20. 6. svátek má Květa

Biskup a svatohorská soška. Témata on-line přednášek se vracejí do historie, k umění a životu

22. března 2021   (06:30)
Biskup a svatohorská soška. Témata on-line přednášek se vracejí do historie, k umění a životu
foto: pribram.cz

O Arnoštu z Pardubic a svatohorské ikoně povypráví vedoucí příbramského archivu. Knihovna Jana Drdy zve na další setkání v rámci přednášek Brain & Breakfast.


Virtuální prostor je momentálně jednou z dostupných cest, která milovníkům umění, historie a života dokáže zprostředkovat aktuální témata a názory osobností z různých oblastí. Národní galerie nabízí díky přednáškám NGP On Air pohled odborníků na své (stále uzavřené) výstavy včetně Rembrandtovy, vlastní sbírky, současné umění a architekturu. Premiéru si v on-line verzi odbyl také divadelní počin AI: Když robot píše hru, kde je autorem předlohy… robot. Příbramské divadlo se letos pustilo do natáčení podcastů Divadění. A příští týdny přinesou další zajímavá setkání.

Ve středu 7. dubna se od 20.00 uskuteční on-line přednáška z cyklu Lidé ze svatohorských vín. Vedoucí Státního okresního archivu Příbram Věra Smolová ji povede na téma Arnošt z Pardubic a svatohorská soška Panny Marie. Přednášku je možné zhlédnout pouze po předchozí registraci a registrační poplatek zahrnuje také možnost získání slevy na nákup svatohorských vín. Výtěžek z akce věnuje přednášející Svaté Hoře. Bližší informace získáte na e-mailu prohlidka@svata-hora.cz.
Pokračují také on-line setkávání s osobnostmi Brain & Breakfast, o nichž informuje příbramská Knihovna Jana Drdy. Posledním hostem pravidelných snídaní byl mistr karate a také spolutvůrce projektu Studenti umí podnikat Pavel Moric. Nejen on se ve středu 31. března od 17.00 do 18.00 zúčastní diskuse reflektující právě jeho příspěvek s názvem Umění žít. Dalšími hosty budou Sandra Fridrichová, Dita Formánková, Petr Skondrojanis a Michal Šrajer. Detaily k akci, kterou moderuje Jan Mašek, uvádějí stránky Red Button EDU.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková








Další články

Lesní divadlo Skalka slaví 80 let ve velkém. Jubilejní léto přináší premiéru, muzikály i pohádky Lesní divadlo Skalka slaví 80 let ve velkém. Jubilejní léto přináší premiéru, muzikály i pohádky Ochotnický soubor Skalka si letos připomíná významné jubileum. Lesní divadlo Na Skalce … NEPŘEHLÉDNĚTE Na Česko se ženou silné bouřky. V sobotu mohou udeřit i přívalové deště, kroupy a silný vítr Na Česko se ženou silné bouřky. V sobotu mohou udeřit i přívalové deště, kroupy a silný vítr Po tropických teplotách se nad Českou republikou začne během soboty vytvářet výrazně … AKTUALIZOVÁNO Dáte si na kole jedno? Letní klasika, která může skončit úplně jinak, než čekáte Dáte si na kole jedno? Letní klasika, která může skončit úplně jinak, než čekáte Cyklovýlet, slunce, vítr v zádech a zastávka na zahrádce. K létu to prostě patří. A … ANKETA Havíři, permoníci a důlní vláček. To vše čeká na děti v pohádkovém dobrodružství v hornickém muzeu Havíři, permoníci a důlní vláček. To vše čeká na děti v pohádkovém dobrodružství v hornickém muzeu Malí návštěvníci se o víkendu 20. a 21. června mohou vydat na nevšední cestu do světa … ZAJÍMAVOSTI Hadilka obecná, nenápadný poklad lesních luk Hadilka obecná, nenápadný poklad lesních luk Když se řekne kapradina, většina z nás si představí prostě kapradinu s bohatě … POZNÁVÁME BRDY /KOMPLETNÍ PROGRAM/ Slavnost královny Johanky oživí Rožmitál. Návštěvníky čeká průvod, jarmark i středověké ležení /KOMPLETNÍ PROGRAM/ Slavnost královny Johanky oživí Rožmitál. Návštěvníky čeká průvod, jarmark i středověké ležení Rožmitál pod Třemšínem se v sobotu 20. června opět vrátí do doby krále Jiřího z … KULTURA Hasiči ocenili dětskou fantazii. V Příbrami převzali vítězové diplomy i ceny Hasiči ocenili dětskou fantazii. V Příbrami převzali vítězové diplomy i ceny Ve středu 17. června byl v Kulturním domě Příbram slavnostně vyhodnocen další ročník … FOTOGALERIE Tomáš Třeský z vojenských lesů obhájil titul mistra České republiky ve vábení jelenů Tomáš Třeský z vojenských lesů obhájil titul mistra České republiky ve vábení jelenů Vedoucí lesní správy Mirošov z divize Hořovice Vojenských lesů a statků ČR(VLS) Tomáš … AKTUÁLNĚ Kraj odkoupí od Příbrami za 54 milionů budovu střední školy Kraj odkoupí od Příbrami za 54 milionů budovu střední školy Středočeský kraj získá od Příbrami budovu Střední školy pedagogiky, cestovního ruchu a … AKTUÁLNĚ
Tipy na víkend: Díky!FEST, farmářské trhy i různé oslavy Tipy na víkend: Díky!FEST, farmářské trhy i různé oslavy Tento víkend si budete moci vybrat z opravdu široké nabídky akcí - od historických … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz