Babiš: Epidemie covidu-19 neskončila, vývoj v Praze nevypadá dobře
29. června 2021 (11:57)
Epidemie covidu-19 v Česku podle premiéra Andreje Babiše (ANO) ještě neskončila. Její vývoj v Praze podle něj v současnosti nevypadá příznivě. Je proto potřeba pokračovat s očkováním a opatřeními proti nákaze, a to hlavně před mutacemi z jiných zemí, řekl dnes premiér novinářům v pražském Karolinu.
Denní pokles potvrzených případů koronaviru se podle aktuálních statistik ministerstva zdravotnictví v Česku zastavil. V pondělí testy odhalily 157 pozitivních, o 39 víc než před týdnem. Počet nakažených za uplynulý týden v přepočtu na 100.000 obyvatel stoupl k dnešku na 6,8 z předchozích 6,5. Nejvyšší je tato hodnota v Praze, a to 19 nakažených na 100.000 obyvatel, stoupla z počtu 17.
"Covid neskončil, mimochodem ty čísla v Praze nevypadají vůbec dobře," řekl dnes premiér. „Musíme bojovat dál, musíme očkovat a chránit se před jinými zeměmi, kde přicházejí mutace,“ dodal.
Podle informací ministerstva zdravotnictví se mírně zvýšilo také reprodukční číslo, které udává průměrný počet nakažených od jednoho pozitivně testovaného. Nyní činí 0,97, drží se tak těsně pod hodnotou jedna, což znamená zpomalování epidemie. Vyšší bylo naposledy v polovině dubna.
Takzvané incidenční číslo, tedy počet potvrzených případů nákazy v přepočtu na 100.000 obyvatel za posledních sedm dní, je kromě Prahy ve všech dalších krajích nižší než deset. Nejlépe je na tom Královéhradecký kraj, kde je zhruba jeden nakažený na 100.000 obyvatel v uplynulém týdnu.
Od loňského začátku epidemie se koronavirus potvrdil u 1,667.115 lidí, 30.298 z nich s covidem-19 zemřelo. Od června registrují statistiky jednotky úmrtí za den. V nemocnicích je nyní s covidem 59 lidí, z toho sedm ve vážném stavu. Od začátku vakcinace v prosinci podali zdravotníci v Česku 8,008.278 dávek očkovací látky. Ukončené očkování má přes 3,1 milionu lidí.
Od loňského začátku epidemie se koronavirus potvrdil u 1,667.115 lidí, 30.298 z nich s covidem-19 zemřelo. Od června registrují statistiky jednotky úmrtí za den. V nemocnicích je nyní s covidem 59 lidí, z toho sedm ve vážném stavu. Od začátku vakcinace v prosinci podali zdravotníci v Česku 8,008.278 dávek očkovací látky. Ukončené očkování má přes 3,1 milionu lidí.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Jakub Pečenka
Další články
Gastro agent: Pizzeria Sicilia
Fast‑food má být rychlý, jednoduchý a cenově přijatelný. Ale i u rychlého občerstvení …
Fast food
Obrázky nejen příbramské: Nová výstava v nemocniční galerii představuje deset let tvorby Karla Plačka
Galerie Gaudii gratia Oblastní nemocnice Příbram hostí novou fotografickou výstavu s …
Brdské lesy se mění. Díky péči VLS jsou zdravější, pestřejší a lépe odolávají klimatickým výzvám
Brdy procházejí v posledních letech výraznou proměnou. Území, které ještě nedávno …
Proč je setrvávání v toxických vztazích trendem dnešní doby?
Toxické vztahy tu byly vždy, ale až v posledních letech se o nich mluví otevřeně a …
Masopust v Podlesí nabídne program pro děti i dospělé. Veselí odstartuje už v knihovně
Podlesí se i v letošním roce chystá na tradiční masopustní veselí, které každoročně …
Masopust
Volejbalisté Příbrami padli s Brnem v pěti setech. Dramatický duel rozhodl tie-break
Sedmnácté kolo základní části ČEZ extraligy mužů nabídlo v Příbrami divákům atraktivní …
Sport
Podbrdsko online: poklady regionu, které jinde nenajdete. Starší ročníky jsou zdarma v archivu
Sborník Podbrdsko už více než třicet let odkrývá příběhy, objevy a zapomenuté …
Historie
Vysoký Chlumec a Klučenice uspěly v soutěži Zlatý lajk. Patří mezi nejlépe komunikující obce v regionu
Městys Vysoký Chlumec a obec Klučenice patří mezi nejlépe komunikující samosprávy v …
Nepřehlédněte
Podkroví Muzea města Dobříše ožilo tvořivostí
V podkrovních prostorách Muzea města Dobříše vznikl na konci loňského roku nový …
Oblastní nemocnici Příbram čekají provozní změny, ale i stavební úpravy, stěhování i nové vstupy
Příbramská nemocnice v první polovině roku 2026 upraví provoz několika oddělení. Změny …





