24. 4. svátek má Jiří

Autobusy na trase Příbram-Praha jsou nacpané k prasknutí. Co je příčinou?

5. prosince 2018   (06:02)
Autobusy na trase Příbram-Praha jsou nacpané k prasknutí. Co je příčinou?

Cestující si stěžují na vytížení spoje. Společnost Arriva se nám k tomu vyjádřila.


V poslední době se na sociálních sítích ostře kritizuje autobusová doprava mezi Příbramí a Prahou. Díky tomu, že se blíží vánoční svátky, tak spousta lidí vyráží o víkendu na nákupy do hlavního města. Spoje jsou však plné takovým způsobem, že mnohdy je problém nastoupit již na Dobříši.

Zajímalo nás, co za tímto problémem vězí a jak se k němu postaví samotný dopravce. Jak jsme předpokládali, tak na vině je více faktorů, které jsou spojené i s nedostatkem kvalifikovaných řidičů.

Za dopravce se nám vyjádřil Jiří Sladký - provozní ředitel divize Arriva Střední Čechy.

Vyjádření společnosti Arriva:

"Důvodem přeplnění autobusů jsou zejména nové státní slevy pro důchodce a studenty, kteří od září tohoto roku, mohou jezdit kamkoliv a kdykoliv, vždy se slevou 75% z obyčejného jízdného. Počet spojů a velikosti autobusů na linkách jsou nastaveny na běžný počet cestujících, kteří s námi jezdili před zavedením těchto slev.
 
Limitujícím faktorem pro nás je počet řidičů. Autobusů máme o víkendu dost, ale nemá je kdo řídit, protože řidiči, jezdící v pracovních dnech čerpají zákonný odpočinek, a jen výjimečně jedou navíc v sobotu či v neděli. V ČR chybí aktuálně cca 10 tisíc řidičů velkých aut a autobusů. Starší generace odchází a nová nepřichází. Tady už to není o platech, ale o tom, že práci řidiče autobusu nechce téměř nikdo dělat.
 
I přesto se některé spoje snažíme posilovat, ale pro představu – jeden autobus denně posílí tři spoje do Prahy a tři spoje zpět. Víc ne.
 
Světlem na konci tunelu je objednávka nových velkokapacitních autobusů pro linky Příbram-Praha k pořízení v polovině příštího roku. Tyto autobusy přepraví o 15 cestujících více."

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Tereza Kvasničková

autor: pmrDalší články

Výjezd z Příbrami komplikuje srážka vozidel na Evropské Výjezd z Příbrami komplikuje srážka vozidel na Evropské Vozidla blokují oba jízdní pruhy. 24. dubna 2019   (14:49) AKTUÁLNĚ Vše je připraveno, oheň prozatím s otazníky Vše je připraveno, oheň prozatím s otazníky Již zítra, ve čtvrtek 25. dubna, se v areálu Nového rybníka koná akce Čarodějnice na Nováku. Akce začíná v 16 hodin a připraven je bohatý program. Jediné, co ještě není zcela jasné je, zda bude zapálena připravená vatra. 24. dubna 2019   (12:28) Turistický vláček prozatím mimo provoz Turistický vláček prozatím mimo provoz V měsíci květnu byl v minulosti zahajován provoz turistického vláčku. V letošním roce je provoz vláčku pozastaven. Hledá se provozovatel. 24. dubna 2019   (11:49) U Zaječova by mohl vzniknout výcvikový areál složek IZS U Zaječova by mohl vzniknout výcvikový areál složek IZS V areálu budou s nebezpečnými situacemi a jejich řešením seznamováni především školáci, sloužit bude ale i pro cvičení profesionálů. 24. dubna 2019   (10:10) V Brdech se čeká na dotace pro nové nádrže a rybníčky V Brdech se čeká na dotace pro nové nádrže a rybníčky Mají pomoci přírodě v době klimatických změn 24. dubna 2019   (08:17) Hlediště divadla nakonec zřejmě vybuduje firma Staler Hlediště divadla nakonec zřejmě vybuduje firma Staler Společnost musela vysvětlit podezřele nízkou nabídku a další formality. 24. dubna 2019   (06:06) Auto narazilo do stromu, vážně zraněnou řidičku transportovala záchranka do nemocnice Auto narazilo do stromu, vážně zraněnou řidičku transportovala záchranka do nemocnice Silnice I/18 byla uzavřena 23. dubna 2019   (18:56) AKTUÁLNĚ Hasiči bojují s rozsáhlým požárem lesa Hasiči bojují s rozsáhlým požárem lesa Na místě operuje 11 jednotek hasičů. 23. dubna 2019   (16:43) AKTUÁLNĚ Začátkem května proběhne den otevřených dveří na požárních stanicích v Příbrami, Dobříši a Sedlčanech Začátkem května proběhne den otevřených dveří na požárních stanicích v Příbrami, Dobříši a Sedlčanech Hasiči budou opět prezentovat svou techniku veřejnosti. 23. dubna 2019   (15:36) Do druhého ročníku participativního rozpočtu bylo podáno 26 návrhů Do druhého ročníku participativního rozpočtu bylo podáno 26 návrhů Město i v letošním roce prostřednictvím participativního rozpočtu umožňuje veřejnosti rozhodovat o investování milionu korun z městského rozpočtu. Do projektu je přihlášeno 26 návrhů. 23. dubna 2019   (13:00)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz