18. 3. svátek má Eduard




Biokoupaliště v Jincích otevře první prázdninový den

17. června 2023   (07:11)
Další 2 fotografie v galeriiBiokoupaliště v Jincích otevře první prázdninový den
foto: Městys Jince

Z nádrže byly odstraněny rostlinné kaly a byla vyčištěna. Provoz areálu s kempem převzal městys Jince, ceny za vstup na koupaliště a ubytování zůstávají stejné jako vloni.


Návštěvníci biokoupaliště v Jincích se od 1. července, kdy zde bude zahájena letní sezóna, mohou těšit na koupání ve vyčištěné a nově napuštěné nádrži. Otevření letos provázela nejistota při hledání nového nájemce. Ani po dvou oznámeních o záměru jeho pronájmu v první půlce letošního roku se nepřihlásil žádný zájemce, provoz tedy přebral městys Jince.

„Předchozího nájemce se nám až do letoška vždy podařilo umluvit, aby v provozování areálu pokračoval. Problémem je sehnat personál pro celodenní obsluhu v letních měsících,“ vysvětluje místostarosta městyse Jince Aleš Hlaváček. O zajištění služeb areálu se bude ve střídavém pracovním režimu starat tým šesti až osmi lidí.
Areál bude otevřen po přípravě na sezónu. Zatím došlo k vyčištění nádrže, která se dopustí novou vodou, pro start biotopu je nutné naočkování bakteriemi a dafniemi a údržba zahrnuje také posekání trávy. Otevírací doba začíná v 9.00. V neděli až čtvrtek se zavírá v 19.00, v pátek a sobotu o hodinu déle.
Ceny za návštěvu koupaliště a ubytování v kempu zůstávají stejné jako v minulém roce. Denní vstupné do areálu činí 60 korun, po 17.00 bude snížené na 40 korun (vstup pro děti je za poloviční částku). V kempu se platí 150 korun za karavan a 100 korun za stan, dospělí zaplatí za ubytování stokorunu (za dítě pak 50 korun). „Pracovní sílu potřebujeme i do občerstvení a doufám, že se ho podaří otevřít a nabídnout základní sortiment jako nápoje a nanuky,“ dodává Aleš Hlaváček.

Fotogalerie

Biokoupaliště v Jincích otevře první prázdninový den (1) Biokoupaliště v Jincích otevře první prázdninový den (2)

foto: Městys Jince

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková








Související


Další články

Příprava na opravu mostu na D4 u Dobříše začala, řidiče čekají omezení Příprava na opravu mostu na D4 u Dobříše začala, řidiče čekají omezení Stavbaři opraví most na dálnici D4 u Dobříše, který vede nad silnicí z Dobříše na … DOPRAVA Terasa u Belvederu se dočkala. Místo s dlouhou tradicí čeká konečně obnova Terasa u Belvederu se dočkala. Místo s dlouhou tradicí čeká konečně obnova Terasa u Belvederu patří k ikonickým místům příbramského kulturního domu. Po letech, … FOTOGALERIE Opilý řidič havaroval u Milína. Auto samo zavolalo o pomoc Opilý řidič havaroval u Milína. Auto samo zavolalo o pomoc V úterý 17. března krátce před půl sedmou večer přijali záchranáři oznámení o nehodě … AKTUÁLNĚ Pozor na zvěř na silnicích. V těchto měsících hrozí střety častěji Pozor na zvěř na silnicích. V těchto měsících hrozí střety častěji Řidiči by měli být v jarních měsících na silnicích obzvlášť opatrní. Právě nyní totiž … DOPRAVA Peče celá věznice! Na Bytízu soutěžili vězni v pečení žemlovky Peče celá věznice! Na Bytízu soutěžili vězni v pečení žemlovky V příbramské věznici Bytíz to v posledních dnech vonělo jako v cukrárně. Ve školském … NEPŘEHLÉDNĚTE Příbram čeká volejbalový večer roku. Kocouři vstupují do předkola play-off proti Ostravě Příbram čeká volejbalový večer roku. Kocouři vstupují do předkola play-off proti Ostravě Základní část sezony je u konce a přichází chvíle, na kterou čekali hráči i fanoušci. … SPORT Ministerstvo varuje: Tisícům seniorů brzy přestanou platit občanky bez omezení Ministerstvo varuje: Tisícům seniorů brzy přestanou platit občanky bez omezení Ministerstvo vnitra informuje o končící platnosti občanských průkazů. To se týká lidí … NEPŘEHLÉDNĚTE Do Příbrami míří festival Jeden svět. Nabídne filmy o AI, Gaze i lidských příbězích Do Příbrami míří festival Jeden svět. Nabídne filmy o AI, Gaze i lidských příbězích Do Příbrami se vrací filmový festival Jeden svět, který přináší dokumentární snímky o … NEPŘEHLÉDNĚTE Když se někdo nudí, trpí koše a lampy. Příbram přišla o 270 tisíc Když se někdo nudí, trpí koše a lampy. Příbram přišla o 270 tisíc Vandalismus v Příbrami se projevuje od poničených košů a laviček až po ohnuté stožáry … FOTOGALERIE
V Občově hořela autodílna, hasiči byli na místě dva dny V Občově hořela autodílna, hasiči byli na místě dva dny Několik hasičských jednotek zasahuje v Občově u požáru autodílny. AKTUALIZOVÁNO
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz