11. 8. svátek má Zuzana
Bude Příbram v oblasti sportu průkopnickým městem?

18. září 2019   (09:58)
Bude Příbram v oblasti sportu průkopnickým městem?

Velkého ocenění se dostalo městu od sportovních odborníků, kteří se věnují koncepci sportu na celostátní úrovniCo přinesla konference sportu? Zcela jistě řadu nových poznatků, námětů, ale také slova chvály od lidí, kteří pracují na změně koncepce sportu na republikové úrovni. „Příbram je prvním městem v republice, kde se řeší sport mimo volební období a kde jdou sami naproti změnám, které se v oblasti sportu připravují,“ řekl při čtvrteční konferenci sportu Michal Prokeš, vrcholný manažer v oblasti sportu a dlouholetý sportovně technický ředitel FAČR
 
Sportovní konferenci uspořádala pracovní skupina Sport 2030. Právě tato skupina se snaží společně se členy příbramských sportovních klubů najít cestu, jak děti přivést zpět k běžnému pohybu, sportu, který není pouze na vrcholové úrovni. 
 
„Jsme rádi, že tito odborníci vážili cestu do Příbrami. Potěšující je, že jejich slova potvrdila naši vizi, náš záměr, kam bychom chtěli příbramské děti směrovat, to znamená vrátit jim lásku ke sportu. Ne každý je na sport nadaný, ale každý by se měl nějakým způsobem pravidelně hýbat, a ne trpět při hodinách tělesné výchovy,“ uvedla místostarostka Zorka Brožíková, která je zároveň členkou pracovní skupiny Sport 2030
 
Při konferenci byl rodilým Příbramanem Antonínem Barákem představen projekt Sportík. V rámci tohoto projektu, který by město Příbram chtělo zajistit pro děti prvního stupně základních škol, se děti učí sportovní všestrannosti pod dohledem zkušených trenérů. „Projekt jsme pilotně zahájili na několika pražských školách, které jsme sami oslovovali. Tady je to zcela obráceně. Město Příbram přišlo a o projekt se intenzivně zajímá. Věřím, že se podaří v našem městě projekt realizovat,“řekl Antonín Barák, který opět zmínil potřebu přivést ke sportu děti v nejútlejším věku.
Co přinesla konference sportu? Zcela …

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Eva Švehlová
DiS.

autor: top

Další články

Začal se ukájet a běžel ke mně, říká žena, kterou v pondělí večer obtěžoval v Příbrami onanista Začal se ukájet a běžel ke mně, říká žena, kterou v pondělí večer obtěžoval v Příbrami onanista Informační centrum se přesune do bývalého fotoateliéru v Pražské ulici Informační centrum se přesune do bývalého fotoateliéru v Pražské ulici Město chce tímto krokem oživit nákupní zónu v Pražské ulici. 11. srpna 2020   (13:03) Psal jsem ráno řeckému premiérovi, aby se na to ještě podívali, řekl Babiš k povinným testům Psal jsem ráno řeckému premiérovi, aby se na to ještě podívali, řekl Babiš k povinným testům Řecké rozhodnutí o povinných testech Babiše překvapilo. 11. srpna 2020   (11:30) Až se sochy zřítí a dopadnou na zem, zbude z nich prach a má být konec světa. Hrad Vargač je naplněn tajemstvím Až se sochy zřítí a dopadnou na zem, zbude z nich prach a má být konec světa. Hrad Vargač je naplněn tajemstvím O víkendu bylo v Plzni zrušeno vystoupení Mareše, v Příbrami se show uskuteční O víkendu bylo v Plzni zrušeno vystoupení Mareše, v Příbrami se show uskuteční Příbramská Summer party se koná 21. 8. 2020 v letním kině v Příbrami a kromě již zmíněného Leoše Mareše vystoupí také Pavel Callta nebo kapela Holki. 11. srpna 2020   (08:19) Bezpečnostní přeliv na Orlíku se má začít stavět v dubnu 2021 Bezpečnostní přeliv na Orlíku se má začít stavět v dubnu 2021 Hodnota zakázky je zhruba 1,5 miliardy korun. 11. srpna 2020   (06:30) Budete cestovat do Řecka? Přibalte negativní test na covid Budete cestovat do Řecka? Přibalte negativní test na covid Turisté z několika evropských zemí, včetně České republiky, budou smět do Řecka od 17. srpna jen s negativním testem na covid-19. 10. srpna 2020   (17:38) AKTUALIZOVÁNO Deset hasičských jednotek likviduje požár pole u Podluh. Vítr hnal oheň do lesa Deset hasičských jednotek likviduje požár pole u Podluh. Vítr hnal oheň do lesa Tuzemské cestovky ruší některé zářijové zájezdy do exotických destinací Tuzemské cestovky ruší některé zářijové zájezdy do exotických destinací Rušení cest se týká především Egypta a Turecka zhruba do poloviny září. 10. srpna 2020   (14:05)
Meteorologové varují: Ženou se bouřky s přívalovými dešti Meteorologové varují: Ženou se bouřky s přívalovými dešti Meteorologové vydali výstrahu před silnými bouřkami a vydatnými dešti. Bouřky zasáhnou většinu území republiky od pondělního poledne do půlnoci, během úterý se bude situace opakovat. 10. srpna 2020   (12:42)
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz