21. 9. svátek má Matouš

Bude je bavit házená? V Příbrami pokračují prázdninové tréninky pro děti

30. července 2021   (14:38)
Bude je bavit házená? V Příbrami pokračují prázdninové tréninky pro děti
foto: oddíl házené TJ Spartak Příbram/se souhlasem

Sportovní setkání pro všechny věkové kategorie pořádá třikrát týdně na venkovních hřištích oddíl házené TJ Spartak Příbram.


Děti v Příbrami si mohou během letních prázdnin vyzkoušet nový sport nebo procvičit zdatnost s míčem. Trenéři z oddílu házené TJ Spartak Příbram se jim budou věnovat třikrát týdně na různých místech ve městě. „Tréninky jsou volně přístupné pro všechny věkové kategorie. V červenci jsme se zatím potkali s dětmi od šesti do patnácti let a jsme připraveni zapojit mladší i starší,“ zve zájemce za příbramský házenkářský oddíl Vladimír Kostínek.

Sportovní setkání trvají devadesát minut, vždy od 17.00 do 18.30. V pondělí se hraje na sportovišti pod Svatou Horou, ve středu na pískovém hřišti v areálu Nového rybníka a v pátek na travnatém hřišti u 7. ZŠ (Školní) v Příbrami. Účast není podmíněna doložením potvrzení o bezinfekčnosti. „Věříme, že jsme všichni zodpovědní a v případě příznaků – nejen onemocnění covid-19 – se děti hromadných akcí neúčastní. Naši trenéři se pravidelně testují dvakrát týdně,“ říká Vladimír Kostínek.
Pokud se dětem házená zalíbí, mohou se do místního oddílu přihlásit již na prázdninovém tréninku nebo jakémkoliv dalším během roku. „Spodní věkový limit uchazeče je oficiálně šest let, takto malé děti totiž mohou nastupovat v našich soutěžích. Je-li dítěti méně, rádi ho také přijmeme do party. Vyžití při přátelských turnajích je dostačující pro všechny naše členy bez rozdílu věku,“ upřesňuje Vladimír Kostínek. Horní věková hranice u dívek i chlapců je patnáct let, starší kategorie v příbramském klubu zatím herně nepůsobí. Starší odchovanci se ovšem uplatňují na trenérských či rozhodcovských postech. První tréninkový měsíc je zdarma „na vyzkoušenou“, poté je nutné zaplatit členský příspěvek adekvátní věkové kategorii.
Nejmenší děti absolvují dvakrát týdně hodinu až hodinu a půl v tělocvičně Gymnázia Příbram v ulici Legionářů. Mladší a starší žáci a žačky trénují už třikrát týdně a dorostenecké kategorie mají tři kolektivní a jeden či dva individuální tréninky. Ke sportu jsou využívány školní tělocvičny (např. v učilišti Pod Šachtami, ve Waldorfské škole, v ZŠ 28. října, ZŠ Březové Hory, ZŠ Jiráskovy sady) nebo ve sportovní hale v Příbrami. „Pokud bych vypíchnul středeční tréninky, děti ve věku šest až devět let trénují od 17.00 do 18.00 v prostorách příbramského gymnázia, deseti až dvanáctiletí v tělocvičně Pod Šachtami od 17.00 do 18.30. Kluci ve věku třináct až patnáct let jsou od 16.00 do 17.30 ve sportovní hale a stejně stará děvčata trénují v tělocvičně základní školy na Březových Horách od 17.00 do 18.30. Dorostenky pak ve středu dojíždějí do haly v Sedlčanech,“ popisuje jeden den házenkářů Vladimír Kostínek.
Nejmenší děti absolvují dvakrát týdně hodinu …
foto: oddíl házené TJ Spartak Příbram/se souhlasemTip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková

Další články

Příbramská nemocnice očkuje 120 lidí týdně, s třetí dávkou ještě nezačala Příbramská nemocnice očkuje 120 lidí týdně, s třetí dávkou ještě nezačala Podle starosty Příbrami Jana Konvalinky (za ANO) je mezi seniory v městských … Příbramská průmyslovka oslaví 170. výročí. Patří mezi nejstarší školy v ČR Příbramská průmyslovka oslaví 170. výročí. Patří mezi nejstarší školy v ČR Na začátku listopadu tohoto roku uplyne právě sto sedmdesát let od zahájení vyučování … Meteorologové: Teplé počasí zůstane až do konce září, v říjnu se začne ochlazovat a přibude srážek Meteorologové: Teplé počasí zůstane až do konce září, v říjnu se začne ochlazovat a přibude srážek Meteorologové vydali dlouhodobou předpověď počasí. Výlov Sadoňského rybníka doprovodí myslivecké troubení i soutěže pro děti Výlov Sadoňského rybníka doprovodí myslivecké troubení i soutěže pro děti Během Myslivecko-rybářské slavnosti v Rožmitále pod Třemšínem koupíte živé ryby nebo … Pekárna plánuje investice za stovky milionů, nabírat bude více než 200 zaměstnanců Pekárna plánuje investice za stovky milionů, nabírat bude více než 200 zaměstnanců Město Příbram schválilo odprodej pozemků, které pekárna ke svému záměru … Tým, který dosahuje skvělých výsledků, přitahuje další šampiony Tým, který dosahuje skvělých výsledků, přitahuje další šampiony Příbramská firma Wheelabrator Czech (dříve DISA) dosahuje v současnosti vrcholu svého … Komerční sdělení Obchodní akademie oslavila sto let, ocenila emeritní ředitele i firmy Obchodní akademie oslavila sto let, ocenila emeritní ředitele i firmy Obchodní akademie Příbram zároveň stále vybírá ve veřejné anketě nové logo a v plánu … Archeologové našli na budované D4 u Čimelic pravěká sídliště i hroby Archeologové našli na budované D4 u Čimelic pravěká sídliště i hroby Máme zde minimálně dvě sídliště ze starší doby železné neboli z doby halštatské, což … Vnučka Ladislava Sitenského povypráví o fotografiích svého dědečka Vnučka Ladislava Sitenského povypráví o fotografiích svého dědečka Spolu s Adélou Kándlovou provede aktuální výstavou Na kole ředitel Galerie Františka …
V Příbrami byla zahájena topná sezona V Příbrami byla zahájena topná sezona Příbramská teplárna zásobuje více než deset tisíc domácností teplem rozváděným po 18 …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz