vývoj COVID-19
17. 5. 2021
Bezděkov 1
Bohutín 1
Březnice 9
Bukovany 1
Čenkov 1
Chrást 1
Čím 1
Dobříš 32
Drásov 1
Dublovice 1
Dubno 1
Hlubyně 1
Jablonná 2
Jince 4
Kamýk n. V. 1
Klučenice 3
Kosova H. 3
Krásná H. 4
Láz 1
Lešetice 1
Milín 11
Nalžovice 1
Nechvalice 4
Nečín 4
Nedrahovice 1
Nová Ves p. P. 4
Nový Knín 6
Obecnice 7
Obořiště 1
Ouběnice 2
Petrovice 2
Pičín 2
Příbram 84
Rožmitál p. T. 5
Rybníky 1
Sedlčany 18
Sedlec-Prč. 6
Stará Huť 6
Trhové Dušníky 3
Věšín 1
Višňová 5
Voznice 3
Vys. Chlumec 1
Vysoká u Pb 1
Zalužany 3
Zduchovice 2
ONP Příbram
Čekající na termín očkování282
Přiřazený termín / týden1136
ONP Příbram Zdaboř
Čekající na termín očkování323
Přiřazený termín / týden2290

Autobusy na trase Příbram-Praha jsou nacpané k prasknutí. Co je příčinou?

5. prosince 2018   (06:02)
Autobusy na trase Příbram-Praha jsou nacpané k prasknutí. Co je příčinou?

Cestující si stěžují na vytížení spoje. Společnost Arriva se nám k tomu vyjádřila.V poslední době se na sociálních sítích ostře kritizuje autobusová doprava mezi Příbramí a Prahou. Díky tomu, že se blíží vánoční svátky, tak spousta lidí vyráží o víkendu na nákupy do hlavního města. Spoje jsou však plné takovým způsobem, že mnohdy je problém nastoupit již na Dobříši.

Zajímalo nás, co za tímto problémem vězí a jak se k němu postaví samotný dopravce. Jak jsme předpokládali, tak na vině je více faktorů, které jsou spojené i s nedostatkem kvalifikovaných řidičů.

Za dopravce se nám vyjádřil Jiří Sladký - provozní ředitel divize Arriva Střední Čechy.

Vyjádření společnosti Arriva:

"Důvodem přeplnění autobusů jsou zejména nové státní slevy pro důchodce a studenty, kteří od září tohoto roku, mohou jezdit kamkoliv a kdykoliv, vždy se slevou 75% z obyčejného jízdného. Počet spojů a velikosti autobusů na linkách jsou nastaveny na běžný počet cestujících, kteří s námi jezdili před zavedením těchto slev.
 
Limitujícím faktorem pro nás je počet řidičů. Autobusů máme o víkendu dost, ale nemá je kdo řídit, protože řidiči, jezdící v pracovních dnech čerpají zákonný odpočinek, a jen výjimečně jedou navíc v sobotu či v neděli. V ČR chybí aktuálně cca 10 tisíc řidičů velkých aut a autobusů. Starší generace odchází a nová nepřichází. Tady už to není o platech, ale o tom, že práci řidiče autobusu nechce téměř nikdo dělat.
 
I přesto se některé spoje snažíme posilovat, ale pro představu – jeden autobus denně posílí tři spoje do Prahy a tři spoje zpět. Víc ne.
 
Světlem na konci tunelu je objednávka nových velkokapacitních autobusů pro linky Příbram-Praha k pořízení v polovině příštího roku. Tyto autobusy přepraví o 15 cestujících více."

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Tereza Kvasničková
autor: pmr

Další články

Období následujících čtyř týdnů bude teplotně podprůměrné, srážkově nadprůměrné Období následujících čtyř týdnů bude teplotně podprůměrné, srážkově nadprůměrné Celkově bude období od 17. května do 13. června teplotně podprůměrné a pršet bude … Za týden asi bude možné pořádat kulturní akce uvnitř až pro 500 lidí Za týden asi bude možné pořádat kulturní akce uvnitř až pro 500 lidí Od dnešního dne je možné pořádat kulturní akce venku s maximální účastí 700 sedících … Opilý muž se zákazem řízení ujížděl v Březnici policistům. Když vjel do slepé ulice, dal se na útěk Opilý muž se zákazem řízení ujížděl v Březnici policistům. Když vjel do slepé ulice, dal se na útěk Nadýchal 1,5 promile, test na drogy odmítl. Přijďte 22. května na testovací dny elektrokol Rock Machine a Haibike do Ebike Partners v Příbrami Přijďte 22. května na testovací dny elektrokol Rock Machine a Haibike do Ebike Partners v Příbrami Přichystáno bude více jak dvacet elektrokol na vyzkoušení a otevíráme zbrusu nový … Komerční sdělení Policisté pátrají po svědcích sobotní nehody na dálnici D4 Policisté pátrají po svědcích sobotní nehody na dálnici D4 Řidič po nehodě skončil se synem v nemocnici. Rodina těžce nemocného Káji potřebuje pomoc. Malému bojovníkovi zkomplikovalo život osm minut bez kyslíku Rodina těžce nemocného Káji potřebuje pomoc. Malému bojovníkovi zkomplikovalo život osm minut bez kyslíku Čtyřletý Kája tvrdě cvičí, aby se naučil sedět nebo lézt, aby zvládl držet předměty, … Dětem končí rotační výuka, otevírají se zahrádky restaurací a  fitness centra Dětem končí rotační výuka, otevírají se zahrádky restaurací a fitness centra Ode dneška byla pro školy zrušena i podmínka, že se v nich nesmí potkávat děti z … Vážným zraněním skončila pro muže jízda na kole, do nemocnice ho přepravil vrtulník Vážným zraněním skončila pro muže jízda na kole, do nemocnice ho přepravil vrtulník Záchranná služba vyjížděla v neděli odpoledne k úrazu cyklisty do obce Láz na … Začíná sezona klíšťat. Umíte se nezvaného hosta správně zbavit? Začíná sezona klíšťat. Umíte se nezvaného hosta správně zbavit? Jaro je v plném proudu a pěkné počasí láká do přírody. Při užívání si sluníčka bychom …
Koncerty na Svaté Hoře opět vítají příznivce varhanní hudby, zatím na dálku Koncerty na Svaté Hoře opět vítají příznivce varhanní hudby, zatím na dálku Interpretem Nedělní varhanní půlhodinky je Adam Suk. On-line přenos začíná ve …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz