vývoj COVID-19
27. 10. 2020
Bezděkov 2
Bohostice 3
Bohutín 31
Borotice 3
Bratkovice 4
Březnice 55
Buková u Pb 4
Čenkov 12
Chotilsko 2
Chraštice 4
Čím 1
Daleké Duš. 4
Dlouhá Lh. 1
Dobříš 245
Dolní Hbity 9
Drahenice 1
Drahlín 5
Drásov 7
Drhovy 1
Dublovice 22
Dubno 6
Háje 6
Hluboš 19
Hlubyně 1
Horčápsko 1
Hřiměždice 7
Hudčice 3
Hvožďany 8
Jablonná 10
Jesenice 3
Jince 38
Kamýk n. V. 19
Kňovice 1
Korkyně 2
Kosova H. 40
Kotenčice 5
Kozárovice 5
Krásná H. 40
Láz 4
Lazsko 5
Lešetice 2
Lhota u Pb 3
M. Hraštice 9
Milín 25
Modřovice 3
Mokrovraty 2
Nalžovice 33
Narysov 3
Nechvalice 5
Nečín 2
Nedrahovice 7
Nepomuk 1
Nová Ves p. P. 19
Nové Dvory 6
Nový Knín 47
Občov 3
Obecnice 13
Obořiště 22
Obory 4
Ohrazenice 5
Osečany 3
Ouběnice 1
Pečice 10
Petrovice 23
Pičín 12
Počaply 1
Počepice 6
Podlesí 17
Příbram 627
Příčovy 8
Prosen. L. 5
Radětice 2
Radíč 1
Rosovice 31
Rožmitál 86
Rybníky 2
Sádek 2
Sedlčany 242
Sedlec-Prč. 71
Sedlice 2
Smolotely 2
Solenice 3
Stará Huť 46
Starosed. H. 2
Suchodol 3
Svaté Pole 3
Svatý Jan 6
Tochovice 11
Třebsko 6
Trhové D. 7
V. Lečice 1
Věšín 9
Višňová 11
Volenice 3
Voznice 6
Vrančice 2
Vysoká u Pb. 1
Vysoký Ch. 10
Zalužany 7
Zbenice 3
Zduchovice 8
Bistro na Nováku má za sebou více než uspokojivou sezonu

23. září 2020   (11:22)
Bistro na Nováku má za sebou více než uspokojivou sezonu

Sportovní zařízení města Příbram (SZM), provozovatel SeZaM bistra, si letošní letní sezonu na Nováku chválí. K vysokým tržbám bistra přispěly jak tematické večery a další akce v areálu, tak i rozšíření nabídky o zdravá a čerstvá jídla.


Nejsilnějším měsícem z pohledu tržeb v SeZaM bistru Nový rybník byl letos srpen, během kterého se utržilo téměř 1,4 milionu korun. Celkově se v letní sezoně (červen - srpen) utržilo více jak 3 miliony korun. Provoznímu úspěchu napomáhá ucelený koncept a způsob, jakým je SeZaM bistro provozováno. Celé léto se konaly nejrůznější akce, vystoupení a doplněna byla také samotná nabídka bistra.

„Provozovat bistro na takovém místě a s takovou návštěvností areálu je sen každého provozovatele. Provozování takového druhu občerstvení má však i svá úskalí. Díky velmi schopným a proaktivním kolegům jde provoz bistra neustále kupředu. Nabízený sortiment stále obohacujeme a zkoušíme zavádět různé novinky. O co zájem je a o co ne, ukáže vždy až čas a někdy je to hodně zajímavé. Snažíme se vnímat všechny podněty z veřejnosti a pracovat s nimi. Zejména na sociálních sítích je často vidět poptávka po zdravých jídlech. Reálná poptávka je potom ale bohužel dosti odlišná,“ říká ředitel SZM Jan Slaba.
Novinkami pro sezonu 2020 byly například tři druhy tortill včetně vegetariánské, salát s kuřecím masem, tvaroh s ovocem, jogurty s ovocným rozvarem, čerstvě pečená ovesná tyčinka Flapjack, ovocné misky, Chia pudinky nebo pro milovníky sladkého, domácí borůvkové knedlíky. Dále také speciality mexické kuchyně: nachos s různými dipy či churos s karamelem a rozšířena byla také nabídka mraženého sortimentu o zmrzliny a ledovou tříšť od Algidy. „Přes všechnu snahu vyhovět poptávce po zdravém jídle z čerstvých surovin, která je z výčtu novinek jistě velmi patrná, zůstává nejprodávanější položkou z nabídky párek v rohlíku, kterých se jen za léto prodalo 6775 kusů, a v závěsu jsou hranolky s počtem prodaných porcí 4149. Za co jsem rád, je fakt, že alespoň jedna z letošních „fresh“ novinek se dostala do top 5 prodávaných položek, a to tortilla s kuřecím masem.“ doplňuje Slaba.
Z nápojů v létě nejvíce frčelo pivo, což asi málokoho překvapí, ale také točený ochucený birell a malinovka předčili v prodejích jiné oblíbené sycené nápoje. Piva se vytočilo skoro 6,5 tisíce litrů a ochuceného Birellu dva tisíce litrů.

I letos pokračovalo Sportovní zařízení města Příbram v loňském trendu tematických večerů a dalších akcí. Na bistru se konaly oblíbené Večery s pivovarem a novinkou byly středeční minidisco. „Na večeru s pivovarem jsem se byl podívat už vloni a letos tomu nemohlo být jinak. Příjemnou terasu SeZaM bistra Nový rybník navštěvuji pravidelně a rád. Když je k tomu ještě živá hudba a něco nového, dobrého k ochutnání, jsou to vždy skvěle strávené chvíle. Jsem moc rád, že bistro Nový rybník opravdu slouží ke všem účelům, k jakým bylo budováno a je tak důležitým základním pilířem v krásném areálu Nový rybník,“ říká starosta města Příbram Jan Konvalinka.
Večery s pivovarem mohli návštěvníci areálu letos zažít celkem tři, vystoupily kapely Vasilův Rubáš, Tabsker a The Baskers. Nabídka občerstvení byla rozšířena o chléb se škvarkovou pomazánkou a vepřové koleno na prkénku. Letošní úplnou novinkou byly středeční dětské diskotéky, které měly také velký úspěch. „Letní sezonu na bistru jsme z pozice spolupořadatele zakončili akcí rockový konec prázdnin, kterou i přes nepřízeň počasí navštívil poměrně vysoký počet návštěvníků. Také středeční minidisco se těšily velké návštěvnosti, kdy se vždy účastnilo 40 až 70 dětí. Všechny akce, ať už z pozice pořadatele, spolupořadatele i pronajímatele prostor vyžadují zodpovědnou a pečlivou přípravu. Proto jsem vždy moc rád, když se akce povede a nás to posouvá dál. “ doplňuje Slaba.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Miroslava Poláková
foto: SZM_Miroslava Poláková

autor: Tomáš Pečenka

Další články

Příbram ocení osobnosti, které se zasloužily o rozvoj města a regionu Příbram ocení osobnosti, které se zasloužily o rozvoj města a regionu Kradl, co se dalo, ale nakonec mu nic nezůstalo Kradl, co se dalo, ale nakonec mu nic nezůstalo Podívejte se na liduprázdnou Příbram v době zákazu nočního vycházení Podívejte se na liduprázdnou Příbram v době zákazu nočního vycházení Městští strážníci zvýšili dohled na hřbitovech, policisté se zaměřují na řidiče Městští strážníci zvýšili dohled na hřbitovech, policisté se zaměřují na řidiče Stejně jako v předchozích letech se policisté a městští strážníci, v souvislosti s blížícími se svátky Památky zesnulých, budou ve zvýšené míře věnovat předcházení trestné činnosti páchané na hřbitovech a v okolí. 28. října 2020   (18:41) Babiš: Obejměte manželku, děti či rodiče a užijte si společné chvíle, kterých je v dnešní době málo Babiš: Obejměte manželku, děti či rodiče a užijte si společné chvíle, kterých je v dnešní době málo Premiér Andrej Babiš doufá, že se lidé v boji s covidem semknou jako na jaře. 28. října 2020   (16:25) Online výuka může být pro mladou generaci hendikepem Online výuka může být pro mladou generaci hendikepem Na současnou online výuku, konkrétně její průběh, jak se žáci připravují a jak učitelé zvládají vysílání, jsme se zeptali ředitelů základních škol. 28. října 2020   (15:08) Starosta: Jednou si budeme rok 2020 připomínat podobně jako ten, ve kterém jsme opět jako národ zvítězili Starosta: Jednou si budeme rok 2020 připomínat podobně jako ten, ve kterém jsme opět jako národ zvítězili 28.říjen - Den, kdy si připomínáme vznik samostatného československého státu 28.říjen - Den, kdy si připomínáme vznik samostatného československého státu Den vzniku Československa, 28. října 1918, je nejvýznamnějším svátkem České republiky. Připomíná zlomový bod tisícileté historie české státnosti: Vznik moderního státu po několika staletích svazku se zeměmi habsburské monarchie. 28. října 2020   (08:42) V úterý v Česku opět přibylo více než 15 tisíc nových případů covidu V úterý v Česku opět přibylo více než 15 tisíc nových případů covidu Rychle se zvyšuje také množství hospitalizovaných. Podle posledních známých čísel v pondělí oproti neděli přibylo v nemocnicích 578 lidí s koronavirovou infekcí na 6191 pacientů. 28. října 2020   (08:23)
Ode dneška začínají platit další zpřísněná opatření Ode dneška začínají platit další zpřísněná opatření
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz