Bohutínští rybáři naučí „lovit“ děti z dětského domova
24. května 2022 (06:18)
foto: ČRS, MO Bohutín
Program pro děti z Lazce připravila organizace na neděli 5. června u rybníka V Luhu, v sobotu 4. června bude na stejném místě pořádat dětské rybářské závody.
První červnový víkend budou břehy drahlínského rybníka V Luhu „okupovat“ malí vyznavači sportovního rybaření. Bohutínská organizace Českého rybářského svazu připravila na sobotu 4. června dětské závody, o den později seznámí s rybařením děti z dětského domova v Lazci.
Prezentace na sobotní akci začíná od 7.00, první poločas trvá od 8.00 do 10.00. Po půlhodinové pauze čekají sportovce další dvě hodiny s udicí a podběrákem. Druhého ročníku závodu O pohár předsedy místní organizace Bohutín se mohou zúčastnit děti do patnácti let. Kapacita 25 míst ještě není naplněna, rezervaci zajistíte na e-mailu info.mobohutin@gmail.com.
Na stejném místě si v neděli zarybaří děti z Dětského domova Pepa. „Naučíme je formou her chytat ryby, budou připraveny různé tematické soutěže, poznávání ryb a focení s naším maskotem – vodnicí Kuňkou,“ informuje o náplni akce předseda místní organizace Bohutín Českého rybářského svazu Lumír Mazánek. Na závěr předají rybáři dětskému domovu dar.
Organizace vznikla v roce 2020, aktuálně vede kroužky rybaření v Bohutíně a v Pičíně a spolupracuje také s Domem dětí a mládeže v Příbrami. „Náš územní svaz poskytuje dětem první rybářskou povolenku zdarma,“ předesílá Lumír Mazánek jeden z důvodů, proč je o volnočasovou aktivitu v přírodě stoupající zájem. Bohutínští rybáři organizují i výlety, naposledy se s dětmi vydali k sádkám do Plzně a navštívili zdejší zoo.
Závod u rybníka V Luhu je poslední obdobnou akcí před prázdninami. Nábor nových členů začne s novým školním rokem, první povolenku mohou dostat děti od šesti do patnácti let. „Máme i mladší členy, pro složení rybářských zkoušek je ale potřeba umět číst a psát,“ vysvětluje spodní věkový limit pro získání rybářského lístku předseda organizace. Další informace zájemci najdou na webu www.rybaribohutin.cz.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková
Související
•V tomto týdnu teploty často klesnou pod 20 stupňů, bude pršet
•Aktivita klíšťat je stále na nejvyšším stupni, riziko napadení je mimořádné
•Na pochod Praha-Prčice se po dvouleté pauze vydalo přes 17.500 turistů
Další články
Tři týdny strachu, naděje a vyčerpání. Příběh fenky Týny spojil desítky lidí
Začalo to nenápadně. Dvě feny utekly ze zahrady rodinného domu. Jedna se brzy našla. …
Kraj pokračuje v projektu „Obědy do škol“
Radní kraje odsouhlasili poskytnutí financí na zajištění školního stravování pro děti …
Příbram se chystá na událost roku 2026. Do města míří 30. Setkání hornických měst a obcí i Evropský den horníků a hutníků
Příbram se v červnu stane centrem evropského hornictví. Od 12. do 14. června bude …
Kultura
Nehod ve Středočeském kraji ubylo. Na Příbramsku při nich ale v roce 2025 zemřelo pět lidí
Dopravní policisté ve Středočeském kraji řešili v roce 2025 celkem 13 857 dopravních …
Večery s Golemem nabídnou setkání s Tomášem Töpferem i šansony Renaty Drössler
Oblíbený kulturní cyklus Večery s Golemem zve diváky na další výjimečný večer, který …
Vánočně rozzářená Příbram. Jen Grinch byl proti
Příbram se o adventu rozsvítila desítkami světelných vánočních dekorací. Od náměstí …
ANKETA
Na náměstí T. G. Masaryka přistál ve středu vrtulník
Ve středu 14. ledna odpoledne přistál na náměstí T. G. Masaryka vrtulník. Záchranáři …
Kauza KFC: kontroly odhalily výskyt nebezpečných bakterií v mase
Síť rychlého občerstvení KFC v poslední době čelí zvýšené pozornosti veřejnosti v …
Hattrick je pryč. Macík po dvou dnech plných smůly bojuje hlavně o to dojet se ctí
Dva dny, které obrátily Dakar vzhůru nohama. Zatímco Aleš Loprais včera vyhrál 9. …
Sport
Na ženu, která měla pobodat muže, byla uvalena vazba
Policisté z Územního odboru v Příbrami a následně i středočeští krajští kriminalisté …




