicíny. O tom, proč …
ROZHOVOR
V Příbrami se představí Ivan Mládek a jeho legendární Banjo Band
Ve čtvrtek 27. listopadu od 19:00 ožije Estrádní sál Divadla A. Dvořáka Příbram …
Dobříš má nové stromy díky společné výsadbě dobrovolníků
Dobrovolníci, skauti i zástupci města společně vysadili desítky stromů a keřů ve …
Z druhé strany lavičky: Nízkoprahové denní centrum a Noclehárna
První díl ze série reportáží o nízkoprahových službách, terénní pomoci a životě bez …
Děti mají právo na pocit bezpečí
Světový den prevence týrání a zneužívání dětí připomíná nutnost chránit …
Krajina, která učí i zrcadlí. Nová kniha o středních Čechách vede od starohor k dnešku i k sobě samým
Středočeský kraj ve spolupráci s nakladatelstvím Dokořán představil již dvanáctou …
30+ PARTY v Pekle: Večer, jaký Příbram ještě nezažila
Music Club Peklo slaví třetí narozeniny od otevření klubu a tak zve už tento pátek 21. …
Temala převzala štafetu v náhradní rodinné péči
Dlouholetou činnost kanceláře náhradní rodinné péče při Dětském domově Korkyně na …
Je čas námluv raka kamenáče
Rak kamenáč je nejvzácnější druh raka v naší zemi a stal se symbolem CHKO Brdy.
Pacific Crest Trail: Ema Albrechtová vypráví v Příbrami o cestě z Mexika do Kanady
Jaké to je projít pěšky legendární trasu Pacific Crest Trail? O tom bude ve čtvrtek …





